Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Mpirja e gishtave?
Nëna dje kom pas temperatur e sot kur jom zgju mëngjes mu kishin mpir gishtat, nuk i kom nxon keq veç tpit i kom a keni njohuri a është shkak i temperaturës që e kom pas?
F & F Sh & S ... (2 javë më parë)
Orkidea Shahini (2 javë më parë)
Lexoje te efektet anesore te recepti, po ma merr menja qe efek anesor eshte
F & F Sh & S ... (2 javë më parë)
Po kom përdor cefalexin , tash që pata prap temp. Mtha dr amoxil me përdor amoxil jom tu pi.
Orkidea Shahini (2 javë më parë)
Mos eshte efekt anesor i ndonje antibiotiku? Pom doket qe ke thon po perdor diqka, nese po tash te zbret crp edhe ajo te kalon ishalla
TARAAJ (2 javë më parë)
Para 2 viteve vajses time i doli shum e larte kishte temp mbi 39 pak koll te thate qe me shum ngjante si laringit ,e cova ne emergjenc kur i ben analizat e gjakut proteina i doli shum e larte sepse kishte pas mycoplasmen ne mushkeri sipas anslizave e futen ne radiografi e i dhan dy lloje antibiotiku pernjehere per nje jav e elhamdurilah sju kthye me ,por kjo del lart edhe kur ke pi naj antibiotik sepse duhet tkalojn 2 jav a me shum nga kura antibiotikut per ta pas rezultatin e sakt,ose ke naj infeksion ntrup,ose reumatizem
F & F Sh & S ... (2 javë më parë)
E kom bo tash von para 1 jave përveç crp që mka dal e nalt tjerat krejt mir edhe hemogrami edhe vitamina d krejt mir mdulen edhe glikemia krejt mir përveç crp 66
TARAAJ (2 javë më parë)
Moter kontrrollo vit D edhe un te njejtin prb me mpirjen e gishtave ,bera analizat e mdoli shum e ulet tani i mar 100 pika vit D cdo 5 dite e vallah ska pjese trupi qe sme dhemb
F & F Sh & S ... (2 javë më parë)
Gishti vogël henez pit e kom, sdi pse kurr sum ka ndodh kaq gjat, thash mos prej temp.
Orkidea Shahini (2 javë më parë)
Qysh je tash a te ka kalu ?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?