Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dritherat me gluten
Pershendetje, e kam djalin 6 muajsh dhe eshte intolerant ndaj glutenit, kur mund te filloj tia provoj dritherat qe permbajne gluten dhe a ka ndonje rrezik nese ia provoj tash?
Tina . (2 javë më parë)
Tina . (2 javë më parë)
Une ia kam ruajtur qelizat staminale( nga kerthiza) ne future health biobank dhe bashke me keto qeliza bera edhe outlook test qe tregon per ndonje intoleranc te mundshme te bebi dhe i doli qe ka intoleranc nga laktoza dhe gluteni.
R H (2 javë më parë)
Pershendetje tina Amund te me tregoni sa ka kushtuar analiza per intoleranc ndaj glutenit dhe ku e ke bo Se mbesen e kam shum semur e dojn me e bo ket analiz po i kan then qe ksuhton 500 euro ne privat
Albania Albania (2 javë më parë)
Jo kurrsesi edhe kur ke me dasht me provu ban mir me i ba ndo1 analiz para mos rreziko
Nana A (2 javë më parë)
Qysh po mendon me ja provu dritherat me gliten nese djali ka intolerance? Konsultohu me mjekun pediater, nutricionist. Ta propozoj dr ismail lutollin.
Lora ° (2 javë më parë)
Jo mos ia provo , eshte shume rrezik varet shume se si reagon me vjellej , skuqje e lekures apo probleme me frymemarrjr, te kisha keshillu pa konsulte me mjekun asgje mos vepro.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?