Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Emocionet per shtatzanine

Le te tregojme emocionet qe kemi ndjere kur kemi marre vesh se jemi shtatzane!

Eni Deon (6 vite më parë)
Lejla Lejla (6 vite më parë)
shum tem e mir,une mbas 6 viteve kam mbet shtatzan,kur e kam bo testin me ka dal me dy vija nuk kam mujt me besu o zot kam qajt me za,shkova te mjeku me tha qe jam shtatzan por beba nuk do te zhvillohet,per mu ishte vdekje aj moment,dhe mbas nji jave abortova,por deshti zoti mbas 2 muaj mbeta shtatzan perseri tash kam 9 muaj shtatzan dhe po pres me padurim qe te lindi bebushen,lus zotin qe qdo femer ta gezoj zoti me femij.ju pershendes nga zemra
Anoda , (6 vite më parë)
Enisa shume teme e mire,une heren e pare qe kam provuar te mbes kam mbetur,ate dite qekane pas me me ardh periodat e bera testion,burri ishte ne oborr,doli vetem 1 vi kur ika pas 15 minutash vija edyte,nuk mund te besoja sepse kam degjuar se femrfat heqin shume per te mbet shtatezene.Ika ne terase dhe e thira burrin eja shpejt,kur erdh ja tregova testin,nuk besonte nga gezimi,ikem te axha i tij i cili eshte gjinekolog dhe na konfirmoj megjithese tha eshte shume heret,ate nate kemi dal dhe e kemi festuar se bashku,menjehere i kemi treguar te gjitheve,dikush na ka kritikuar pse kaq shpejt po tregoni por vetem kemi besu ne Zot dhe cfare te ndodh le te ndodhe,dhe po te kem abort bile do kem perkrahjen e te gjitheve,tani djali edhe pak dite ben 1 vjet,ende nuk mund te besojme sa shpejte shkuan ditet,duhemi shume me shume me bashkeshortin dhe djali eshte arsyeja qe ne jetojme,lus Zotin qe secili qift t\'a kete fatin dhe t\'i gezoj me femije sepse eshte dhurata dhe pasuria me e madhe ne jete!
Eliza M (6 vite më parë)
ndersa une kisha 1 vit qe perpiqesha te ngelja shtatezene dhe cdo muaj sa me vonoheshin periodat nje jave une merrja nga nje test se me dukej sikur isha shtatezrne, dhe ate muaj qe nuk mora test edhe pse mu vonuan periodat 3 jave vetem kur me filluan te perzierat dhe kisha marrje mendsh vendosa ta beja testin vetem pa i thene gje burrit dhe po ate dite me doli testi pozitiv, sa u gezova mora burrin ne tel dhe i thashe lere punen dhe hajde ne shtepi, kur erdhi i tregova dhe atij nuk i besohej akoma i tregova testin dhe nga gezimi me mori ne krah gjithe shtepis dhe bertiste do behem baba do behem baba dhe filloi duke me puthur barkun, dhe te nesermen shkuam sebashku te gjinekologu dhe i degjuam rrahjet e zemres per here te pare qanim te dy nga emocioni, o zot i madh sa gje e bukur isha 1 muajshe shtatezene, ka qene data 1 mars kur kemi degjuar rrahjet e zemres se bebushes time, dhe sot kur i degjojm dhe i shohim ekot ne dv cmendemi nga gezimi.. nuk ka gje me te bukur per te dy prinderit se keto caste te mrekullushme qe te ben te perjetosh femija... ju pershendes dhe ju uroj gjithe te mirat
Eni Deon (6 vite më parë)
Edhe une se besoja se mu vonunen 4 dite mestruacionet, po ngaqe i kam pas te crregullta se mendoja se mund te jem. e bera testin dhe kur me doli pozitiv me kane shkuar lotet nga emocionet. thjesht kam falenderu Zotin e e kam marre burrin ne tel. ai sdo dinte si te gezohej me pare. eshte gje e jashtezakonshme. ia uroj cdokujt ta provoje
Selma Dijar ♥♥♥ (6 vite më parë)
pershdetje enisa une kisha shum deshri me mebet shtazan dhe nje dit sdi shka me frye barki dicka pak hongra buk si teper e thash mu kon tisha 7 zane edhe e frysha barkin pak si me zor me dilke pak hahhha por metvertet une isha pas kon shtazne ne fillim e kur e mora vesh se jam shum ishte gezimi i madh
Nita Berisha (6 vite më parë)
Pershendetje enisa une per vete jam 5 javeshe dhe ende nuk po muj me besu kur mu pat afru dita e mestruacioneve nuk kusha asnje shenjee kyr burri mtha mos je shtatzane skemi mujt me flejt mo deri sa erdh dita e kalun dy dite deri sa e bona testin e deri sa shkova te mjeku per vertrtim as 4 ore gjum nuk kemi bo u bo gati 10 dite po hala nuk po mujm me besu .... Ishallah zoti krrjtve na pejeton ndjenjen e te qenit nënë

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?