Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjidhenia
Pershendetje nena, shpresoj qe jeni mire. Kam nje shqetesim.
E ushqej djalin me gji, eshte nje muajsh. A eshte normale qe pin vetem 10-15min gji e mandej dy ore e ma teper nuk deshiron me. Po ashtu qe dy dite kam shume problem me te sepse ju eshte formu nje shtrese e bardhe ne gjuhe dhe si duket kjo gje nuk po e le te pij gji, sepse po qan. Gjuhen po ja trajtoj me nystatin. Sa kohe zgjate kjo derisa te sherohet. Theksoj qe nuk e ka shume te bardhe vetem nje shtrese te holle. Spo di si te ja bej.
Lola Lola (8 ditë më parë)
Lola Lola (7 ditë më parë)
Faleminderit shume per koment@mybaby, neser e kam kontrollen te shohim se a ka shtu. Faleminderit per koment Tanna. Po ky flen mire edhe diten edhe naten. Veqse ky problemi me gji ka fillu qe dy dite, une po ja le fajin qe ju ka ba gjuha e bardhe dhe per kete arsye po pin si me zor duke qajtur nonstop.
Tanna . (7 ditë më parë)
Lola bash kjo eshte qka lypet ne gjidhenje, 10-15 min vetem sigurohu jepja njeren ane nji here, mandej tjetrin nese eshte nevoja se qumeshti ne fillim del veq uje e mandej ai qumeshti I bardhe eshte me rendesishem. Per me dit qe po pin mire gjithe kontorlloja pampersin si e ka te mbushun gjithe , dhe flen mire te jesh e sigurt qe pin mjaftueshem. E kujtoj se femijeve te mi sidomos te dytin edhe naten me eshte dasht me nderru ne 4 mengjes se pinte shume I delke jashte hahahab. Per gjuhen e bardhe ska hiq pervoje. Ata femije qe rrin veq ne gji kurr as nuk ngopen edhe nuk rahatohen plus nana lodhet shume. Bash rekomandimi I pediatreve eshte me ua be orar qdo 2-3 ore me I ushqy se ashtu edhe lukthi pushon .
My Baby (8 ditë më parë)
Prsh. Po mjaftueshem jane 15 min qdo 2 ore e dashur. Por percjellja peshen edhe a po rahatohet. Se me qene unt nuk rahatohet e nuk shton.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?