Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Trashja e gjakut (tromboza)
Kush nga ju e din kur trashet gjaku qysh munesh me dit? Permes analizav apo bahen venat ne kam?
Umra @ (2 javë më parë)
Umra @ (2 javë më parë)
Mu edhe ne shtatzanit tjera mu kan ba ama jo qeshtu kaq shum e kaq heret .. Tasht edhe dhimt po kam duhet me kqyr me ba analizen Flm shum prej juve
TARAAJ (2 javë më parë)
Umra edhe un i kam pas venat e dala gjate shtatzanise,e kam bere dhe analizen qe thote jeta ,analiza me doli nrm por mjeket me recomanduan kokrra qe asnjehere si piva por corapet antitrompe i mora e kur shkova me lind motrat aty me veshen corape sanitare antitrompe plus pas daljes bebit me ben nji injeksion se nmoment pata mpiksje ne placente e vuajta paslindjes se nuk dilte placenta, dhe kura e fundit ishte clexan 3 dite ne spital 2 here ne dite pastaj 40 dite nga 1 ne dite
Jeta Hoti (2 javë më parë)
Umra, une e marrë inekcion për t hollim të gjakut, pa bo ndonjë analizë e pa e dijtë nëse e kam gjakun e trashë ose jo. Në shtatzani ish normale qe po u trashke nga pak. Kur kam shku në një kontrollë te dr agroni mka thon me e bo analizën e D-dimerit me e pa a kam nevojë ose jo për ato ibekcione e mos i marrë kot. Kshtu qe mundesh me e bo atë analizë edhe po tregojke sa të mpikset gjaku. Edhe nuk ish shtrejt me e bo, une se kom bo hala ama kom pyet për të
Alberina Krasniqi (2 javë më parë)
venát ejashtem nuk shkaktoj tremboz vetem te brendshmit por dhkmbje shkaktojn beni anlizat per siguri dhe mua ne shtazani muka ba dhe kurr smukan hek mo ishalla hekn ty
Umra @ (2 javë më parë)
Un jam shtatzan dhe mu kan ba venat kogjo shum e per at po dyshoj se edhe dhimt po kam ne kam ....Flm shum prej teje.
L # A # A # (2 javë më parë)
E dashur para 2 muajve pata trashje te gjakut kisha temperatur dhe ethe njekohsisht pastaj edhe veshtiresi ne frymemarje plogeshti,kur bera analizat me dolen shume larte vlerat..por patjeter duhet bere analizat per vertetim nese dyshon nuk dmth asgje venat ne kam

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?