Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Me keshoni diqka
Te nderuara a keni mundesi te me njoftoni edhe pse i kam hup shpresat krejt,me daten 1 nentor bera ivf ne diten e 15 me doli pozitiv 50ml pas nje jave me daten 23.11.21 bera HCG rezultati 70ml e sot pas dy dite me kish ra vlerat 61 i humba shpresat si kam deshtu por skam as gjakderdhje as dhimbje por kam ne mengjes mundim per vjellje dje dhe sot kam vjell me ka hup oreksi kam lodhjel shoqe ju lutem me tregoni prej pervojave tuaja, nuk po shpresoj por para nje viti tezja ime ka bere ivf pas dy jave ka pas vlerat 13 ml dhe ka pas cikel por kur ka bo ekon ne javen e 9 ka qen shtatzane mir
Lea Berisha (12 ditë më parë)
Era er (10 ditë më parë)
Pas dy ose 3 dite dhe pasi me filloj gjakderdhja kisha dhimbje barku dhe shpine. Uroj ta kalosh lehte sepse e di ne cfare po kalon dhe eshte nje periudhe e vershtire. Do zoti te ngelesh shtatzane sa me shpejt vetem lutu.
Lea Berisha (10 ditë më parë)
Era e dashur a nderpreve terapin edhe pas sa dite fillij gjakderdhja a kishe dhimbje
Era er (11 ditë më parë)
Pershendetje e dashur, rast si i joti kam pasur dhe vet ne momentin qe me ran vlerat kishte mbaru dhe shtatzania dhe pastaj me filloj dhe gjakderdhja.
Lea Berisha (11 ditë më parë)
Sara faleminderit e dashur se kur bisedon me dikon dhe te tregon pervajat qdo gje eshte me e lehte po pres deri te hanen por kam frik pasi spo kam gjakderdhje mos po me keqesohet shendeti se per momentin mir jam as nje shenje dhimbje apo diqka
Sara :d (11 ditë më parë)
Lea me vje shume keq Spo te thom mi hup shpresat se veq Zoti e di Po ta kallxoj historin teme, ne ivf e pare vlera pas 12 dite te transferit me doli 8, pas nje kave 700 e diqka... pata gjakderdhje pas nja nje jave, shkova te nje mjeke tjeter me tha mire jane dy beba.... sdisha mu gezu mu tranu. Edhe kur kam shku te mjeku qe duhet pas tri jave pas testit tha spp shoh shtatzani veq qesen...... mmm edhe tha me kry abortin.... nje jave pas abortit ma kane vrejte shtatzanin jasht mitres.... qe mos e sprovoft Zoti kerkon. Andaj bene analizen e gjakut te henen prap nese vleren e ki ende me te ult vetem e nderpren terapin
Lea Berisha (11 ditë më parë)
E kom bo ne qipro ne spitalin hit
Dua ?? (11 ditë më parë)
Harrova tet pyes ku ke ber ivf
Dua ?? (11 ditë më parë)
Lea e dashur inshallah je shtatzan,une para nje muaji kam ber ivf hcg e par me dolen vlerat mir pastaj ran dr me tha u ndal shtatzania ,e qe nuk tkam ardh mens pa e ndal terapin nuk vin ,lus zotin qe te jesh shtatzan .
Albania Albania (12 ditë më parë)
Po ndodh edhe pa gjakderdhje qe te stopoj dhe del ne lindje asgje per tu shqetesuar . Ishalla tpakten njani te funksionoj
Lea Berisha (12 ditë më parë)
Inara mjeku asgje me perserit prap beta hcg te hanen po nuk pe di nese u nderpre embrionet pse spo kam gjakderdhje apo ndoshta prej terapis progestan edhe estofen jam tu perdor prej transferit
Inara 98 (12 ditë më parë)
Pershendetje lea, nuk kam njohuri per keto rezultate.. Uroj qe te behet si do ti. Po mjeku cfare te tha?
Lea Berisha (12 ditë më parë)
Albania albania e dashur me kan transferu dy embrione a ka shanca qe njani te vazhdoj pasi qe skom as gjakderdhje as nje simptom te abortit jam me terapi
Albania Albania (12 ditë më parë)
Un mendoj se i ke pas binjak dhe se njeri nuk eshte zhvilluar nderkohe . Suksese ishalla tgzo zoti shpejt me bebe zmr

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?