Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Maredheniet pas lindjes
Nena kam bere 6 jav qe kam lind dhe kur tentova me pas marredhenie me burrin . Po kom dhimt edhe nuk mundem te duroj sepse mduket shum e mshelt vetja sikur me u kon e virgjer . Normal mkan kep mas lindjes amo se kom mendu qe ka me kan qeshtu dmth diqka pengon me kry maredhenien dhe mduhet me nderpre . A ju ka ndodh juvr kshtu?
Verona D (1 javë më parë)
Luna Luna (1 javë më parë)
Eshte normale ska lidhje a je e qept apo jo se ashtu ju ndodh te gjithave .Mundohu me paraloj ose me ndonje krem ke neper dm apo rossman deri sate behet elastike pak .ty te doket se je mir por frika e mbrendshme e ban te veten
Nora Hyseni (1 javë më parë)
Verona une kshtu jom kan se lindjen e kom pas si ti me vakum edhe jom kan e preme shum mrena edhe jasht e qashtu e kept jom kan si mrena si jasht mas 7 jave kom pas mardhenie une veq shum mka ndihmu kremi lubrifikant qe osht neper barnatores e firmes durex shum shum mka ndihmu edhe skom ni hiq dhimt
Noar Babyyy (1 javë më parë)
Verona o vallahi ta bon friga ma shum, para se me lind un krejt mthojshin ka me tu dok si sefte me kry mardhanje qaq shum mpat hi friga ju lutsha burrit kurr ma mos me bo, qaq ma nisa edhe burrit mos mi besu thojsha ka mem kap me zor ahhaha menja jem, si i kom ba 4 jave vet i kom than se thojsha gjynah o bash sen sen sish kan, kuptohet koxho me zor ka hi ama shum shpejt tani jam bo si gjith, veq qetsov ti letoe trupin edhe ki me pa sa shpejt ka mu kry kjo pune
Albania Albania (1 javë më parë)
Edhe ajo munet me ken po nuk asht rrezik a tkan ra pejt hala ... ti hjek pejt ( nuk dhem hic) edhe lirohesh mos provo gjithsesi pa shku nkontroll edhe nje her mos je e ejun a dicka mren se nuk asht e mujtun aq fort me u mshel
Verona D (1 javë më parë)
Jo per bes nuk kam frik bile me deshir e nisa amo se di pse shum e mshelt jom mrena mfal ne shprehje( dmth nuk mundet fare me hy hahha diqka pengon bash sikur me u kon e virgjer qashtu dhimt nuk e di pse . Edhe 1 jav kam termin te gjinekologia . Po tutns mos.jom keq posht tek jom kep
Albania Albania (1 javë më parë)
Tpengon vetja nga frika se mos do dhemb plaga ... sje akoma gati emocionalisht i ndodh pothuajse te gjithave tmos them te gjithave se eshte mese normale duhet te lirosh trupin te ndihesh gati ti ta deshirosh e jo per ti ber qefin burrit e di se tingellon keq po ashtu eshte pranoje se po provon per hatrin e tij dhe qe ti ke frik edhe kur lahesh e pastrohesh mos po hasesh e vritesh padashje e jo ma me pas mardhenje edhe pak gjithsesi tkisha than edhe pak mos e sforco veten se bahesh me komplekse pastaj tmet ves kjo frike

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?