Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dieta pas lindjes
Kam 3 muaj qe kam lindur me operacion, për shkak te kilogrameve te teperta do doja te filloja nje diete. A ka mundesi te me rekomandoni ndonje diete si pas pervojes tuaj, theksoj qe nuk e ushqej beben me gji.
Dorina Dori (2 muaj më parë)
Vjollca 2018 (2 muaj më parë)
P.s.veq durim me pa's pak se normal shkon ma gjat kohe.
Vjollca 2018 (2 muaj më parë)
Dorina po,ne mramje mushe 2l uj qeshme 1limon edhe 1cope sa ta merr menja me sy ty xhinxher bone ne erende te nesermen pije gjat Dites, amo nese munesh cdo dit me bo e me pi ki me vrejt rezultatin se shum veta kan than Jo spo vrejt kurgjo po une ma's 1mune e kam vrejt se u nisbama leht e kam vazhdu shum gjat edhe krejt I kam. Hanger veq I kam zvogelu sasit edhe u pata dobesu diku 9-12kg
Dorina Dori (2 muaj më parë)
Vjollca a me trengon pak si e pergadit kete uji? Mija je akoma shume shpejt prit dhe pak, une kam 3 muaj qe kam lind por me ka mbetur shume peshe
Dorina Dori (2 muaj më parë)
Urime dhe juve per bebushat ti keni me jete te gjate. Prandaj shkrujajta ketu qe te pyes per eksperiencen e nenave tjera. Une e kam vendosur qe sot ne diete hahah
Mijaa . (2 muaj më parë)
Dorin edhe un e kom ket problem hahaha kam lind qe 2 jav e shum shnosh kam met i kom dikun edhe 13 kg teper veq 10 ikom hek dej tasht me beb e keit po problemi jem o qe e ushqej qiken em gjii e spo di as qfar diete mujj me majt qe mos mem humb qumshti shtum shum vess ekom se spom ba sen e me ble rroba per qet nr hiqqqq spo ma donn as spo du mu pajtu qe jam qekaq e trash hahaha
Vjollca 2018 (2 muaj më parë)
Dorina urime per Bebin,uj pi edhe ece nese munesh sa ma shum edhe siq tka than rumejsa mi hek qato ushqime (edhe pse une valla pa torte smuj me nejt ahahahaha) ose qe don une uj meimon e xhinxher pata pi e shum mapt ndihmu e bojsha naten e tone diten e pisha. Tash 1muaj kam lind edhe une u nata kisha rra me kg po kshtu trupi hala nuk mka ardh nven we thojn e ma bojke burri sot kush te tha bre we je dobesu hahahahaha a po pres edhe pak e du me ja nis prap qet uj me pi
Dorina Dori (2 muaj më parë)
Hahaha sa mire po thu
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
shum leht osht mos blej kurr hahaha , un saher dal me burrin me mar hargj ma bon a po merr qokollada do qa i kom marak boll lakmoj po i thom jo tybe se tani veq po trashna , kur po i kom nbanes spom rrihet pa i honger kshtu qe spi blej hiq edi qe si kom edhe rahat me peshen qe e kom hahahava
Dorina Dori (2 muaj më parë)
Rumejsa faleminderit per keshillat, koheve te fundit sikur me eshte ngadalsuar metabolizmi. Sa shume paske ra, lum si ti
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
Dorina vetem largoju brumav gjerave te embla , qokolladav embelsirave pijet me gaz , un per 4 muj prej 72 kilogramve kom ra 51

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?