Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Qumshti gjirit
Nana kam bebin 2 muajsh dhe ekam ne gji peshon 6 kilo dje kesh ndr dhe ska shtu as edhe nje kilo para 1jave ka pas njejt 6 kilo gjinjt shum te but pom rinn a ta daj nana prej gjinit ose te pres edhe pak si thoni ka 4 dit qe mrin gjinjt e but sforcoen po kur i shtrydh del tamel plasaaa nana spo du me nda prej gjini
Lejla Abazi (1 javë më parë)
Lejla Abazi (1 javë më parë)
Flm shum tgjithve nana sot kesh ndr e mori vaksinen qika edhe dr mtha se normale o ti kesh te buta ca dit deri sa te prodhosh mashom qumsht u qtsova tash pak edhe peshen tha shum e ka mir
Julia Julia (1 javë më parë)
Lejla caj finoku e dashur t ndihmon shume n shtimin e gjumshtit dhe mua gati 3 dit me rrinin gjinjt e bute dhe e vereja q vajza nk ngopej se me qante shume sspo e fillova mu mbyshen gjinjt plot spo i duroja dot plus ndihmon dhe per gazrat e bebit dhe dhimbjen e barkut ..te pershendes
Rina Anir (1 javë më parë)
Pak po të flejta natën, edhe për ty vështir se pa gjumë si rrobot bahet njeri. Ne jemi për mashalla me gjumin vajza ime 22 mbrëmje deri 10 mëngjes vetëm dy herë pin.
Miamar Mia (1 javë më parë)
Po pse fiksohesh e peshon aq shpesh,shife tek pulpa e kembes a e ka te mbushur apo te varur ,nqs eshte jo e rudhurur por e mbushur atehere e ke sh mire,hajt mos u qaj se ke gji plot,edhe stresi ndikon shume prandaj rri e qete
Lejla Abazi (1 javë më parë)
deri ne 3 sflen zgjohet me pi 5 mengjes dhe m8 dhe me sfle
Rina Anir (1 javë më parë)
Lejla kjo pin bajagi gjat se vetëm në gji flen ama edhe kthen shpesh, sa për peshën se kam peshuar që një muaj, nesër ka kontroll ta shoh sa ka shtuar. A zgjohet natën me pi vajza? E imja në gjumë të natës para ores 9:30-10 është e kot nuk flen por mandej flen 6-7 orë pa u zgju.
Lejla Abazi (1 javë më parë)
flm shum rina nga sa or pe man ne gji ti sa tpeshon qika
Rina Anir (1 javë më parë)
Lejla gjinjet e butë nuk dmth që nuk ke qumësht gjiri, vajza ime edhe një javë bën 3 muaj por gjinjët smë forcohen më se tani vajza i zbras, maje sa më shumë në gji sepse ka fazen e rritjes së hovshme që mundet me zgjat 3 ditë deri një javë.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?