Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

qysh me shtu pesh
prsh nena e kom djalin ne gji djali 8 muj i ka ky osht shum mir po une kom ra shum ne pesh a keni naj ide qysh me shtu pesh ne menyr shtepiake ju lutem
N. . (3 ditë më parë)
Bebi Noar (4 orë më parë)
Luna sa i perket per femije nuk eshte e verter se pak para marteses e kom perdor un ama tash kam djalin 9 mujsh, elhamdulila deri tash asht teper mir, mahh babies jo zemer mos ta nin se qashtu asht se na edhe e dim qfar pasoja ka, edhe e perdorum, po e kom mdalu tash se pernime veq u aja
**mah-babies* * (14 orë më parë)
Beby Noar,jo per te kundershtu ty,mes e keqkupto tlutem,por sipraktin dhe dekort jan shum te demshem.Vetem te fryn ashtu te ajin,edhe munden me ti blloku veshkat nese perdoret gjat.Normalisht ai perdoret vetem per alergji,po tek ne shkojn gjanat paushall e perdorim edhe per pesh kinse,a nfakt atij 100 her ja sheh sherin e kurr hajrin.Mundohu me ushqime te shendetshme,qumesht,vez,mjalt,e kshtu gjanash.Qe me shtu si duhet jo veq bark
Luna Luna (16 orë më parë)
Duhet me pas kujdes rreth sirupeve apo Medikamente...und kam degjuar per nje sirup lloj Vitamine dhe e ka perdor nje e aferme por kan then qe ma sguxon me lind femij pas kesaj se lind 100% me pasoja...sa e vertet sedi ama sjo ka perdor nje koh dhe tash rrin taman shendosh
Bebi Noar (20 orë më parë)
Sipraktin edhe dekort ama i ndala se kesh tu bo mos vet hahaha, per dy jav i shtova 6 kg
N. . (1 ditë më parë)
bebi noar qfar shurupi ke perdor
N. . (1 ditë më parë)
hahahah ku osht me na shku nvithe tjeter sdu hahah faleminderit juve per komente shum
Luii (3 ditë më parë)
N ha brumra embel edhe fiskultur me ba tumton une ne shtatzani 110kg ikom pas por edhe para nuk jam kan e dopt e kur linda shum shpejt i hupa se fmija nat as dit nuk kan fjet si duhet upata be si fydez qaq dopt e tash kom shtu apet se jan rrit fmija pak gjumi po te shkatrrojke edhe sha tumdel perpara ha se shum levizje kam mue veq ne vithe umshkon shneta ahahah
Luii (3 ditë më parë)
N ha brumra embel edhe fiskultur me ba tumton une ne shtatzani 110kg ikom pas por edhe para nuk jam kan e dopt e kur linda shum shpejt i hupa se fmija nat as dit nuk kan fjet si duhet upata be si fydez qaq dopt e tash kom shtu apet se jan rrit fmija pak gjumi po te shkatrrojke edhe sha tumdel perpara ha se shum levizje kam mue veq ne vithe umshkon shneta ahahah
Luna Luna (3 ditë më parë)
Une i dhuroj 10 kg falas ahaha nje koh deshiroja pak me shum kg pasi isha shum e dobt e prej lindjes se 2 ska qe i hjek marova ...leja kohes mos te behet kompleks
Tanna . (3 ditë më parë)
Ohhu bre spo guxoj mu lut se ku tme kish bo Zoti nji here 60 kg e mu ul me hanger pa ves deri sa ti kisha bo 75 :)) Nana qe doni me shtu peshe nese keni instagram se ne fb nuk e di a jane pp kerkoni ne te dyjat : mesohuni me fitnes eshte faqe me keshilla teper te mira per humbje e per shtim. Nejse une veq i kqyri kot se prap si te qohna prej gjumit tamon e boj plan me fillu regjim, i ha 3 luge nutella e tani qka te muna :) . Per me shtu peshe perveq orarit te bukes 3 here ne dite, duhet edhe mes shujta me hurma, arra, badem, banane etj me be kombinime , gjalp kikirikut etj. Dmth me hanger me orar po ushqim me kalori me shume amo eshte e preferume me hanger ushqim te shendetshem jo sende te embla e brumera se ato me te vertet te shtojn peshe po peshe e demshme. Une vet kan shume apetit po ka i ha tash prej se e perciell kete faqen , i thom vetes jane te demshme ato qka i ha , po inshalla'ah gradual i largoj se me te vertet nutella, disa qokollata e ushime re nryshme me sheqer e shije artificiale kurfar benefiti nuk na ofrojn veq demtim i trupit.
Rina Anir (3 ditë më parë)
Edhe unë shumë dobt 52-53 kg nejse tash jam shtatzan dhe i kom shtu disa kg po meniher mbas lindjes kthena tek 52- shi i kilogramve. Mua gjumi më dobësom shumë pasi zgjona herët për punë, pastaj tërë ditën mbas djalit mbas punëve harroj edhe me hongër bukë, qetash izolimi po ndikon me hongër më shumë po spo vërej naj dallim. Për qef ndër 60 kg skisha ra por e kot.
N K (3 ditë më parë)
N.. edhe une jam dobesu teper edhe me shume se ne vajzeri, diqysh ka hije me qene e mbusht pak hahaha besoj qe gjidhenia edhe punet non stop ne kemb.
Bahtije Hetemi (3 ditë më parë)
O tkisha mujt tonave jav kisha jep ka pak haha.une po du mu tranu shum trash kom met,lindja e 3 pot lejke me behone haha.edhe une e kam djalin 8 muj e gjys ngji e kom po sheje spo ma len.edhe naj dit sat rritet pak duhet me ja nis me bo diqka.kom degju banane me qumsht mengjes e mbramje me honger pot trashke.mu edhe uji um trash um doket.
Albania Albania (3 ditë më parë)
prz sish kollaj me shtu kile sdi as un asni recept un per vete jam e that boll jo teper po gjithsesi e that jam e ha sa per tri gra hahahahaha po spo mshtohet asni gram besom as shtatzan kur jam ken su trashsha at dit si e bajsha beben barku e kshtu mu trash trupit hiq vec barku edhe un kam pas qef me dit naj tip recepte per ket problem edhe sipas mjeksis me e veshtir eshte nen pesha se mbi pesha un po kam qef tpakten me u mush pak se per me u trash i kam hup shpresat nqs gjen ilaq per ket pun na lajmro please
Bebi Noar (3 ditë më parë)
N.. hahahw t njejtin halla edhe un jam, do dit nisa me perdor at sirupin me sufata qe jan nisa koxho mir me kthu ama krejt un thojshin qa je aj e jo qa je shendosh hahahah, e i ndalac ndoshta tash edhe tu nga mas fmive, mu djali tash me 28 mi bon 9 muj
Blondi Blondi (3 ditë më parë)
Leht me shtuu e zor me hupp ha senr t omla brumna ha shpesh se edhe gjidhenja ndikoo amo trashesh boll ksm mos ta nin haha
Tina Rrustemaj (3 ditë më parë)
N.. moter rras rras kat sillesh hahah se qfar gjidhenja pash ropt hahahabaha rras un iom bo me hek kjo me shtu hahahahahah
N. . (3 ditë më parë)
hahah mis ndikon gjidhenja spom len me shtu pesh se boll po haa hahah vallai kom qef un me kan e shnosh pak
M N (3 ditë më parë)
N... oj zemer qysh mi hek se me shtu ha kat sillesh knaqu tu honger ... brumna embelsira langje edhe veq e shef veten qe u bone duq .

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?