Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Vezoret policistike ndihmeee ju lutem
Pershendetje nena, dua met vertet ndihmen tuaj se jam shum shum e merzitur, sot ne mengjes isha ne kontrroll sepse kisha vones cikli 2 muaj dhe me tha qe kam PCOS, edi qe shum e veshtir eshtte te mbetesh shtatzan e un duaa nje bebb jam shum e merzitur sikur sdo behem kurr nene, a ka kaluar ndonjera kete rast si i sheruat. Per gjdo ndihme qe jipni Zoti ju shperbleft nena.
Xhejlannn (1 javë më parë)
Ari H (5 ditë më parë)
Jo e dashur kam pas 2 aborte vallaj Me 2 gusht 3 vite martes i boj Po si e ka shkrujt zo-ti ashtu do veprojm aj e di me mire ne do mundohmi nqdo menyre per me pas sukses si ana mjeksis ashtu popullore Po qa esht me kismet me ndodh let ndodh Te pershendes
Xhejlannn (1 javë më parë)
Po Ari e dashur hormonet behet gjate ciklit mirpo un cikel skam gati 3 muaj se e kisha ta bej mirpo nuk po me vjen, jo e dashur sjam ne gjilan po ne shkup jetoj. Te gjithen qka bejn e bejn per interes te veten a ne pse kemi hall ketu as qe ju intereson, n qfar kohe jetojm oh Zoti. Ty ari a ke femij e dashur sa koh qe je martuar??
Ari H (1 javë më parë)
Xhejlane a je edhe ti te doktoresha fatmire ngjilan a Ashtu edhe un ma dha edhe analizen e hormonev me bo me tha se bohet privat e peivat laborantja e saj qe e kish aty me tha se kushton 50€ dje tu u kthy mbas pune po hi oe pys tha ghitha qa ti ka pershkru do sedimenti urime pasqyra gjakut bohen te na edhe kjo hirmonale 3 € tkushton Sot e pyta se kshtu kshtu me than a esht e njejt dmth si emer qe bohet se me than qe edhe ne tshtetit bohet mtha se di aty valla Po ska analiz qe mun me kon tjeter perderi sa mtha gjat kohes ciklit duhesh me bo
Xhejlannn (1 javë më parë)
Un kam perdor njejt si ty vetem 1 muaj por asgje e mjekja me tha qe eshte mir tenperdoret 3 muaj rresht, nuk e di qfar dk ndodhi shpresoj qe te na hiqet te gjithave qe kemi keto pcos
Lela Mia (1 javë më parë)
xhejlann edhe un kam perdorur ovunorm po nuk kam mbet.vec 1 cikel i kam perdor. ty te kane dhene rezultat?
Ma12 Pa (1 javë më parë)
Ari H keto jane tableta per diabet po preferohen te perdoren per personat me vezore policistike qe kane probleme me mbetjen shtatzen
Xhejlannn (1 javë më parë)
O moj Ari e dashur qfar mjeke kemi sot qe sta din hallin hiq bash, mua me habit fakti se fiks para 1 muaji isha te mjekja e njejte dhe me tha qe vezoret kam per mrekulli kurse tani ke pcos, per zotin skemi kuj mi besu, edhe pse i kerkon ndihme as qe i intereson me dha vetem disa tableta per te me ardh cikli asgje tjeter.
Ari H (1 javë më parë)
Ma12Pa e dashur jan tableta kto qe ti ka pershkru doktoresha per me.hup pesh Apo kan diqka.tjeter permbajtje tableta per diabet metformin.a ki mundesi me ma.spjegu se edhe mu sot mi pershkrujti veq barnat per me rregullu ciklin
Xhejlannn (1 javë më parë)
Ma12pa e dashur mua mjekja ime sme dha asgje perveq se te me vie cikli disa tableta dhe ovunorm asgje tjeter, a smund te mar diqka pa rekomandim tmjekut diqka qe mendon qe eshte e mire per pcos.0
Ma12 Pa (1 javë më parë)
Prsh xhejlan une jam me pcos, 2 vite kam tentuar per shtatzani dhe kam pas veshtersi per me mbet. Ne konsulta mjekja gjithmone me ka then qe vezoret policistike eshte e veshtire per shtazani mr mbet, por jo r pa mundur dhe se vezoret tona kane riprodhimt te gjate (edhe 50 vjeq mundemi me be femije) nje lajm i mire. Eshte e preferueshme me humb peshe dhe me perdor tableta per diabet metformin. Une i kam perdor, kam humb pesh, kam pas ovulim, folikuli ka arrit me perlcit, kam marre edhe terapi te tjera te cilat me kane ndihmu. Me shume mund dhe sakrifica , me shume merzitje e lot, kam mbet shtatzan me binjak. Po zoti ka deshte qe ajo shtatzani mos me u realizu, dhe kam pas abort ne javen e 20. Me kete deshta met than qe mos u brengos se ki me mbet, e shpresoj qe te gjitha ne me pcos te behemi nena sa me shpejte.
