Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Java e 5 e shtatzanis
Pershendetje
Para 3 dite isha te gjinokologu dhe me tha qe jam ne javen e 5 te shtazanis mirpo beba nuk dukej me ultraze
Mjeku me tha qe eshte shume heret me u vrejt beba e duhesh me ardhe mas 10 dite
2 teste mkan dal pozitiv, ama jam tu u friku mos eshte shtatzani jasht mitre
Mirpo dhimt nuk kam, as gjakderdhje jo, as vjellje.
Se e lexova me heret se kto ishin shenjat e shtazanis jasht mitre..
Tin17 (2 javë më parë)
Melosaa (1 javë më parë)
Varet se kur ke mbet shtatezan mua me bene eko me sonde vaginale dy mjek dhe thane se nuk shohim asgje e je jashte mitre por pas 4 ditesh dhoma bebit u pa.
Noar Babyyy (2 javë më parë)
Pershendetje tin17, mos u bon marak hiq se nvaret kur ki mbet shtatzan, ka mundsi ka fundi mujit dhe per ket arsyje su vrejt beba, un djalin ne javen e 6 e kom vrejt ne eko kurse tasht ne javen e 5, se kom mbet ne fillim te muajit e di sakt kur kom mbet, shko pas nje jave dhe e sheh, per te vjellura eshte heret, pasi ski gjakderdhje dhe dhimbje mos u bej merak hiq

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?