Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Për Fiona Zekën

Pershendetje Fiona po te shkruaj ty sepse po e di qe vajza jote edhe djali im jane moshatare, djalin e kam 19 muajsh dje i ka mbush 19 muaj e po te pyes qka po i jep per mengjes a po han vajza edhe sa kg i ka? Djali im i ka 13.500 kg spo di a i ka taman sa duhet e per ate po te pyes se spo di a i ka ndojkush femijet 19 muajsh? Pershendetje ty dhe vajzes.

Diell Za (6 vite më parë)
(6 vite më parë)
diellza po te kisha nje vajz 19 muajsh do ta kisha jap per djal ahahaha hajgare pak un hala skam po presim te mbesim e te knaqemi me ta
Liza Z (6 vite më parë)
diellza dhe fiona po iu jap edhe nje ide se me te vertete nganjehere as vet spo di qka me pergadit per mengjes.une i jap zakonisht supe por me shije te ndryshme dmth jo qdo dite te njeten supe,veze te ferguara me djath, si dhe buketa me veze
Diell Za (6 vite më parë)
po fiona une ne mengjes ende i jap keksa me qumesh ose buk me sup ose griz ose qokolino qeto zakonisht os eedhe me erokrem ja ly copat e bukes masi po e sheh djalin e madh tuj hanger edhe ky po lyp e per dark zakonish pilaf, pire gullash qeto ushqimet tona qe po i hajm naj here edhe kaqamak i maroj e ka qef ose kur nuk boj kurgjo qe pritoj me bo naj dark i jap buk me sup pershesh qa me bo po lodhna najhere edhe spo baj kurgjo se vet jetoj e kto kurr sja kom dhan pashtet virshlle as vet si hajm na ,po edhe pershesh me kos i jap qa po di najhere pom sosen idete qdo dite po duhet diqka me bo najhere kur spo han shume po merzitna po i boj 2 3 lloje spo don e qeshtu.
Maja B (6 vite më parë)
pershendetje djellza, ne mengjes i jape vajzes time ose sup me tul te bukes,ose e hedhi nje domate ne zjarr deri sa te zbutet dhe ja qes nje vez perbi,ja ka enda shum,te premteve ja lyej tulin e bukes me pagez margarin dhe nutella,ose me marmelad dredhzash, kur e sho se ska ngrene mir mbas nje ore i dha cornflakes me qumsht 3.5% dhe i hedh mjalt permbi,me se miri eshte ti japesh diqka me ja ly buken,po te theme te drejten nganjher as un nuk di se qfar ti jap per mengjes,vetem sallama,virshlle,pashteta asesi mos i jep se shum po ankohen qe po ju dalin femijeve bubat ne bark.vajza ime peshon 11.900 tani ,kshtu qe djali yt eshte shum mir me pesh,fare mos u brengos,me jep edhe ti ndonje recet qka i bene ne mengjes ose ne mbremje

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?