Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Jasht teme (hena e re)
Ckm te dashura si jeni?
Po mendoj ket muj me ik ne shqiperi me makine se bileten qe e kisha pre ne shtator ma kan anullu.
Po puna esht se ato s kan vendos daten e fejeses hala veq me tha qe fejohen tani ne korrik me hen te re.

A e din ndonjere kur i bie hena e re ne korrik. Nga cila dat deri ne cilen dat??
Me falni qe jam jasht teme po kisha shum deshir ta di se ka vite qe s kam qen me ndonje dasme ne shqiperi
Faleminderit :)
Ornela Nela (1 javë më parë)
Lora ° (1 javë më parë)
Fitore ab hahhaha ta falim se shtatzane e hormonet ske faj. Per kete pjese e llogaritjes e di shume mire si shkon , por e mendova kete qe lene data me hene ka edhe te bej diçka me fe e qe nuk e dija. Flm shume shtatzani te mbar e bebish te shendoshe.
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
E paskam kuptu gabim pytjen e lores, skom faj un por shtatzania që ma kap me vones hahaha. Lora siç tha edhe Ornela aspak ska tboj martesa me hanë të re apo të vjetër. Thjesht kur tbohen punt maetohet njeri, nji koh kom ndëgju që ndërnjet dy festave të bajramit sbon mu fal, por në fakt ndërmejt dy bajramev i bjen gjith kshtu që kishim mbet pa u martu .
Ornela Nela (1 javë më parë)
Fitore ab flm per sqarimin e dashur :)
Ornela Nela (1 javë më parë)
Lora s besoj se ka lidhje me fe kjo gje.. As un se kuptoj pse veprojn keshtu por andej prej nga jam un nuk fejohet askush me hen te vjeter.. Besoj jan thjesht te trashegume nga te paret tan
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
Kalendari hënor llogaritet si më i sakti. Por shumica e kan mar për baz kalendarin gregorian gjë që nuk pershkon me hanën. Më herët jan bazu me dit sipas hanes e kan dit se cila dit mund ti bie dmth me shikimin e hanës, jan njerz adekuat qe e shikojn hanën, mandej me diell e kan llogarit oren etj. Sjam kompetente me spjegu ama u mundova shkurt aq sa di
Lora ° (1 javë më parë)
Jam kurioze me dite çka ka rendesi hena, nese kishit dite mem tregu, a ka lidhje diçka me fe?
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
Linda nuk zgjat 5 dit, por 29 ose 30 dit mvaret prej kalendarit hënor (hixhri)
Ornela Nela (1 javë më parë)
Faleminderit shum per pergjigjet te dashura :)
Lindaa . (1 javë më parë)
Hena e re me 20 korrik dhe zgjat 5 dite me sa di une
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
Dmth me 22 korrik është dita e par e kalendarit hënor
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
Hëna e re nkorrik i bie me 22 korrik
Ornela Nela (1 javë më parë)
Po vlora e kemi pyt por se kan vendos daten akoma.. puna se kan edhe ato njerez jasht.. deri te mblidhen te gjith.. po ata me than ato dit qe esht hena e re por dat s kan caktu
Vlora . (1 javë më parë)
A nuk keni ju lidhje me ta se mundeni te pyesni me cilen dat nuk esht vshtir .. ose familja jote me i pyet e me dit sakt.
Ornela Nela (1 javë më parë)
Paskam harru te shkruaj se fejohet nje kusheri i imi :) nga ana e babit

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?