Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

gurt ne idhez
pershendetje , para pak kohe kam zbulu qe i kam guret ne idhez, pata nje lloj sulmi me qujt ashtu, tash prap diqka sjom mir prej gureve non stop nje dhimbje pe kom, qka po ha pom ban zarar, e kam qiken 3 mujshe ngji se i kisha hjek menjeher, spo di qka me ba qka me kish ndihmu me shty edhe pak, sot e bana ni ultraza prap mi dha do antibiotik me ma qetsu idhezen, sdi a ka naj metod natyrale qe te ndihmon me qetsu dhimten pak
Adelina Adelina (5 ditë më parë)
Adelina Adelina (3 ditë më parë)
masanej a esht dasht me u rujt ne ushqim? qfar ushqimi ke perdor mas operacionit
Anisa Laka (3 ditë më parë)
valla hjeki se qishtu jam kan un qka hajsha kuku qfar dhimte um kapke qe as rat as qut sun rrisha dikur shkova n spital me ba ni kontroll meniher um nalen than sguxon mi majt ma gurt se idhza ish pas infektu edhe ish aj tha ka prek n lukth edhe me melqi shum rrezik jam kan po shyqyr zotit un shtinen ne operacion meniher edhe sot jam mir mu ma kan hjek idhzen krejt
Adelina Adelina (3 ditë më parë)
Anisa Laka edhe un jam tu u kujtu me shku mi hjek valla, pak ma heret hangra buk edhe mka rrok ni dhimt ekstrem e madhe po shyqyr nuk vazhdoj shum, e kom njet me shku te naj mjek specialist me u konsultu qysh me ja ba
Anisa Laka (3 ditë më parë)
po andelina n banes burri ika jep me shish gjat nates e n mengjes ma bike n spital r majsha tan diten deri masdarke veq naten nuk ma lejshin mjeket me majt atu mos ki dert qat dit qe jan operu qata tamel eka derdh me pump tana me kan dhan barna qe nuk bajn dam per beb sen 1 vit e gjys ekam pas qike ne gji pa problem ma mir i hjek se ma prej tyne rahat spo mujshe mu ba un skam mujt 2 jav e shtyta ma shum jo se ish pas infektu ldhza e kisha shum dhimta edhe besa CRP um pat dal e lart mu desht patjeter mu operu
Adelina Adelina (4 ditë më parë)
Po guret ne veshka dalin permes urines mundesh mi qit a ne idhez.e kam pyt edhe mjekun ka than qe ska shanc pa operacion, flm shum prej te gjithave
Zeshkane Zeshkane (4 ditë më parë)
Vlora ka mundesi edhe ajo amo ethash mendimin tim
Vlora . (4 ditë më parë)
Zeshkane guret nga veshkat ndodh qe dalin e guret ne idhz shanc nuk ka me dal pa operim ..
Zeshkane Zeshkane (4 ditë më parë)
Adelina vjera ime ka qen shum keq keto dit ka pas dhimbje ne veshke kur ekemi qu spital. E ithan me bo ingjizmin e veshkes komplet me kqyrsod eka bo ingjiziminn ikan dal mir se ksaj ikan qit infuzjon amo nuk ju nalshin dhimt ka perdor uj prolom voda edhe ni mjalt e pastaj ekan pas urinen me gjakderdhje kur ka shku te mjeku ikan thon qe je tu i qit gurzat e vegjel pi ma shum.uj prolom voda qaja brosnic
Aaa E (5 ditë më parë)
Adelina mu keshtu me tha dr qe bona kontroll eko te abdomenev te barkut terapia ta demton melqin kur e kom lind djalin e dyt fiks 2 dit pas lindjes me kan kap gurt dhimbje te tmerrshme qajsha si fmija 2 her ne dit vike dr ne shpi me jepke qetsues 1 jav kam pas ashtu dhimbje shkova spital se dishin qka kam me than nga lindje e ke kur mbeta shtatzan me vajz shkova kontroll dr ne tha a e din qe ke gur ne idhez thash jo kur i tregova per dhimbjen qe kam pas me tha nga gurt tash pom kapin shpesh gjdo 2-3 dit po kom dhimbje marova spo di as qka me bo mo pom dhimet vajza se e kom ne gji edhe kjo koh pandemie kur pom kapin aq dhimbje te forta po qaj si fmija
Arieta D (5 ditë më parë)
Mu me pat thene ke 3-4 kur dolen nja 10 ma t mdhej e plot t vegjel o zot se di as pse behen keta te bekum
Adelina Adelina (5 ditë më parë)
Aaa e mu mqiti antibiotik me perdor se tha mos ka marr pezmatim idheza
Adelina Adelina (5 ditë më parë)
Arieta ishalla nuk mrrokin met madhe se ska kush ma kqyr qiken
Aaa E (5 ditë më parë)
Kisha shume gurt 7 shihen ne ultraza ama tha edhe te fshehur ki nga 11mm ishin te rritur
Aaa E (5 ditë më parë)
Une kam problem me gur ne idhez para 1 jave kesh kontroll se shpesh pom kapin po duhna urgjent me mar nekcion se dhimbje te tmerrshme kam po vajzen e vogel 6 muajshe spo mundem mi hek terapi me tha asgje mos me perdor se e demton melqin brumrat embelsirat yndyrat vezet te gjitha mi ka ndalu veq gjera te zime dhe pa yndyr me konsumu dhimbje te tmerrshme kan gurt une qe 2 vite po vuj kshtu e menxi e zbulun mjekt kur isha shtatazan me vajzen
Arieta D (5 ditë më parë)
Adelina sdi ku jeton po dy tre dite me gjate ste mbajne ne spital. Vajzes me i dhan dy tre dite me shishe sbrhet gje kur kthehesh ne shpi i jep gji prape nese vec vendos me i hjeke.
