Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Shenjat e shtatzanise


Mirembrema nena, ju pershendes. Kam nje pyetje a mundet me u verejte shtatzania ne javen e pare nese po e keni verejtur dhe cilat jane shenjat d.m.th para ciklit?

Essa . (2 vite më parë)

Shto Koment

  • Dije * (2 vite më parë)
    Qendresa une 3 jave me gjith javen e menstruacioneve kam pas dhimbje shpine dhe temperaturen pak me teper se normal. Shkova te mjekja me nxori ndezje ne veshk. Piva hapa per nji jave kot e kot dhe u bana ma keq. Une vet e kam dalluar se jam shtatzan duke lexu ne net shenjat e shtatzanis dhe i kerkova mjekjes test shtatzanie tme bej. Dua te them se ne javen e tret te shtatzanis si e llogariten mjeksia prej dites qe ke pas diten e pare te menstruacioneve trupi jot te tregon se dicka ndodh. Mvaret ndoshta nuk i kan te gjitha grat shenjat e njejta. Te uroj nje shtatzani se ska me kenaqsi
  • Drita Rita (2 vite më parë)
    Mua testi me ka dale pozitiv prej dites se pare qe me kan vonuar, a perndryshe si thot Louise njejt sikur po te vjen cikli
  • (2 vite më parë)
    Sa i perket shenjave, mos me me pas dal testi pozitiv (2 dite pas ciklit) kisha mendu qe me vjen cikli. Simptomat i veren me shume prej javes se 6, ja nis me te mundu, a ma perpara une skam pas simptoma re vjella e keshtu.

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.