Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Java e 35+4
Pershendetje te dashura nena , jam ne javen e 35+4 te shtatzanise se dyte por problemi eshte se tek zorra e trash me falni ne shprehje me del nje puqerr aq sa gjysma e gishtit a mund te jete hemoroid apo qfare , sepse kam pas shume problem me kapsëllekun shume here e kam kryer nevojen me gjak , a mund te jene hemoroidet apo nga kapslleku , gjithashtu kam shume kruarje te vazhdueshme ne vagine sa do qe pastrohem shume here ne dite dhe i nderroj te mbrendshmet i laj i hekuros pastaj i vesh , nuk kam kontrolle per momentin dhe pasi qe nuk i kisha keto eksperienca ne shtatzanine e pare desha te dije nese ndonjera nga ju ka pas eksperienca te tilla . Faleminderit nese pergjigjeni , puthje.
Om S (1 javë më parë)
Om S (6 ditë më parë)
Hahahaha elhamdulilah , sa ta ka shkru zoti hahaha
Albania Albania (6 ditë më parë)
Jo e ke gabin ska tbaj fakti qe ke ma pak fmi me sa te eduakuar jan ata ajo ka tbajn me sa tkualitetshme e kan rritjen jo ekonomikisht po flasim per sociale se sa merren vesh prinderit fillimisht harmonia e ciftit pastaj edhe sa e pergjegjshme je ti /un apo tjetra njohim mjaftueshem raste qe familjet me shum fmi kan nje kultur te papar e kto me pak jo dhe aq smenoj se as sasia problemi po kualiteti prsh ne jemi 5 fmi tetan jena pa probleme jetojm bukur jena rrit prej 2 prindve tmir ok kemi dhe ne ato negativitetet po pa tkeqe shoqerore ndersa xhaxhi jem ka 1 djal e 1 vajz djali 25 vjec tre her ka ken nburg deri itash e vajza alkolizohet ka dy martesa te deshtura pas vetes pra nanen ekonomiste e baben jurist ekonomi tpapame po fmis i duhen prinderit jo paret ato po si pate ti ai ka nje jet do i bej vet fundja ne nuk i lindim tja plotesojm atyre nevojat po tplotesojm nevojat tona ata kan jeten e vet kur vje koha ... prandaj po pate qef grahja hahaha sado qofshin ishalla shnosh e me nafak se pa shnet e fat kot mundohemi un e ti e kushdo
Om S (6 ditë më parë)
Jo osht si mast kshtu e kom postu tee muri , ish edhe peer t mbrendshme edhe per t jashtme po nuk e di a ka naj problem per beben nese e perdori per qata . Lumja ti qe pi bojshe 3 qikaa i paq me jete te gjatee , e kallt jom me i pas qika ma shume po masi qiky djal se kom Mo njet po thom nihere e se di tash se nuk hjeki ne lindje pa dhimt hiq lindi amoo pak zor me i rrit e me i eduku ma mir pak e ma shum te edukum po menojj hahaha
Albania Albania (7 ditë më parë)
Hahahah taman me qefe kjo pun po sma mer mendja qe ndalesh me kaq thjesht tka kap paniku i paralindjes hahahah ai tubet nqs e ka nje kok qe eshte si shiring e e gjat me shum bira e cila montohet te vendi i kapakut ateher eshte per te brendeshme nes jo per te jashteme gjithsesi ti perdore se ska rrezik prej ti un i kam perdor ne shtatzani me vajzen e dyt se mkan pas munu hemoroidet e mi ka pas lshu mjeku tubetin ,suposto(qira a si me ju than ndrysh) dhe me nje jav perdorim mjan zhduk e ti perdori e shperlaju sa munesh me mujt me e hjek at tkrujtme ... un pres beben e tret vajzen e tret ma qart me e than kam dy vajza tash pres te treten ... mbahen tri maca hahahah
Om S (1 javë më parë)
Po me sod bukes pom kalon shpejt , tash pe postoj ne muri at mastin qe e kom po spe di a o per hemoroide t mrenshme a t jashtmee , une ni qik e kom e tash ket shtatzani djal e kom . Edhe mdoket du mja qit drynin hahhahahaha e tiii?
Albania Albania (1 javë më parë)
Shperlahu me sod edhe me kamomil (ma tfort se ai qe pihet prsh 1 filgjan caji uj e 3kese kamomil) nimon shum per hemoroide perdore at tubet qe ke ble se vec mir tba mos rreziko je 1 dit para meje ti qa pre vajz a djal
Om S (1 javë më parë)
Faleminderit e dashur pas pastrimit me sod bukes me kaloj kruarja dhe infeksioni pasi qe gjith diten e kam pastruar me te , un tashme sjam kaps dhe nuk me pengon hemoroidi por vetem me pengon se me rrin jashte ashtu
Albania Albania (1 javë më parë)
Si hemoroidet ashtu edhe infeksionet jan pjes e shtatzanis dmth i prekin shumicen e femrave po duke mar parasysh se ti je ne muajin e 9 e lindja asht shum afer pra nuk i dihet se kur mund te vij bebja tani nje orar te caktuar ska po kishe me ba mir sa ma shpejt me shku te mjeku ose me e kontaktu mjekun qe ndjek shtatzanin pasi duhet te jet i informuar qe ti vuan nga hemoroidet dhe qe mund te vij deri te kapselleku gje qe eshte e rrezikshme ne lindje per ty dhe me nje kur te thjesht mund ti qetsosh ne mos te them ti eleminosh plus infeksioni pra kto kruarje jan shum te rrezikshme per shendetin e bebes nese lindja do jet natyrale pasi i hyjn ne goj dhe sjell efekte ansore ne shendetin e bebes tme degjosh mua patjeter te mjeku sa ma shpejt
Om S (1 javë më parë)
M n , faleminderit per pergjigjen e dashur . Une nuk jetoj ne kosove dhe nje shoqe ma tregoj nje mast qe eshte per to ketu e bleva por nuk e perdora . Nga frika se mos eshte puqerr apo ndonje pezmatim . Gjithashtu edhe kontroll nuk caktova se nuk e di nese i ben dem femijes infeksioni nese une kam . Mirepo do e provoj edhe kete metoden . Faleminderit edhe nje here
M N (1 javë më parë)
Hemoroidet jan ato , shtatzani njejt mu kan lajmru sikur ti ashtu m qitshin gjak, mere 1 lug vaj ulliri. 1 lug vaj fares se zez edhe 1 lug mjalt perzij mir edhe qiti me 1 pallom vendosi tek zorra aty mbrapa (qekjo perzierje mi pat lehtsu) Sa per krumje, mundesh me pas infeksjon duhesh me shku tek mjeku me bo kontroll , deri t shkojsh kontroll shperlaju me uj te vaket edhe sode bukes .

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?