Adelina Adelina (5 ditë më parë)
Anisa a nuk po ndikojshin ilaqet qe i merr e anestesioni te beba a, qika jem qdo or lyp me pi mas largu dy or ma shum srrin, a ja ke ndihmu edhe me shishe apo qysh ja ke ba, e gjat nates qka ka pi
Anisa Laka (5 ditë më parë)
edhe un ekam hjek idhzen krejt se kam.pas gur ne idhz edhe un qiken ekam pas 2 muj n gji ekam pas po prej gjinit se kam da hiq diten ma bike burri n spital i jepsha gji masdarke e merrke n banes se kam pas problem per gji dhimta nuk durohet metu infwktu idhza edhe ma keq ki me pas un 2 jav veq ekam shty se mejeku me tha ka nis mu infektu idhza nuk ban me lan ma gjat edhe meniher ekam hjek mos prit mu ba ma keq un jam n gjermani kerkan se kam pas t familjes veq me burr ti ishalla ki naj kan qe ta kshyr beben
Vlora . (5 ditë më parë)
Adelina une dhimbje kurr skom pas as nuk me ka mundu asnje ushqim vetem rastesisht i kan vrejt qe i kam ..nuk jam rujt ne ushqim ...operacioni ka qen shum i leht 2 dit kam nejt ne spital meniher jam qu po ate dit vet skom pas as kateder as asgje vetem dhimbje shpine 2 dit kogja shum deri me esht largu ajri nga trupi...nje dit para operimit ma kan ba gastroskopin dhe analizat krejt...une jetoj jasht ks ndoshta atje shkon ndrysh se di ..harrova te them une i kam pas 3 gur te mdhenje .
Arieta D (5 ditë më parë)
Une i kam hjek para shtatzenive. Kam pas nja dy here dhimbje tr tmetrshme ne gjys t nates mendojsha qe lukthi mandej mjeku tha guret ne idhez. Per dy jave kam vendos dhe i kam hjek. Po ti e paske situaten ndryshe cec mos ha yndyrna dhe mish te perzhitun dhe ne pergjithese gjera te perzhitme hic e me yndyre hic edhe ve mos ha. Ne mengjes pije nje gote uje me uthull molle mjalte dhe limon.
Adelina Adelina (5 ditë më parë)
Flm Vlora, po qata me mujt me shty bile deri tmi bon qika ni vjet se gjynah me nda pi gjinit shum e vogel, a ke pas ti dhimt shum gjat ksaj kohe sa i ke pas gurt, a je rujt ne ushqim, edhe qysh tka shku operacioni per sa koh ke mujt me u qu normalisht
Vlora . (5 ditë më parë)
Mua per dhimbje me ka pas dhan vetem pika por emrin sjav mbaj mend me tha nese ke dhimbje perdori ..
Vlora . (5 ditë më parë)
Une ashtu e kam zbulu rastesisht ne shtatzani qe i kam gurt tani e kom shty edhe nje vit mbasi e linda qiken tani i operova per qef jo qe kisha dhimbje por mjeku tja herdokur te rrokun dhimbjet me mir esht ti heqesh se ske qare pa i hjek ..operim i leht shumë efhe ti edhe pak e shko hjeki lirohesh ..

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?