Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pershendetje nena te dashura
Si jeni nena? Deshta ni pytje mejav bo kam lind me 7 maj. Lindja 3 me operacjon, ama kam pas gjakderdhje' te madhe saqe asniher ne jet nuk kam pas ashtu. Mjekt pom thojn normal ama deshta meju pyt juve. Dikush ndoshta ka pas rastrin si timin..?
Gentiana Btc (4 muaj më parë)
Suela ♥ (4 muaj më parë)
Gentiana ndersa une ne lindjen e dyt kam pas me pak dhimbje se ne lindjen e pare biles ne lindjen e pare me zor kam ecur rrija kerrusur me zor u cova me dy tre tentativa ndersa heren e dyt u cova direkt dhe kam ec shum normal skisha dhimbje si heren e pare. Tashi te treten te shof
Gentiana Btc (4 muaj më parë)
Dhimt kam pas mashum se 2 lindjet tjera i pytsha mjekt, me thojshin qe normal se lindja e3. Aty nvaret tash prej trupit femres sjemi njejt. Une ket lindje ekam pas mat fshtir uroj tja kalofsh mire ti dhe gjitha nenat..
Suela ♥ (4 muaj më parë)
Edhe une lindjet ne spital privat i kam. Sa per qepje as nuk me duket fare qe kam shenj operacioni. Kur bera nji eko per organet ne pergjithesi tek nje doktorresh e pergjjithshme ajo nuk ma pa fare shenjen siper barkut se nuk me duket vec kur pa mitren brenda qe duket si vije e bardhe ne eko aty ku esht e cara me pyeti u habit sa nuk kam shenj fare. Edhe kete po ne spital privat do ta lind dhe nga ajo an nuk esht se shqetesohem por si do reagoj trupi pas operacionit te tret. Se i kam dhe nje cik afer e afer lindjet.
Gentiana Btc (4 muaj më parë)
Une dy lindjet ikam bo ne shkup sistin eh tash per shkak situates kufit mshel mu desht me lind ne. Spital shtetit ne prizren. Mire jan kujdes shum. Veq qepjen ktu pe bojshin nryshe. Shum pej. Edhe qajo gjakderdhje qe kam pas. Perndryshe super..
Suela ♥ (4 muaj më parë)
Une ne javen e 18. Deri tani me ka shkuar shum mire skam pas siklete fare. Ty si te dhkoj operacioni njesoj si te parat apo ndryshon operacioni i tret? Un jam sheruar shum shpejt dhe kam kaluar shum mire ne dy lindjet e para
Gentiana Btc (4 muaj më parë)
Faleminderit lora jo skam bo neser mduhet me shku. Nese muj haha se me 3 fmi kogja pun sidomos fillimi xhelozija sene.
Lora ° (4 muaj më parë)
Gentiana a te kane bere ultraza ? Nese jo shko ne kotrolle prap le te shofin mos ka mbete ndonje pjese e placentes , zakonisht gjatderdhjet e shumta vine per kete shkak. Qofte kaulse me jete te gjate bebushi.
Gentiana Btc (4 muaj më parë)
Suela as une nuk kam pas asnihere problem me gjakderdhje po tash sedi qka mgjeti. Shum mire kesh shtadzan asni problem skam pas. Uroj te ja kalofsh sa me mire lindjen. Cilen jav je?
Suela ♥ (4 muaj më parë)
Me fute driken gentiana. Edhe une jam shtatzan ne shtatzanin e tret. Edhe hne me operacion i kam lindjet ama ne dy te parat skam pas probleme fare me gjakderdhjen dhe lehonin e kam kalu shum kollaj 2 jav e pak kam pas gjkderderdhje. Tani ne te treten se di shpresoj tja kaloj si ne dy te parat.
Gentiana Btc (4 muaj më parë)
Nil lui lumturie falemindri Nil edhe une kam pas problem me te folurit me vajzen nuk ka fol shum mire deri 3 vjet e do muj..
Gentiana Btc (4 muaj më parë)
Faleminderit manjolla vlora. Po une fill mas operacjoni muka lshu gjakderdhe madhe, mkan dhan gjylpana me nal prap su nal. Eh tash shyqyr sot ma pak pata. Mjekt pom thojn normal pasi qe mestracjone kam shum pak ka 3 dit. E ni abort ekom pas para fmis par shum pak kam pas gjakdrrdhe. Per at me than tuka lshu kshtu..
Lumturi Kr1718 (4 muaj më parë)
Urime bebushin u rrit me jete te gjate e me gjitha te mirat, ty sherim te shpejt. Une ne lindjen e dyte me op kam derdh shume gjake 600 ml, normalja ishte 200ml. Ama as ata nuk e bonen te madhe po une kisha marramendje isha e paguqishme dhe shume e zbeht. Lindjen e pare qe skam humb gjak e kam Kalu ma leht.
Luii (4 muaj më parë)
Gentiana urime u rrit bebushi me shnet ty te uroj sherim te shpejt une kam pas gjak derdhje masi i kam lind fmijen po une shumm keq e kam pas gjendjen nuk mu nalke hiq gjakderdhja dej me shtiten dishka per me mu nal thaten qoft se nuk kalen 24ore duhet me e hek mitren por per fat mu nal ume 3 4 boca me gjak mikan dhan se shum kam pas gjakderdhje te kisha than shko mamir bane naj kontroll te dr mamir mos prit mu ba ma keq
Nil (4 muaj më parë)
Pershendetje nena. Shpresoj qe jeni mire . Me jete te gjate e paq melaqen . Me fal qe u kyqka ne kete koment tendin po nuk po mundem te postoj komentin tim.Kisha lut te gjitha ato nana qe kan pas hallin e njojt si timin per fmit e vet e qe kan kerku ndihm ne kete grup . Kam djalin 2 vjet e gjysm po shum pak fjal po me flet e jam bo marak . Kur kan fillu fmit e juve me fol nga cila mosh . Ju pershendes e te jeni me shendet te mire ju e bebushat.
M N (4 muaj më parë)
Gentiana urime qe ke lind Zoti ta rrit me shendrt e te mira bebushin. Gjakderdhja tu ka shfaq meniren mas operacionit dmth sa ke qene ne spital a ma von. Kunata ime qe 2 lindje, lindje normale osht ka i ndodh gjakderdhja meniren masi qe ti lind fmijen deri 1 liter a ma shume gjak po e humb ...tash mas 6 jave qe ti bon qe ka lind ka mi bo gjitha analizat e ultraza me shiku se nga po i vjen. Nje verison ja kan dhon qe mitra e saj tkurret ngadale nashta dhe per at i leshohet gjakderdhja perndryshe pervoj personale nuk kam
Vlora . (4 muaj më parë)
Gentiana provoj nuk kam por vetem deshta te uroj per lindjen ishalla bebi ka jet te gjat e ty sherim te shpejt...une kam lind me operim lindjen e dyt por shum pak kom pas gjakderdhje ndoshta ndonje nga nenat ka pas provoj te njejt te tregon ...

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?