Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Muaji i 9 i shtatzanise


Pershendetje nena jam ne fund te muajit te 8 dhe tash nje jave hy ne muajin e 9 te shtatzanise dhe me ka ra barku shume poshte dhe kush po me sheeh auuuu ti ski me shku tej nfund te qershorit. Kisha pas deshire me dite a ka lind ndonjera prej jush ne fillim te mujit te 9 te shtatzaniseee? Ju deshiroj qdo te miree.. Nena te dashura (L).

Teuta Kf (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Teuta Kf (2 vite më parë)
  nena ju faliminderit per sinqeritetin tuaj shumm.Ju duua shummee.
 • Yllka Kurteshi (2 vite më parë)
  Mu kshtu me pate ra barku edhe mjeku me pate thone qe kom me lind para ter edhe kisha pak dhimt,mu nalen dhimt e kalova term beba hala ne bark :) nuk i dihet beba del kur ti vjen koha
 • Krenare Kastrati (2 vite më parë)
  Persh teuta, mos u bon merak une e kam lind vajzen 8 muaj e 2 jave edhe nuk jan pas ndonje problem serioz edhe tash eshte 10 muajshe, te deshiroj nje lindje te lehhte e bbebit i deshirojm mireseardhjee....
 • (2 vite më parë)
  te uroj lindje te lehte Teuta. mos u shqetso kur e ka shkru zoti vjen dhe momenti lindjes, momenti me i mir qe mund ta perjetoj ni femer, gjith te mirat
 • (2 vite më parë)
  Une vetum po te deshiroj lindej sa me te lete dhe t shpejt po ashtu pa dhimttaa..
 • Rita . A (2 vite më parë)
  po qysh jo , ni kojshike e jemja qishtu ni muj ma heret ka lind .. ishalla keni lindje te leht te dyjat dhe beba te shendetshme
 • Teuta Kf (2 vite më parë)
  A po mu me ka then ne fund te qershorit por sma merr menja qe ka me shku deri atehre .Qka e ke femijun e 2te? Ju falenderoj per pergjigjet tuaja.Teuta
 • Mimoza <3 (2 vite më parë)
  Aha e tash kur ke termin me lind femijen e dyt.? Sepse edhe un djalin e madh e kom 1 vjeq e tash jamne javen e 38 terminin e lindjes e kom me 17 qershor mirpo mjekja me ka then qe nuk shkon deri ateher dmth ma heret kom me gjet femin.
 • Teuta Kf (2 vite më parë)
  Femija im i pare eshte 2 vjec.edhe djalin e kam lind si kam hy ne muajin e 9 te shtatzanise me 5 qershor e kam pas termin me 20 maj e kam lindur djalin ,me pesh 3100 gram .
 • Liza Z (2 vite më parë)
  teuta pas javes se 36 lindja konsiderohet ne termin keshtuqe mos u ben merak,une kisha deshire me lind sa me shpejt se ne muajin e nente nuk ecnin ditet hiq por linda nje dite pas terminit,te pershendes dhe uroj te lindesh nje bebe te shendoshe
 • Mimoza <3 (2 vite më parë)
  Teuta kur e ke terminin e lindjess dhe sa eshe i moshuar femiu i par??

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.