Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Rrezimi ne shtatzani java 33+
Nena e kam nji shqetsim mbrem mka leshu Kemba edhe kam ra ne tavoline nqoshe mbash veshit, isha ne emergjenc dhe me than qe e kam lendu trunin e vogel, me vinte me vjell, kisha temperature, nuk me benen CT pasi mthan je shtatzene plus nuk ke vjell, po nese nuk ndihem mir gjate ditve te ardhshme me shku prap ne emergjenc. Un po ndjej trullim, skam forc, nuk guxoj me bo levizje tshpejta, po kam edhe momente harrese, mbram nuk kam ndegju as nuk kam pa me synin e majt per me shume se 10 minuta. Dhe si perfundim mkan jap vetem Tylenol si lloj paracetamol. A ka pas dikush ksi rasti sa ju ka mar kohe me u stabilizu se mu mjeku mtha deri 4 have eshte normale deri tqetsohesh komplet
K I (1 muaj më parë)
K I (1 muaj më parë)
Alla hu ju shperbleft nena per kshillat e juja, zotti ju rujt e ju gzoft kush eshte ne pritsh, valla nuk ish hajgare me mendje mos na sprovoft zotti.
Sea Sea (1 muaj më parë)
KI jam rrzu ne banjo kam rene me prapa.. edhe kemben e kam lendu shum ama me kok jo e qashtu pata mbet ne banjo kisha frik mu ngrit se pom lshohet naj gjakderdhje a diqka e kam qetsu veten kadal kadal u qova e pash veten mire qe jam edhe dola prej banjos e nja dy tri dit ment qaty tu i mabjt ama kurgja sndodhi e ty toaska rujt All lla hu kqyr qetsoje veten mos i mabj ment qaty se normal je trullu pak e ma shum ta ban vesi
F & F Sh & S ... (1 muaj më parë)
KI, mu mka ndodh ndy shtatzanit e kalume jom rrzu kom rrshit por jom me kok, të shkuara, in sha All llah shkon tu përmirsu, ma e keqja ka kalu, qetsoje veten me mendime pozitive
Enea 1234 (1 muaj më parë)
Shyqyr ke shpetu ti dhe bebi! Mundohu qe kete jave te rrish sa me shume shtrit..mos u be merak per harresat jane pasoj e rrezimit..nuk ka gje te keq sepse goditja vazhdon te qetesohet..rri shtrir..pi uje shume dhe ne fund jave shko prap per kontroll..keshilla ime qe kam vuajtur nga demtimet e goditjeve mos e mendo pse ndodhi se me keq te ben! Te uroj sherim te shpejt kujdesu per vete!
M N (1 muaj më parë)
T paska rujt A llahu ... Mundohu me pushu keto dite deri te kalon ... pi tylenol se asgje nuk t bon deri 2 copa ashtu edhe mjekja ime m pat rekomandu nese kom dhimbje diku... Percjelle gjendjen nese nuk t kalon lajmrohu prap te mjeku. Mundohu me pi uj ma shume me pushu , mos e ngarki veten me pune. Ajo qka ka ndodh ka ndodh mos i bej pyetje se pse qysh e tek ndodhi se veq lodhesh ma shume . Zoti t rujt e dashur
(1 muaj më parë)
KL shyqyr zoti tpaska rujt , une skam pas jam rrxu po per toke me bark ..po po ta them sinqerisht mundohu me qetsu veten se tash ke mar traum edhe hormonet ekstra ta bajne ..paracet nuk tbon kurgjo me perdor lirisht mere ka pas raste ka dy i kam pi normal me rekomandim te pediatrit ..shendet e mundohu me u qetsu se e keqja ka kalu ..

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?