Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nuk e merr bebi gjirin
Nena shpresoj te jeni mir , ju lutem kam nevoj shum per keshillat tuaja bebi nuk ma merr gjirin asesi nuk kam maje kam provuar maje silikoni nuk e merr asesi , nuk do dorzohem por sa her tentoj nuk e merr dot .
... (1 javë më parë)
Arieta D (5 ditë më parë)
Mos e ke frike majen ... duhet te besh sa me shume skin to skin ( dmth pjesen lart tenden i largon krejt rrobat edhe te bebes poashtu e len me pampers dhe e qet mbi vete e mban aty e shtydh pak gjirin te nxjerr qumeshtin dhe nuk ja shtin ti gjirin ne goje po e afron beben aty afer dikun dhe e le ajo vet ta kerkoj. Mbaje kah gjysme ore ashtu ose sa te rri, nje muzike qetesuse ja leshon e ngroh dhomen siper nje qebe ja qet dhe rri me te. Kjo ka shume efekt sidomos te bebet e vogla. Sigurisht i ke dhene me shishe dhe per ate ta refuzon. Duhesh me ja ndal shishen dhe me provu kete metoden sa me shpesh. Tregom qysh po sillet beba pasi i ke provu kete. Majen edhe nejehere po t them mos e ke problem se ska gje qe ske maje, maja ska asnje rendesi.
Bonita B (6 ditë më parë)
Thojn kur se merr beba gjinin ka msysh me fjal te grav
... (1 javë më parë)
Ere edhe me spric provova por e kot .
... (1 javë më parë)
Qe 6 dite kam lindur arieta sado mundohem e afroj te pi nuk e merr asesi .
Ere A (1 javë më parë)
E nderuar edhe un kam pas kete problem po ne barnatore merre ni spric edhe hekja pjesen e perparme e me ta ngreje majen te un keshtu ka funksionuar edhe qe shum dhemb. Ndersa majet e silikonit sme kan kryer pune as mua. Besoj qe e ki kuptuar si tja ben.
Arieta D (1 javë më parë)
Nuk te duhet maja per me i dhan bebit gji sepse bebine fut aureolen thuajase komplet ne goje, dhe ashtu pin jo me maje. Sa muajshe eshte? Mos tento me zor me i dhene sado muaj te kete po me thuaj sa muaj eshte qe te mund te rekomandojme dicka?!

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?