Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

te vjellurat te foshnjet
pershendetje nena. foshmja ime 7 javshe vjell qdo her pasi pine gji e le te gromsije. mjeku me k then se nuk esht shqetesuese pasi qe tepricen e kthen, beba me pehs esht mire ka shtu normal, deshta tju pys sa muj sgjat kjo e vjellura te bebet .
Dorina Borovci (5 ditë më parë)
Dorina Borovci (4 ditë më parë)
dita djali jem vetme kur pin vjell . e kthen se mandej jo. por me kan then qe kalon me koh , shoresoj te mos zgjat
Dita @@ (4 ditë më parë)
Shum rina gjat ka vjell kush e merte njejt u thoshim ma ngadal mos e prekni shum se dju vjelle aq merak sa u bashim lexojshim neper faqe tr ndrydhme donje fmi linden me kapakun e lukthit qel gradualisht tu u rijt fmijs mbyllet ndonje me nderhyrje aq merak u bashim pse shum gat ka vjell
Dorina Borovci (4 ditë më parë)
Rina mire edht para 10 dite ishe 5 kg ka kind me 29 korrik
Rina Anir (4 ditë më parë)
Dorina vajza ka lind 3250gr ra në 3kg mbas nje muaji peshonte 4300gr. Mirë ka shtu muajin e parë më se kam peshu që 3 javë, por eshte bucko duket që ka shtuar edhe ket muaj mirë, ta shoh me daten 28 e ka vaksinen e dy mujorit e ma masin. Po bebi yt si është me peshën? I paskemi moshatar fëmijët, me qfar date ka lind? E imja me 26 korrik.
Dorina Borovci (4 ditë më parë)
Rina sa peshon vajza jote. A esht mir eme pesh
Rina Anir (4 ditë më parë)
Dita sa gjat të paska kthy djali, vajza jeme të dielen i bën 8 javë edhe qe dy ditë sikur ka fillu me rrallu spo kthen shumë si deri më tani e po shpresoj mos ishalla po i ndalen të vjellurat se teper siklet, beso kur pe mer dikush me mbajt po thom tash ti knaq krejt haha
Dita @@ (4 ditë më parë)
Dorina mvaret prej fmijs djali jem deri 14 muj ka vjell tmer ishte veq te ndru tan kohen mu dhimbte se shum vjellte kur i bani 14 muj ma nuk vjllete mvaret prej fmijes sasht diqka shqetsuse e qet tepricen
R.???? Paca (5 ditë më parë)
Ishalla nk i zgjaten shume se varet te organismi i femijes! Te i imi u nderpre 4 muajsh dhe ishte nje sfide e vertete duke e nderruar mbi 5 here ne dite! ????
Ema Ema2 (5 ditë më parë)
Mos u bej merak hiq se edhe vajza e motres qyshtu ka vjell asaj ju ka nderpre 3 muj kur i ka ba ama do bebe gjith e vjelli tepricen mos u bej merak
Dorina Borovci (5 ditë më parë)
normal . por sa zgjat kjo sa muj
Ema Ema2 (5 ditë më parë)
Sigurisht e qet tepricen a vjell normal apo e gjun kur te vjell kshtu me hez

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?