Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Bebi i vogel
Pershendetje Nëna..kam lind gati nje jav ne javen e 37 te shtatzanis dhe bebi me pesh 2800 gram...nga eksperienca nena sa duhet te shtoj bebi pesh ? i jap qumesht pluhur Aptamil edhe qumsht nga un e nxjerur me pomp...po me shqeteson fakti se shum i vogel edhe a do te shtoj pesh??
Lina0610 (5 ditë më parë)
Albiona M (4 ditë më parë)
Mos.e ki aspak dert, djalin e par ekam lind 2.500 qdo muj deri sa ika bo 5 muj ka shtu ka 1kg e diqka ekam pas vetem me gji. Tash ekam djalin tjeter ka lind 3000gram, pasi jemi dal prej spitalit esht kan 2790gram neser ibon 3jav qe ka lind ka shtu diku 700-800gram. Ju rujt Zoti
Ina Mus (4 ditë më parë)
Mos u bej fare merak se do shtoj edhe shume biles meqe e paske edhe me formul. Un e kam lind 2700 ne javen e 39 dhe sot qe eshte 4 muajshe eshte 7200 dhe une e kam me formule dhe me pak gji . Ishalla e ke me jete e mos u fikso te pesha rendsi ka te jete mire me shendet
Xhane Bislimi (5 ditë më parë)
Lina mos ke meral kunata jeme ka lind 35 jav djalin dhe shum mir e ka dhe lshtu dobet e ka lind po fal Allahut mir esht ... nese ke ti qumsht dhe nese e ke te mir mos i jep qumsht pluhur .. por jepi me shpesh prej tondit mundohu ne gji me mbajt
M N (5 ditë më parë)
Lina pse po i jep shtes a te ka rekomandu dr apo vet per te shtuar pesh . Nese ki gji e thith bebi mos ja ofro se t msohet me shishe e nuk ta mer gjirin. Pesh do shtoje mos u be merak taman paska peshen per javet qe paska lind. E paq me shendet e jete te gjat .
eduarta (5 ditë më parë)
Mos u be marak se shum shpejt shtojn pesh bebet shyqyr qe bebin e ki me shendet mir
TARAAJ (5 ditë më parë)
Un e kam lind 2700 vajzen dhe e kam rrit vec me gji deri 8 muajsh per marshallah me shtone 1kg200 cdo muaj ,nuk esht e vogel ne peshe normale esht,mbaje ngroht mbaje afer vetes jepi te pi sa here kerkon

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?