Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Rreth qumeshtit te gjirit
Pershendetje nana dje linda ama qumeshti ende sme eshte leshuar mi kontrolloj nje moter dhe nje mjeke ne spital me than ke shum qumesht por ende seshte leshuar djalin pe shti shoesh me thitj ama ende spo vjen kanardh nghyr verdhe dhe i holl po sa her po pin djali kam dhimbje shum si tja bej ti shliroj gjinjte se shum dhimt
Sea Sea (1 javë më parë)
Xhu Xh (1 javë më parë)
Do ishte mire te konsultoheshe me ndonje pediater e te tregon me mire si me vepru.Kunata ime i ka pas dhon ca shishe aptamil,eshte qumesht i pregatitur,nje perdorimshe per beba te porsalindur.Pyet nje here ne farmaci mos ka.Dhe nese gjen e ia jep gjithmone jepja mbasi ti japesh gji.Ishalla po te vjen qumeshti sa me shpejt
Sea Sea (1 javë më parë)
E linda 3350 edhe po po grindet gjate dites e gnat nates po mendoj se spo ngopet mire e per at ardye po them a mja shtu qumesht shtese edhe qfar spo di
Xhu Xh (1 javë më parë)
Sa kg e linde djalin?A grindet gjate dites?
Sea Sea (1 javë më parë)
O faliminderit shum oj nana po ma te mira se ju ska e bleva ket kremin mi qetsoj meniher faliminderit shummmm se kesh tu plas... djalin jam tu e shti veq ne gji a thu i mjafton veq gjiri sjam tu indhan shtes hic se po tutna ma le gjirin dmth qumeshti ende ska ardh veq kulloshtra
Rezarta Muçolli (1 javë më parë)
Gjidhënje pa dhimbje me lansinoh! Lansinoh ka ndihmuar miliona nëna në gjidhënje për 30 vite me rradhë! Kremi lansinoh hpa lanoline ka qenë një zbulim revolucionar për thithka të qara të nënave gjidhënëse, prandaj ka fituar me dhjetëra çmime të arta për produktin shumë të suksesshëm për dekada. çdo nënë e re ka një periudhë të vështirë gjatë gjidhënjes. Thithkat e gjiut mbesin të lagura dhe nga mundimi i thithjes qahen dhe jo rrallë herë fitojnë dhe infeksion, prandaj apstenimi i shpeshtë i nënave është i natyrshëm. Tani, lansinoh hpa lanoline crema është për të bërë mrekulli! Mjafton ti lyeni thithkat me kremin lansinoh dhe gjidhënja është një kënaqësi. Lyerja nuk është e limituar dhe nuk duhet të pastroni gjiun nëse e keni lyer me lanoline krem nga lansinoh, mjafton të futni bebin në gji dhe të ushqeni me lehtësinë e botës! Kremi nuk përmbanë ngjyrë, aromë apo kemikate, është 100% natyralë. Gjidhënja është shumë me rëndësi për nënën dhe bebin! Prandaj lansinoh përkujdeset për gjitha hollësitë e gjidhënjes dhe ofron një gamë produktesh që gjidhënjen ta vërtetojnë që është mrekulli. Ja e ke dhe ne faqe tek beba ime qe te ndihmon shum e kam provuar dhe vet kur lindja bebin
Rezarta Muçolli (1 javë më parë)
Pershendetje Sea ngjyra e verdh esht kulloshtra esht qumshtinme i mir shpine sa me shpesh ne gji dhe per dhimbje perdor lansinol ka ne rosman nje krem i vogel kushton 10 euro por te ndihmon shumm te ndal dhimbjenedhe bebit si ben asgje
Suela ♥ (1 javë më parë)
Sea dhimbja esht nga bebi qe thith jo nga qumshi. Merr krep per gjoksin se te lehteson. Mua ma paten dhene ne spital te dyja lindjet ishte shpetim as nuk mu cane asnjehere edhe dhimbje skam pas shume shume
Ina Ra (1 javë më parë)
Sea edhe un kam lindur para 1 muaj,ajo esht kulloshter sic te kan then nenat ajo esht sh ushqyese per bebin,mua mbas nje 1 jave me erdhi qumeshti tamam mbas kulloshtres,dhimbje kisha sh saqe mu gjakosen mora nipple care vetem me kete mu qetesuan,ne fillim ne spital dhe ne shtepi perdora pomp,dhe vajzen pothuasje cdo sekont ne gji e kisha,shijoje sa me shume,mua me ka mar malli per javet e para
Xhu Xh (1 javë më parë)
Po kam pas dhimbje ne fillim.Pastaj me kalimin e kohes me teper me digjte nga pak kur pinte cuni por jo e pa durueshme.Sic ta ka thene dhe dion noar do kalojne dhe dhimbjet.
Dion Noar (1 javë më parë)
Sea ajo eshte kulloshtra per 2-3dit do te vij qumshti shtine sa ma shpesh ne gji bebin,nfillim dhimbjet jan normale do te kaloj edhe ajo :)
Sea Sea (1 javë më parë)
A kishe dhimbje ne gji masi te erdhi qumeshti xhu
Xhu Xh (1 javë më parë)
Eshte kulloshtra e dashur.Ka vlera te larta ushqyese per bebin.Mbas dy ditesh kur kam lindur me erdhi qumeshti mua kshu qe besoj se shpejt do te te vije dhe ty.Vendose sa me shpesh bebin te pije.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?