Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Covidi19 dhe shtatzania
Prsh nena a keni degju naj rast dej tasht me shtzani e covid qe e ka kalu keit mir e nrregull jam 13 jav shtatzane burri osht me korona pozitiv nermal pe mundon pak si keit gripet tjera kurgjo tjter qe me thon woow qa koka korona amo un nermal me kto shpi jam keit perfekt te un ky qe 1 jav la si ethe sene. Pi rri gati as dhomat si kem nda as sen amo mu dej tasht sum ka ba kurgjo as ni simptom po diqysh po kam frik qka mendoni ju a mun naj sen bebeit mi ba ? Ju pershendes
Mijaa . (5 ditë më parë)
Mijaa . (4 ditë më parë)
Falimderit shumm nena per kshillat e juana lus Zotin te jet keshtu mu per momentin as edhe naj simptom skom burrit gati i kaloj qe 1 jav un mendova te shkoj te henen te bej testin besoj qe keit nvarer edhe prej organizmit njerit se as burrin so ka e mundo ju dhasht Zoti shendet e ju uroj gjitha tmirat
F & F Sh & S ... (4 ditë më parë)
Mija vetëm ruaje qetsin asgjë nuk ndodh me emër tZotit, vetëm rri e qet relaks, pa kon shtatzan po hjekun tu mendu gjëra negative. Edhe une kam qen në mujin e 8 kur ishim krejt familja me covid asnjë moment sjam dorzu, e mersha edhe forcen e fundit nga vetja, mendimi pozitiv mbi të gjitha. Shëndet.
Ina Mus (4 ditë më parë)
Mos u shqeteso asgje si ndodh bebit. Une e kam kaluat 34 javshe shtatzene por shume rende ana me 9 dite temp 38.5 dhe kam bere 1 jav infuzion me antibiotik por vajzen e kam lind shendosh e mire 39 javshe nuk ka pas asnje problem bebi
Noar Babyyy (4 ditë më parë)
Harrova edhe diqka mu pas 13 dite qe isha me virus mu lshu gjakderdhja isha dy dit me gjakderdhje, dikon e mundon shum e dikush se merr vesh
Noar Babyyy (4 ditë më parë)
Pershendetje per mua ishte shum e veshtir jam kan shum ne gjendje te rend shendetsore, 18 dit skam mundur mu zgju hiq qdo dit qdo nat spital jam kan, inshallah tu nuk ta ngjet se ish teper i rand shtatzanat i mundon hala ma shum, corona ngjitet tek tjetri pasi aj ta kryn, kur e kalova un ja ngjiti vjerrive te mi
Miamar Mia (5 ditë më parë)
Shtatezenat e kalojne shume lehte,edhe ti mbase je e prekur keshtu qe karantinohu qe mos prekesh njerezit qe do falijare e miq,,,shtatezenat e kalojne lehte prej prolaktines ne trup,pasi prolaktina qenka luftues i covid 19,,,nderkohe qe siptomat i kishte motra kurse ne familja siptomat i kishim 2 jave me pare, beme tampon te gjithe ,motra doli negative edhe ne, vetem mami doli pozitive...por qendruam ne karantine te gjithe ne dhoma te ndryshme sepse mjekja th qe :tamponi edhe gabon....bebit nuk i ndodh gje sepse nuk eshte trasmetues nga gjaku..mos u bej merak
Laura Laura (5 ditë më parë)
Mija ketu nje kokshike esht arabe jaka ngjit shtatzan nermal eka mundu boll por edhe bebit ne bark ja ka ngjit tash e ka lind beben eka mir e shendosh si molla edhe nena esht mir edhe bebi do me than gjat shtatzanis e kan pas qe te dyt edhe nena edhe bebe ne bark Mos u bej merak se pa then allahu as gje nuk behet
Dorina Dori (5 ditë më parë)
Mija para me shume se nje muaj vetem nga nje kontrolle rutine qe bejme ketu ne pune un dola pozitiv nuk e prisja sepse nuk pata asnje simptome dhe ende sot nuk me besohet qe e kam kalu virusin, isha shtatzene 14 jave por nuk isha asapk e semure dhe sipas mjekve kisha bakterje inactivate dmth po mos e beja tamponin ne pune as nuk do ta kuptoja fare, nese nuk ke simtoma ri rahat se nuk te bene gje as ty as bebes, une vetem qe ne test kam dal pozitiv se keshtu kam qen si gjithmone

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?