Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

penjet pas lindjes
pershendetje nena flm nese gjeni koh te me pergjigjeni desha te ju pyes pas lindjes normale penjët e brendeshem sa koh duhet qe te bin dhe a mund te ndodh qe te krijohet qelb brenda plages nese njeri penje eshte gjysma jasht dhe gjysma akoma nuk eshte ra pasi duket qe e qepura eshte vazhduar me nje pej pa shkeputje.nje jav Pas lindjes isha ne kontroll te gjinekologia dhe plaga e jashteme ishte e sherua plotesisht mirpo penjet e brendeshem tha qe do bien dal ngadal tani kam frik se mos krijohet qelb pasi kam perin gjysem jasht e gjysem brenda. Flm shum nese me pergjigjeni nga eksperiencat e juaja ti keni me jet bebushat
Ridona (1 javë më parë)
Ede Ede (1 javë më parë)
Un kam lind normal po jom kan shum e preme. Penjt e jashtem mas 2 muajve mkan ra kurse mbrenda edhe 2 jav te tjera. E vrejsha kishin arom te tmerrshme po ske qka bon. Vetem me uj te voket shperlaju ashtu mpaten ra mu. E leshoja tushin nga 5 min dhe pastaj e thaja me paloma. Duhet me kan vendi i that nonstop edhe me u shperla nonstop me uj te coket aq sa e duron.
Erinda Ago (1 javë më parë)
Mos ki merak e dashur , mua mi hoqen penjet e jashtem mbas 10 ditesh e , ata te brendshmit , 3-4 dite me vone, dhe nese ka mbetur ndonje tha doktori mund te dale vete me copeza te vogla e pastron trupi .( Behet fjale per qepje nga poshte jo operacion)
Ap (1 javë më parë)
motres teme i kan tho tbin vet penjt amo si kan ra kreit e ju kan kalb motres ju ka duft dy her mu operu per qat gabim tmjekut kshtu qe mos i le masdore

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?