Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

pas abortit
Pershendetje, kam pasur para 4 viteve nje abort me lindje te induktuar ne javen e 14 q vendosm vet me burrin ta nderprisnim pr arsyet tona jo arsye shendetsore dhe kt vit po tentojm serisht per shtatzani qe 6 muaj por asgje akoma a ndikon ai aborti apo fakti qe kemi pausuar 3 vjet e ca q skemi tentuar me ndihmon dot ndokush me informacion ?
fjorela01 (2 muaj më parë)
E B (2 muaj më parë)
Ty Allahu te falt per ket qe ke bo se kjo esht vrasje,ta mbytesh fmiun tan pa tu cenu jeta ty si nan per mu nuk ka justifikim,se nderprerja e shtatzanise nuk behet as per gjinin as per patologjit qe mund tket fmija as per arsye ekonomike por vec nese cenohet jeta e nenes se nena esht burim jete,ju jua a ka fal zoti e ju ja keni kthy prap nje dhurat aq tbukur,a nuk ju dhimti shpirti kurr e moret ket vendim ,nese do kisha ber ket krim un sdo kerkoja arsye pse nuk jes me shtatzan se gjerat vin kur don Allahu jo kur duam ne,ne duhet ti pranojm si na vin
Natyra1999 ???? (2 muaj më parë)
Nuk te te gjykoj.Por si ke guxuar te abortosh ne javen e 14.Eshte rrezik per dhe ty si nene,sepse shtatzanis paksa pas koqa moshe ne semestrinne dyt paska ken.Uroj qe te mbetesh shpejt.
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
fjorela nuk pe di bash cili shkak ju ka shty me nderpre at shtatzani nese fmija u kon mir, nuk e kom per met kritiku se gjithkush i ka arsyet e veta e gjithkush e din punen e vet ma mire po un kaj qe e kom pas abortin edhe pse fmija vet mka vdek dmth se kom nderpre me qellim veq kaniher thom mos i kom pas fajet un qe skom dit mu rujt mir me veten e kas mshkojn ment , ti a ke bo kontroll para se me fillu me mbet shtatzan edhe pse un e di qe deri 1 vjet osht normale mos me mbet mas ni viti me bo kontrolla , si dush shko kontrollohu niher kqyr a jeni ti e burri mir se pom doket pauz e gjat kjo inshaAllah bohet qysh don ti e na gzon Zoti mu ty e krejt femrat e botes me fmi t hajrit

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?