Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ineksionet per pjekjen e mushkrive tbebit
Pershendetje nena, dje i mora ineksionet per pjekuri te mushkrive, nje ne mengjes dhe nje ne mbremje dmth dy doza, ate qe e mora ne megjes nuk kishe ndonje reagim as kjo ne mbremje perveq mpirjes tkembes, por nga qe nga mengjesit kam si temperature, e mata temperaturen ishe ne rregull, fytyra me eshte skuqur shume shenja thera ne trup nuk kam.Edhe kama po me dhem komolet qe e kam marr ineksionin edhe vendi mu ka skuq shume,ju qe keni marre keto ineksione a keni pas kesi reagimi dicka apo ndonje reagim tjeter edhe a ju kam dhimt kama shume
Valentina Hajdini (5 ditë më parë)
Magi A (5 ditë më parë)
Pershendethe Valentina, une i kam marr ne javen e 28 sepse jam shtatzne me binjak dy dite dmth 4 doza,mirpo nuk kam vrejt ndonje ndryshim as dhimbje ne kemb vetem pak djegje kir me ka shpu,
Arieta D (5 ditë më parë)
Ato jane kortikosteroid dhe kane efekte te tilla, dmth neve sna bejne mire po jane per bebin andaj duhet me i mar. Une ne dy femije i kam marre.
Lumturi Kr1718 (5 ditë më parë)
Valentina eshte normale e dashur te njetin reagim e kam pas dhe une. Tek ne ketu i japin tri, qdo dite nga nje secilen here me vinte me shume siklet temperatur skuqje te ftyres . Ama kalon pa problem.
Le L 4 (5 ditë më parë)
Valentina nuk kam pervoj, mirepo dashta me te pyet se ne cilen jave je? Dhe a dr ti ka rekomandu a? Une jam shtatzane me bineq ne javen e 29 dhe dr nuk mi ka rekomandu sepse nuk e ka pa te arsyshme pasi qe zhvillimi po ju shkon mire. Nese mund te ma sqarosh me shume arsyen se pse?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?