Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Djali i nxehte
Pershendetje nena! Siq e dini kjo puna e virusit qe na shqetson gjithve e sidomos neve nenave te reja. Djalit tem sot kur ja mata temp e kishte 37.4 ose 37.5. Ja hoqa te gjitha rrobat dhe e lash ne temp dhome qe dikun eshte 26 grade. E di se 37.5 nuk eshte keq por nese i shkon ke lart qfar ti bej? Djali i ka bere 10 have.
L T (4 muaj më parë)
Fitore S (4 muaj më parë)
Esht normale bebave mi nejt durt e kamt te ftofta se nuk levizin shum kshtu me pat then mjrkja mu per djal tem
Tina . (4 muaj më parë)
L T oj moter kur ti hyp permi 38 e dishka osht rrezik kape djalin veshe se se normale o e mos u tut se sen sti bon djalit mos u tut moter edhe djali jem e kan kajher qaq temp amo un edi qe se qes jasht vet zdal ska prej kujt me marr
L T (4 muaj më parë)
Haha 26 grade eshte pak nxehte por kam frike mos ftohet. Kembet dhe duart gjithmone i ka te ftohta.
Fitore S (4 muaj më parë)
Temp e dhomes koka e nalt bre 26 grad te madhit i vjen zheg e i hyp temperatura jo fmia qe esht me pk tesha extra vesh hehe 37.5 shum normale ska nevoj mu zhvesh djali nese e ka 37.5 mas dy tri ore prap ja mat temp ti masi koke amerik e din qe ktu sreagojn mejher per temperatur pa kalu 72 or kahtu qe nese i hyp temp i jep tylnol edhe i kalon
(4 muaj më parë)
Normale eshte temp . mvaret edhe sa eshte nxeht jasht e mrena , pak tbohet edhe ves po djali im po pat tem nuk flen zgjohet prej gjumi ..me tregu drejt as me mat tem nuk me len veq me dor qe e vrej qe ka edhe duhet mi dhan paracet..perndryshe kjo situate nuk eshte qe veq ty tbon me stres po me sa duket krejtve ..edhe nese ka mos u shqetso eshte viroze qe kalon une djalin 2 jav e kam pas me hund tmerr edhe sot i ka ngapak ..e mu bo alergji prej barnave sme shkojke menja kerkun tjeter pos ne corona virus ...
Merita ... (4 muaj më parë)
37.5 eshte normal.
M N (4 muaj më parë)
L t nese e ka permi 100 f se edi qe je ne amerik ateher i jep sirup tylenol, perndryshe mos i jep niher, se edhe me Celcius se paska shume.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?