Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kam krurje ne vagin pjesen e jashtme
Nana kam shum krurje ne vagin pjesen e jashtme mi dha doktoresha do vaginalete veq 3 dit ishin canesten ama kurrfar permirsimi kur po kruhna edhe si gjak kapak anash te flatrat spo di qysh me tregu prej pjeses kryesire te vagines e deri te flatrat kam krurje shum tmadhe spo di qa me bo
Ari H (13 ditë më parë)
Ari H (13 ditë më parë)
10 javshe e dashur do e provoj kismet kremin me miee se i tregova edhe doktoreshes
Orkidea Shahini (13 ditë më parë)
Ari nese e ki jasht jruarjen ma mire me perdor kremin canesten se sa vaginaletat, me kremin e lyn bash qate pjese. Nese nuk ki infeksion ateher mos eshte naj alergji ose kepurdha, e kepurdhat largohen me canesten veq duhet me ly qat pjese bash. Ka munfesi edhe hormonale qe osht. Sa javshe je ?
Alberina Krasniqi (13 ditë më parë)
Ari H be kontroll mos ki infeksion oo sa esikletshem osht mos i nderprej kkntrollat patu hek krejt
Ari H (13 ditë më parë)
Dion noar shyqyr e dashur qe e ke kalu un ashtu mduket sikur kam enjtje nganjiher tu u krujt po kismet ne fund muajit kam kontroll te shofi qka po me thot me kamomil e sode po shperlahem pak ma ndalon krojen shyqyr se kur po kruhem tek buzet ashtu anash mdjeg pastaj
Dion Noar (13 ditë më parë)
Ari sdi sa javshe je po masi strishot te gjitha i ke nregull dhe canesteni zakonisht ndihmon menjeher kur ke infeksion,po mos tu kan zgjeru venat une ne shtatzanin e 3 isha kshtu kisha kruarje te medha jasht dmth te buzt perdora canesten njejt po mua kur mu krujke tnjejten kohe e kisha dhe shume te enjtur dhe pastaj kur isha ne kontroll me than se mu kan zgjeru venat po sa linda elhamdulilah mu largun menjeher ce 5 muj kom lind skom pas problem.
Ari H (13 ditë më parë)
Jo sperdori hiq e dashur vallaj veq qe fshihna me palloma masi te hy nbanjo qe kry nevoj se kshtu sperdori ditore hiq
Jeta Shala (13 ditë më parë)
Ari H . edhe un kam pas kryarje edhe tjashtne edhe tbrendshme shum teper siklet em vike kaniher isha ul edhe u dufke me dal ndhom se hor u bojsha sun rrisha . amo si i kom largu ditoret qe i kom perdor mo skom kurgjo tash mir jom . kqyr nese je tu i perdor edhe ti largojo mos i perdor .
Ana Vlore (13 ditë më parë)
Ari te besoj se une kam qe ne shkurt me kte pune e spo me iken po une i kam nga abortet edhe heren e fundit me ndodhi sepse kisha sperkatur banjon me acid dhe harrova me vone u ula urinova dhe pas dy ditesh direkt filloi skuqja kruajtja edhe provblem akoma spo me iken , une kam perdor travocort vetem .
Lira Krasniqi (13 ditë më parë)
Ari H hahahah koka tute mqu si mu dje e sod ko pas krurje jasht e perime si pja nis tu. E kru sun po nalesh ma kishte pas vnu menen nana jem tha oj qik cop ja heke hahahaha un tja nisi mu shperla me sod buke mos pom kalon se durt veq nta jan tum nejt
Ari H (13 ditë më parë)
Teuta shum faleminderit jo esht shum e sikletahme mbeso nganjiher edhe burri pom percjell se po habitem kur pom kap krurja tu i livrit komt me u kru Un skam.pas kurr njet tem. Krurje kam qen Qik edhe tash si e martume hera par qe mka ndodh me u kru Veq cop be me.heq qaq shum po kruhna
Gonna gona (13 ditë më parë)
Shperlaju me kamelic dhe nese ke vaj kokosi provo lyje nashta ta larg on krumjen dhe te mbrenshmet gjithmon te bardha te zira dhe te hekurosura. Pi uvin qaj dhe sa me shum uj Provoj qito sene nja 3 dit ren kqyr a pot kalon, nese ki infekcion mesiguri ka met kalu.
Teuta Sefadini (13 ditë më parë)
Ari H merre me te qete kete punen e shtatzanise mendoj qe pak je bo vesvese e po jau vnon mendjen te gjitha gjerave qe pot ndodhin , provo shperlaju me sode bukes edhe kamomil edhe mos perdor hiq peceta ( ulloshka ditore ) provo bon dush me uje te vaket ma shpesh jo veq kur urinon edhe rri ashtu mos u ter me palloma besoj te kalon masi veq nuk paske infeksion Ti deshiroj gjithe te mirat deri ne fund shtatzanise e me nje lindje te lehte e bebush te shendetshem
Ari H (13 ditë më parë)
Strishot e infejsioneve me kan dal negativ gjitha me tha ske infeksion ama krurja spom ndalet

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?