Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Efektet anesore te kokrrave? Ju lutem ndonje keshill nena!
Siq e dini un kam pas per dy muj dhimbje kembesh dhe kur isha ne Gp me dhan disa kokrra pain killer dmth kokrra kundra dhimbjeve dhe mi dhane per 2 jave ti perdor.

Sapo kam fillu me i pi dhimbjet po me iknin por kisha shum konvulsione levizje muskujsh ne gjith trupin.. dhe nuk ma merrte mendja se ishte efekti i kokrrave... por duke menduar dhe duke lexuar e pash qe ato ishin efektet anesore dhe pasi i piva 3 dit i nderpreva.

Shkaktar i dhimbjes time te kembeve kishte qen mungesa e vitaminave dhe ka 5 dit qe perdor vitamina dhe dhuajse s kam dhimbje fare.

Po efektet anesore te kokrrave qe piva nuk me kan kaluar ndihem shum e lodhur, s po mund te rri ne kembe kam akoma konvulsione por jan pak me te lehta..
Isha ne emergjenci dhe s me dhan asgje than do te kaloj vet, nuk po di qfar te bej jam shum e frikesuar :( pasi lexova shum komente ne internet nga pacient te tjer qe i kishin perdor ato kokrra dhe te gjith kishin pas efekte anesore per dit dhe jav te tera..

Kokrrat quheshin Naproxen

Ju lutem nena nese dini diqka si mund ta pastroj sistemin tim nga ky ilaq se s po mund te rri ne kembe

Faleminderit


Ornela Nela (2 javë më parë)
My Sweeties (2 javë më parë)
Ornela sedi sesi mund ta largosh nga trupi ate ilac por un e kam pas perdorur dhe skam pas efekte negative te naproxen te keshilloj te flasesh edhe njehere me doktorrin tend ose me farmacistin ato duhet patjeter te te japin nje keshille cfar duhet te besh. Sa per emergjenci ketu mos u lodh me shku ma deri sa te vin rralla me hy edhe I shendosh me ken semuresh ose e kunderta. Jan ber skandal.
Bebi im (2 javë më parë)
E dashur duhet te qetsohe se e shoh se ke shum stres behe shum merak. Ta besoj se edhe une jam Keshtu tash sa muaj. Une nuk i kam Marr ato ilaqe por kur isha me virus nga friga e dhimbje e lollje. Ma pat qit ne gp do tableta per stres por sa kam marr te parin kam Fillua me I drill nuk me mbashin kembet me duket se vetin smund e mbasha. I kam qit ne bin e kam than me vete vec mendja me Ka faj. Kam pi shuuuum une per 3 dit me kan ik nga sistemi . Akoma kam Pak ankth nga ndollit e fundit virusi me pat sakatua ne mushkri por tani ca do qe me kap them nese edhe mendjen e mbaj ater edhe me keq.. Kshtu qe mos e mbaj mendjen. Se edhe vellau im i ka dhemb shpina ater ja ka nis edhe kemba e i ka than dk asht nje damar qe i lill bashke. Ati i kan pa qit do hapa po sdi cfar hapa .

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?