Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Dhimbje ne gjoks dhe bark para menstruacioneve


Pershendetje nena, spo di me kend me kajt dert e hajt thash te ju shkruaj juve, nje jave para menstruacioneve jam shume keq ta theksoj vetem masi jam martu qe nje vjet e 2 muaj, kam fillu mos me u ruajt dhe po me ndodh kjo qaq jam keq sa as gjumin nuk muj me bo rahat, kam shume dhimbje ne gjoks, ne bark dhe pothuajse asgje nuk me kenaq nuk kam as deshire per marredhanje po po me vjen keq te ja prish edhe burrit por e beje pa kurrfare kenaqesi, a ju ndodh edhe juve kjo?

Adri Desa (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Krenare Kastrati (2 vite më parë)
  ok desa kerkoje ne farmacite tona si durex lubrificant ( nese gjen me ngjyre vjollce eshte me e mira veq kujdes afatin kontrolloje ) e perdore sa here ndine nevoje nuk eshte asgje e demshme, gjithe te mira e dashure
 • Adri Desa (2 vite më parë)
  flm shum krenare po un jetoj ne ks te pershendes
 • Krenare Kastrati (2 vite më parë)
  eshte krejt normale, nuk e di se ku jeton ne ks apo diku jasht ks tek farmacite mund te blesh durex lubrificant eshte nje lloj gjelli qe sadopak te ndihmon ne mardhenie,
 • Adri Desa (2 vite më parë)
  kjo me pom ndodh nje jave para ciklit...
 • Krenare Kastrati (2 vite më parë)
  pershendetje desa desa, shumica e femrve ( grave ) e kane te njejtin problem para ciklit menstrual me dhimbje gjoksi, dhimbje barku, dhimbje shpine, ka raste kur kane edhe te perziera dmth qe vjellin, e sa i perket mos deshires per mardhenie a te ndodh kjo vetem para ciklit apo qysh ke fillu mos me u rujt...

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.