Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Vlerat e hcg ne mur
Sot e bera analizen me gjak po e postoj ne grup
Elsa Hakaj (4 ditë më parë)
Ermina Saipi (3 ditë më parë)
Falminderit shum , in shaa allah krejt mir.
Vali Shaqo (4 ditë më parë)
Elsa na njofto prap kur ta besh hcg prap, te shkoftr mbare per cdo gje
Elsa Hakaj (4 ditë më parë)
Pershendetje Ermina e dashur mu nuk mka dhon ndonje keshille vetem nje lloj si prashak acid folik me myo inositol me pi mengjes mramje ajo ish per me ndihmu ovulimin .. e sa per shenja te ovulimit kom lexu shum edhr shqip edhe anglisht ne internet , kur ke mesyracione te bardha te zgjatura apo te tejdukshme dhimbje ne njeren ane dhe dhimbje te mesit ate her e kupton qe po ovulon por me se shumti tregojn ato mestracionet qe ne anglisht thirren egg whites si e bardha e vezes .. kom pas me 31 dhjetor dhe 3 janar ateher ne njeren kam mbet se ne dyjat pata ato shenja e ato fillojne 5 dit para ovulimit dhe ne dite te ovulimit .. masnej mo nuk ka
Ermina Saipi (4 ditë më parë)
Prsh e dashur a mundesh me nda me neve naj keshilli qe tka jep dr Goksu per 7zani, qysh ki dit qe ki ovulim me 3janar,a ki pas mardhenie para dhe pas 3-tit,sa her me pas mardhenije gjate ditve te ovulimit eshte me mire, me fal per shprehije
Elsa Hakaj (4 ditë më parë)
Vali me fal nese e more me te keq un nuk e mora ashtu por vetem ta spjegova se kur kam ovulu edhe si ka mund me ndodh me dal kaq sepse nese i kam vetrm 2 jave shtatzene nuk po dilke ma e madhe .. un vetem me 3 janar kam pas mardhanie dhe kom mbet. Teuta e verejta qe nuk e kisha fsheh emrin tim tvertet prej rezultatev e perderisa un kyqem anonim besoj kom nje arsyje timen per ate e fshiva :) fl te gjithav per urimet u gezofshi
Xhane Bislimi (4 ditë më parë)
Mos u streso shum mos e mbaj mendjen shum aty e di qe osht e zorshmee mos me mbajt menen aty dhe mos me pas stres por shpresoj te shkoj mir te rritet vlera .. se ovulimin e ke pas me vones mund te jet kjo arsyja ... inshaAllah met mira
Boa Shq (4 ditë më parë)
Elsa kjo vlere tregoj pranin e shtatzanis por eshte shum e ulet..perserite cdo 48 or te pakten 2-3 her dhe shpresoj qe te rritet..me vleren kaq te vogel un nuk kam pas pervoje te mire dhe kte shtatznin e fundit 10 dit pas dates se pritshme te ciklit e kisha vleren 250 shum e ulet edhe ket radh por shyyqr po me e ecen mir..na lajmero te lutem
Teuta Sefadini (4 ditë më parë)
Nuk po te kuptoj qka kam thane gabim se e ke shly komentin tim ?
Elsa Hakaj (4 ditë më parë)
3 muaj tentim e dashur pas kontrolles te pare te dr Goksu goc ..
Erina Ademi (4 ditë më parë)
Elsa hakaj e kam lexuar ne internet se nese vlera e hcg esht bi 21 ather perafersisht duhet te jesh 1 jav e gjys shtatzane pra ashti si thua ti se ke ovulu me 3 ja nar i bije te jesh gati 2 jav shtatzane dhe mos ri ne dyshime sepse sigurt je shtatzane Edhe nje pyetje kisha zemer mbas sa kohe ke mbet shtatzane
Vali Shaqo (4 ditë më parë)
Perserite hcg perseri pas 2 ditesh nga sot i bie. Mos ma merr per keq cfar shkruaj por meqense i kam vujtur vet dua dhe te tjeret te tregohen te kujdesshem. Ishalla te ecen mbare. Por hcg beje prap se ajo e tregon cdo gje nese eshte rritur
Rea . (4 ditë më parë)
Elsa a hala po ki dyshimee a hahah bebushi jot veq met livrit ndryshe spo bindshe ti hahah hajgate zemere mos e merr me stres veq urime se shum mir edhe vlerat jan mir mas dy dite bane prap nese ki deshir edhe i sheh se jan rrit se kejt trupat sjan njejt psh mue me 1 dit vones t ciklit mka dal testi pozitiv full e motres tem u desht mi ba 2 muj per me ja nis me ju rrit vlerat e hcg kshtuqe mos u streso as kurgjo veq knaqu dhe shijoje zemer
(4 ditë më parë)
Elsa mund te kesh ngelur shume vone prandaj te del vlera e vogel, prandaj edhe te testi te del vija shume e zbehte.
Dorina Dori (4 ditë më parë)
Elsa prit edhe ca dite dhe perserite, besoj qe gjithcka do te shkoj mire vetem mos e streso veten me shume analiza sepse thjesht duhet pak kohe
Leurita (4 ditë më parë)
Urime elsa te shkoft shtatzania e mbar edheune dje bera nje analize gjaku dhe me doli se jam ne javen e 4 te shtatzanise dhe jam shume e lumtur.Uroj te gjitha femrat e botes ta gezojne epitetin Nene.
Lela Mia (4 ditë më parë)
Elsa je shtatzan je sh heret ndaj te del i till testi. ske pse stresohesh. do kalojn ditet do e kuptosh me mire pasi vija e dyt do theksohet. nese je shtatzan se ndalon asgje ne bote kete fakt. thjesht qetesohu mos be 100 analiza e harxhon kot, nje test i thjesht pas 2 ditesh do filloj te dallohet vija e dyt pasi sa me shume kalojn ditet me sh do rritet vlera e hcg.
Vali Shaqo (4 ditë më parë)
Them sepse une e bera hcg me 3 dite vones cikli dhe me doli 4300. Vlera e hcg kur shtatzania eshte e shendetshme del pak e madhe, pse nuk shkon te doktori me mire
Teuta Sefadini (4 ditë më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
Elsa Hakaj (4 ditë më parë)
4 dite mka kalu por kom ovulu vone me 3 janar kom pas shenja ovulimi
Vali Shaqo (4 ditë më parë)
Elsa a te ka kaluar cikli?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?