Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kur ju doli testi pozitiv i shtatzënisë?

Nena te dashura, kam nje vit e gjys qe provoj te mbes shtatzane, hera e pare eshte qe me jane vonuar 4 dite cikli, por testin nuk e kam bere desha tiu pyes juve kur ju doli qe keni qene shtatzane, pas sa dite dhe nga shenjat qe thojne nuk i kam shume te shprehura, ne banjo dal optimalisht cdo 2 ore, gjoksi me eshte rritur pak dhe me eshte forcuar nuk kam ndjesi qe me vjen cikli (dhimbje barku a shpine), vetem qe non stop jam e lagur posht si uje... me ndihmoni nga pervoja e juaj... faleminderit.

Sara :d (6 vite më parë)
Anoda , (6 vite më parë)
Ate dite qe kane pas te me vijne e bera testin dhe me doli pozitiv,ciklin e kam te rregullt.Cdo te mire suksese
Ela Ela (6 vite më parë)
une e kam bere testi 10 dite para se te kisha daten vetem se dyshoja,sepse kisha degjuar se 72 ore pas ngjizjes testi jep rezultat.pastaj dy dite qe mu vonuan perserita tasti dhe ishte pozitiv si i pari vetem se vijat me te theksuara se te parat
Medina O (6 vite më parë)
Pas nje dite vonese e kam ber testin ne mbremje me ka dal pozitiv sespse e kam pas ciklin te rregullt diten e njejt qe i kom pas para 4 jave diten e njejt me kane ardhe
(6 vite më parë)
Une pas dy dite vonese, ne mbremje, mirepo kam cikel te rregullt
(6 vite më parë)
esht e parapar 1 jav te kalojn per te dal sakt uroj te kesh mbetur urime nga ana ime
Ela Ela (6 vite më parë)
Prsh Sara.Testin mund ta besh pa problem sepse ta tregon rezultatin e sakte pas 72 oresh mos u gabofsha,sepse menjehere ndryshon perberja e urines.Testet jane 99 % te sigurte per rezultatin e tyre prandaj nuk ka nevoje te besh analiza.Nga shenjat qe pershkruan jam e sigurt qe mund te kesh ngelur sepse dhe une te tilla i kisha. Te uroj me gjithe zemer e dashur qe zoti te te gezoje me nje bebe :):)
Meri H. (6 vite më parë)
Mas pak ditve qe mu vonu cikli kam ba testin edhe kam ba testin ka dal pozitiv, mas dy ditve kom shku te mjeku jom kan shtazane as 5 jav te plota si kom pas.
Gerta ....... (6 vite më parë)
mua me doli testi pozitiv pas javes se 5-te te shtatzanise. Mirepo analizat me treguan pas 3 diteve qe mu vonuan.
Sara :d (6 vite më parë)
faleminderit te gjithave
Adre Tirane (6 vite më parë)
Sara muajin qe prisja te ngelja nuk u mora fare me testet e farmacive. Dy dite pasi mu vonua cikli bera analize gjaku te bhcg dhe niveli i bhcg te tregon saktesisht nese je apo jo shtatzene.
(6 vite më parë)
dy dite pas voneses se ciklit gjithmone e kam bere dhe me ka dal pozitiv
(6 vite më parë)
pas 5 dite vones te ciklit qe kisah pera testin dhe me doli pozitiv, kur shkova te mjeku isha 6 javeshe.

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?