Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Sedimenti i rritur

Nena jam shume e bregosur kam femijen 9 muajsh dhe pas temperatures i bera analizat i doli sedimenti 60 morri 7 dite injeksione dhe prape e ka 56, nuk di cfare te bej ju, nene mund ta imagjinoni cfare gjendje jam shume e brengosur ju ka ndodh juve nese po sa ju ka zgjat?

Linea (6 vite më parë)
Diell Za (6 vite më parë)
faleminderit liza po edhe djali im ka temperatur te larte po urinon shpesh sidomos sot dhe ajo qe kam shkruar ma heret ju eshte formuar nje gjender ne fyt pas veshit eshte pak e enjtur .ishalla nuk ak naj problem te madh e te henen do ti beje gjith analizat larg pom duket e hena .:(:( jam brengosur,shqetesuar,merzitur etjj pershendetje per ju
Liza Z (6 vite më parë)
Jehona e kam pas ne qerdhen dea ne ulpiane,se shume qerdhe i kam nderru derisa e kam rehatu me ne fund.Diellza sedimenti eshte infeksion i gjakut,simpotomet e para tek vajza ime kane qene temperatura e larte 39.4.
Liza Z (6 vite më parë)
Jehona e kam pas ne qerdhen dea ne ulpiane,se shume qerdhe i kam nderru derisa e kam rehatu me ne fund.Diellza sedimenti eshte infeksion i gjakut,simpotomet e para tek vajza ime kane qene temperatura e larte 39.4.
Anoda , (6 vite më parë)
Linea mund t\'a kete nga temperatura dhe ndoshta ka qene i ftohur por nuk e ke hetuar,dhe kalon nje kohe deri sa te bije,i uroj sherim te shpejte
Diell Za (6 vite më parë)
pershendetje juve nena me falni qe ndoshta duhet me e dite po ja qe une nuk po e di qa eshte sendimenti i rritur? nse mundeni me tregoni ndonjera dhe cilat jane shenjat sepse pasi qe u permend qerdhja desha te ceki qe 1 muaj kam fillu me e dergu djalin po e verej qe ka probleme e te henen mjeku me tha te gjitha analizat do ti beje .:(
(6 vite më parë)
ncncn cka paske hek moj Shkendije, ne cilen qerdhe e ka marr ate infeksion?! apo sbon me fol?!
Liza Z (6 vite më parë)
Linea kur kisha vajzen 11 muajshe sa e dergova ne qerdhe mori infeksion dhe sedimentin e kishte 80,vajzen e kam shtri ne spital dhe 10 dite ka marr neripan gentamicin dhe nje injeksion tjeter qe tash spo me kujtohet, pas 10 ditesh kur ia kan be sedimentin i ka ra ne 18.ti a e ke pas vajzen te shtrire ne spital apo jo.dhe mos te harroj krahas sedimentit dhe CRP e ka pasur 48.
(6 vite më parë)
Linea, une te keshilloje qe me femijun te mos e pastrosh me paloma te lagura. te gjitha infeksionet vine nga mos pastrimi i mire i nevojave fiziologjike
Miri E (6 vite më parë)
Une te keshilloj te konsultohesh edhe njeher me mjekun se ndoshta nuk ka qene terapia e duhur apo kohezgjatja sa duhet .Te keshilloj qe ti besh edhe nje urinokultur nese nuk i ke ber e ateher mund ta sheh se me qfar lloji te bakteries ka infeksion e ateher mjeku te ordinon per ta perdorur antibiotikin adekuat.shpresoj qe po te ndihmoj sadopak
Linea (6 vite më parë)
Po ka infekcion te veshkeve, ka marr seftizon.urbazon dhe gentamicin per 7dite, por prap i ka te rritur 56, jam shume e brengosur, asnjehere nuk ka qene me pare i semure.
Miri E (6 vite më parë)
A i ke be ndonje strisho te fytit apo urinokultur se mund te kete ndonje infeksion ne fyt apo ne urine .Nuk e di qfar injeksioni i ke perdor dhe a te ka thene mjeku diqka

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?