Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

mastit e gji ( qese per ruajtjen e qumshtit)
nana deshta me ju pyt a ka pas dikush rast me ju bo mastit gjat gjidhanjes? kur i pat qika 2-3 jave jom kon ekstrem keq prej gjinit tmajt mu pat skuq teper e shkova bona ultraza tgjinit mkish pas mledh qelb e qka kom hjek 16 inekcione e mu lshu infeksioni nmaja tgjinjve 2 muj krejt majat gjak mkan rrjedh edhe nevojen qika kur e bojke e kish me gjak qe e thitke prej meje po nuk jom dorzu qashtu kom vazhdu..e dje e vrejta tash gjini i djatht mu kish skuq edhe qika spo munet me pi se veq njoni pi mjafton tash thash me nxjerr me pomp e po i ndoj fleta te laknes tftofta edhe gjize, qumshti pom dhimet me gju thash me e ngri po spo di sa kushtojne kto qeset qe mundesh me e ru ne friz deri 6 muj a ka dikush ide ?? edhe naj metode nshpi me e lehtsu mastitin mos t hy edhe ni her naper dyr tmjekve se shume shtire e me fmi tvogel :((((
Amra Mehmeti (12 ditë më parë)
Lora ° (12 ditë më parë)
Amra te kisha keshillu me shku ne kontrolle me e pa se ne çfare faze u zhvillu mastiti se nese eshte shume pa ineksione e antibiotik nuk te kalon. Beje dush te ngroht eshe masazhoje , mandej venodosi fletat e lakres.Sa per qese nuk e di sa kushtojne ne Kosovës, por jane shume shume praktike edhe qumshti ruhet shume mire deri ne 6 muaj ne grirje te thelle.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?