Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kapsllëku te fëmija 2 vjeç

Pershendetje. E kam femijen 2 vjec, dhe kohet e fundit ka probleme me kapsllek. A e dini se cfare ushqimi preferohet dhe cfare jo? Ju faleminderit, e vleresoj cdo pergjigje tuajen.

Valza (8 vite më parë)
Hana (8 vite më parë)
Pershendetje Valza dhe Valdete. Edhe une e kam pas te njejtin problem. Kumbullat nuk i kane ndiku pothuajse fare, edhe pse jane te njohura qe permiresojne kapsin. Une i kam dhene femijes nje luge te vogel vaj ulliri ( te paperpunuar) dhe mbrenda dites i eshte permiresu gjendja. Shpresoj qe do ti ndihmoje vaji, provoje. Klm.
Valdete (8 vite më parë)
Pershendetje Valza, une per kete te kisha proferu po flas edhe nga pervoja po, tek femit mundesh te perdoresh kajsi, dardhe dhe kumbell ndeshe te terur apo (pestil - reqel) ketu ndikoj ose fleta te qepeve te reja. Ju pershendes.

/komuniteti

/anketa

A do të ndërhynit nëqoftëse shihni dikend të sillet ashpër duke disiplinuar një fëmijë në publik?