Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Perdorimi i magnezit , ju lutem dua mendime
Pershendetje jam 27 javeshe , doktori me ka dhen te pij magnez 300mg nje her ne dite por ajo qe me shqetesoj eshte se ne momentin qe un perdor magnezin kam diarre jo te forte por jashtqitje te lirshme shume jam bere shume merak . Ju lutem a ju ka ndodhur ju te keni diare nga magnezi ??
Erge (5 ditë më parë)
K I (3 ditë më parë)
Un kam perdor magnez 800mg, por preferohet te pihet ne bark te mbushur mir, mbas ushqimit kshtu me ka keshillu doktoresha ime nuk kam pas problem. Zhtatzani te lehte e dashur.
Ada Ada (5 ditë më parë)
Erge edhe une pij magnez. Ehste e vertete qe ka efekt laksativ, dmth del lirshem. Ne fakt une jam bere merak sepse qe kur kam filluar te pi magnez sikur bebin sme leviz shume. E kam pas ndjere me shume e me shpesh. Tani jo kaq shume. Jam 21+4. Kam 3 jave qe pi magnez
Erge (5 ditë më parë)
Jo nuk e kam te shpeshte diarren vetem se behem merak dhe prandaj shkruata ketu nese magnezi jep kete gje sic ma ka dhen edhe mua , ju falenderoj shume
Suela ♥ (5 ditë më parë)
Erge edhe une kam nji jav e kam filluar magnezin sot jam 28+3 ama une e kam 400mg e pi cdo dark dhe me ka qetesuar po flej me rahat naten kshuqe pije se te ben mire dhe diarreja keshtu si thua ti nuk esht se ka problem.
Lumturi Kr1718 (5 ditë më parë)
Erge mos u bon marak se Magnesium ashtu ndikon perderisa nuk ke diarre te shpesht nuk eshte gje. Edhe une e perdori biles dy here ne dite dhe kam te njetin rast ama nuk e ndal se me bon mire.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?