Rita Rita (1 javë më parë)
Pershendetje e dashur une jam shtatzane tash dhe jam me vezore policistike ,mos u merzit me perpara kom perdor terapi po tash kam mbet vet
Ari H (1 javë më parë)
E dashur edhe un jam me vezore pcos kismet do bej analizen hormonale te shofi se qka esht ne pyetje jam edhe mbi pesh pak vallaj se sjam e gjat me trup po po mundohem me hanger buk rriska qe esht e fort ( rreshkt) me tha dr naj sallat diqka Uj po mundohem me shum me pi kam ren 2 kile po mduhet 10 me patjeter mi heq Shpresojm te kemi sukses edhe ne .
Dorina Tina (1 javë më parë)
Tina a mundesh me ma dergu ftesen deshta met pyt diqka
Dorina Tina (1 javë më parë)
Xhejlan e dashur mos u merzit mundohu me ec sa me shum, pak me ju largu embelsirave , ishalla sa me shpejt te rregullohen dhe mbet shtatzan , edhe mu me than qe jam me pco kurse tash qe i kam ba analizat hormonale asnje shenj e pcos sme ka dal tash se di a jam a sjam hahah problem me keta mjek qe vetem interesin e tyre po e kqyrin por un spo mbes ende shtatzan se di mo as ku eshte problemi por ket muaj skam bere kontrolla as qe du me bo mo se jam lodh nga mjekt kur don Zoti na gezon edhe neve ishalla sa me shpejt me evlad te shendosh e te hajrit , a more tableta me te ardh cikli qe mos me humb shum kohen dhe me i bo analizat hormonale aty verehen krejt , na lajmero
Tina . (1 javë më parë)
Pas 6 muajsh terapie me stimulues me injeksione gjithashtu kam perdorur edhe acid folik per nje kohe me te gjate dhe kam mbet shtatzan.
Xhejlannn (1 javë më parë)
Tina e dashur pas sa kohe terapi mbete shtatzan?
Xhejlannn (1 javë më parë)
Lela mia, mua mjekja mbas ekos me tha qe kam pcos analizat hormonale e kam pasur te bej pasi te vje cikli e prisja svinte dhe shkova ta shoh ku eshte problemi dhe me tha qe kam pcos
Tina . (1 javë më parë)
Edhe un te njejten gje e kam kaluar dhe fatmiresisht tash jam shtatzan, mos u merzit se per cdo gje ka zgjidhje. Shko sipas rekomandimeve te mjekut, me stimulues me barna besoj qe do kesh sukses dhe shpresoj qe sa me shpejt te mbesish shtatzen. Te uroj fat.
Enea 1234 (1 javë më parë)
Mos u merzit dhe un te njejtin problem kam jam kuruar ka 2 muaj dhe ket muaj kam marr vitamina qe mka thene doktori do te ndihmojn te ngelesh..eshte e veshtire po jo e pamundur ma ka shpjegu tamam doktori ..dhe tani e kam ndare mendjen sshkoj as per kontroll asgje te ndodh kur te ndodh! Mundohu hic stresin!
R.M (1 javë më parë)
Edhe hne jame pco dhe pas 6 muajve kam mbet shtatezene , duhet t ju ikesh brumerave dhe embelsirave dhe sa me shume aktivitet fizik dhe duhet te marresh terapi , une pasi i kam lene anash brumerat embelsirst dhe dy muaj kam perdore inofem me rekimandim te mjekut dhe kam mbet shtatezene
Lela Mia (1 javë më parë)
Cilin hormon kishe keq? duhen bere te gjitha analizat hormonale. Duhet te kontrollosh dhe tiroiden. cfare terapie te ka dhene mjeku?
Drita Aliu (1 javë më parë)
Un jam me pco edhe jam shtatzan osht shtir me mbet shtatzan ama jo e pamundur mos u ban marak kom perdor terapi edhe kom mbet shtatzan.
Nesi Nesi (1 javë më parë)
Mos u streso shume eshte diqka qe ka zgjidhje me stimulus mundesh me pas sukses por edhe kqyr ne google ka dieta ne ushqim qe ndikojn per me arrit sukses per shtatzani por duhet me kan shume strikte mos me perdor brum edhe pije te gazune e shume sene tjera qe muj mi gjet ne google.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?