Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Citat nr gjoks?
Prsh nena ajeni mirr, kush keni pas ciste dhe gjendrra ne shtatzani, para 2 viteve jom diagnostiku me cistr dhe gjendrra mka than pas mujit 6 me ardhe orap, po une sjom shku, se thojsha ahjt e re jom sen si asgja, kur ikam kam vrejt ateher ikom vrejt m dor acer ciklit ne gjoksin e majt kah ama krahut mu fryshin pak ato kokrrat, e qato jam shku po tash kan fillu do therrje do dhimt ma shume se ma heret deri tek dora um dhem edhe pse ajo mpat tregu qe mundesh me pas dhimbje mos me qu rond etj. Tash ikom 31 vjec, ju qe keni pas si i keni trajtu se medeomos me duhet me shku tek emine disha prap ju orsh flm
A. Must (5 ditë më parë)
Dafine Morina (4 ditë më parë)
Ishalla na largohen edhe pse tash spi besoj qe ndikon as te un po skom qare pa i pi 1 muj
Alberina Krasniqi (4 ditë më parë)
1 muaj ika perdor vitamin E por ska ndiku e mika ndrru por ska ndiku as ato spom kujtohet qfare o kon un i kaom me vitet ishalla te ti ndikon
Dafine Morina (4 ditë më parë)
Nashta duhet me ta ndrru terapin a i ke tregu mjekes qe nuk pot bon mir vitamina e nashta t rekomandon diqka tjeter edhe un boll po tutna mos nuk po ma hek po gjithqysh duna me perfundu terapin per 1 muj
Alberina Krasniqi (5 ditë më parë)
Dafine te un jo skà ndiku hìq veq sa jon shumm por ato ka raste qe hekn vet por ka edhe muk heken te un spo hiqen veq sà pom behen me shummm
Dafine Morina (5 ditë më parë)
Alberina a tka ndihmu vitamina e, a ti ka largu cistat pas perdorimit un qe 1 jav kam fillu me pi e deshta me dit a ka pas ndikim te ti?
Alberina Krasniqi (5 ditë më parë)
A.Must un i kam ploto cisa kom perdo vitamin e her pas here kam dhimbje bje kontrolla gjdo 6 muj edhe pse nuk jon t rrezikshme .kur kam dhimbje mar fleten elakres edhe e qes e mbaj prej mbremjes deri ne menjes ta largon dhimbjen
Melosaa (5 ditë më parë)
Une kam pasur ne te dyja mirepo ne te majten filluan te rriten me shume dhe me shkaktonin dhembje shkova tek mjeku kur pa se paten rritje te madhe me tha se mund t'i operosh kisha tre nga to me te mdhaja dhe i operova me ndaloi dhembja sepse shkaktonin shume sidomos ne kohen e ciklit. Tani kam ende por jane te vogla dhe perderisa nuk shkaktojne dhembje dhe nuk rriten nuk jane te rrezikshme. Kam kontroll pas nje viti te operimit. Nuk jane te rrezikshme keshtu mu tha mua por qe nuk mund te duroja dhembjen dhe me rritjen e tyre filluan te me pengonin shume.
Dafine Morina (5 ditë më parë)
Un jom kan ne kontroll para 3 viteve e tash e pash raportin e mjkes qe kisha pas cisten edhe ateher 1 cm kurse tash mu ka rrit 1.34 cm dhe najher kom dhimt te vogla e ma mir me marr vitamina mu largu se ka raste edhe qe nuk largohen si rasti jem
A & T (5 ditë më parë)
Edhe un kam cista ne gjoks , dhe ato shkaktojn dhimbje une kam qen ne kontroll po me pat thon kurgjo nuk jan , vetem ty nese te fryhen shumm at her dush me shku kontroll , perndryshe shumicenn e rasteve largohen vet dhe nuk jan te rrezikshme .
Dafine Morina (5 ditë më parë)
Asgje shko kontroll edhe ti besoj qe vitamina tqet edhe ty
A. Must (5 ditë më parë)
Nuk jam shtatzan tash, flm e dashur te kaluara ty. Gjithe te mirat
Dafine Morina (5 ditë më parë)
Un e kom ni cist edhe jom kan kontroll te eminja edhe mi ka qit do vitamina E, e mka than nese je shtatzan se dyshojsha mos jom e mtha qe largohet me gjidhanie po un masi merdh cikli fillova me vitamina per 1 muj duhet mi pi edhe un e kom vrejt me dor po ajo mtha qe osht veq cist nuk o e rrezikshme po ti mos i le anash kontrollat rrij gati vetit
A. Must (5 ditë më parë)
Cistat ne gjoks, mfalni se vajzen ndore se kom vrejt qysh pasna shkru

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?