Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

38 jav dhimbje shpine dhe barku
prsh nana a jeni mir jam 38 javshe shtatzane dhe qe prej nmngjes kam pasur dhimbje shpine dhe barku jo qe sdurohen por kshu dhimbje deri tash skam pasur nga prrvoja juaj qa mendimi keni ose a e kam lindjen afer
Lejla Abazi (5 ditë më parë)
Rina Anir (3 ditë më parë)
Ema më kismet tash veç kur i shohim postimet linda -linda haha. Unë tepër kom hek me u forcu edhe hala vetëm rat kom mbet. Ishalla keni lindje normale të gjitha.
Ema Ema2 (3 ditë më parë)
Valla me hec e me punu boll kom Pas levizje po qitasht po lodhna shum se me ka ra barku shum posht nfakt e kam pas gjith barkun posht prej fillimit edhe hurme po ha kaniher me zor se smi kana fort
Soleila Elaaa (4 ditë më parë)
Nena a po ecni ju a jeni nlevizje...se un vecse po haj hurma arabie se thon t mdihmojn edhe skam ec shum...tash mezi press t lindd se dhe kembet jan fryre shume..
Ema Ema2 (4 ditë më parë)
Rina sa ta kam Lakmi sa shpejt ni jave. Kto shoqet e tua po presin edhe pak heheh kan qillu demelica
Rina Anir (4 ditë më parë)
Shoqe na neser e bëjm një javë, ku i kam shoqet e mia, qikirrushja jeme ka i pret me padurim heheh, ishalla shlirohi edhe ju së shpejti.
Ema Ema2 (4 ditë më parë)
Lejla edhe une keshtu si ti jam tu i pas qe 2 dit
Soleila Elaaa (4 ditë më parë)
menxi po pres me u shliruu tash them ishalla po lind sa ma shpejt
Soleila Elaaa (4 ditë më parë)
Mos u bej merak lejla jan normale tash nga fundi..mbase po afrohet lindja..edhe un kam sekrecione te trasha u be 2 dite..jo shum por kam nga pak si xhelatine jan te trasha ..si te verdha duken
Lejla Abazi (4 ditë më parë)
verdh*
Lejla Abazi (4 ditë më parë)
Mfalni shprehje si cure dukeshte sekrecion i trash po i versh
Lejla Abazi (4 ditë më parë)
Oj nana sekracionet e verdha a jon normale sa u qova tash edhe shum por rodh
F & F Sh & S ... (4 ditë më parë)
Lejla edhe met rrok dhimbjet tamam nkoh je, ma mir me lind pa i mbush 40jav se tani ma shum pesh po fitojn. Une jam 32+2, sahora vi ne javët e juaja, ama barku si i qkoqt pom rrin interesant but mrrin shumicen e kohes edhe bebi lëviz thu ti sallta po bon nbark, tash nashta që u rrit ma shum krejt barku vrehet lomsh hahahah. Ma zi pom vjen marre me qellu dikun, gjon veshna po kot po vrehet. Sdi çka mendoni a është normale me pas barkun qishtu si mos me kan barku jem, i let hahaha (spo di as qysh me pershkru). Ndy shtatzanit tjerabe kom pas diqysh ma ntop form kta sdi krejt ndrysh a nashta me djers po dopsohna, se teper po djersitna, edhe hiq pesh skom fitu aq shum.
Lejla Abazi (4 ditë më parë)
ema njejt sikur me djeg shpina nfund kshu dhimt skam pas spo di insh al lah e qojm mir e lindje t leht soleila edhe un barkun e shoh lart ekam hiq ska zbrit posh spo di t marten kam termin tshoh ca do mthot mjekja shpresoj kejt nanat lindje t leht
Ema Ema2 (4 ditë më parë)
Lejla momentalisht jam tu Pas kogjo dhimt edhe te barkut edhe te midisit sdi po me vjen dhimt me mundim( nxet ) se di qfar po ndodh jam 37 javesh une fiks
Soleila Elaaa (4 ditë më parë)
Un 39+2 dhe ende se ka nder mend..kam vetem forcime barku t vazhdushme por barku esht krejt lart ende..rrall kam disa therje tvogla...zdi kur do e ndaje mendjen te vijee vajza ime...ti lejla mbase tkan fillu shqetsimet parapergaditore..ktu tek ne vetem nese i kemi kontraksione cdo 5 minuta duhet me ik nspital..ose vetem ne rast te plasjes ujrave ose gjakut..tjerat duhen duru nshpi

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?