Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Djale apo vajze?
Si shqiptar qe jemi e kemi pak ne gjak dhe kerkojme nga grate te na bejne me deomos me djem. Sa me shume djem aq me mire. Po ju a keni patur kete problem ne nje fare menyre presion psikologjik nga burri apo njerezit e burrit: na bej djale. Une nuk e kam patur kurre problem,gjithmone me ka thene burri: nuk ka rendesi djale apo vajze vetem te jete shendosh. Njoh shume femra qe mundohen te gjejne formula per te bere djalin,madje shkojne edhe neper fallxhore me shpresen se do bejne djem sepse burrat ushtrojne presion mbi ta.
Kloa 1 (6 vite më parë)
Kosovare 1 (6 vite më parë)
Gjithmone e kam lutur zotin qe femiun e pare ta kem vajze dhe ashtu doli,zoti me realizoi deshiren...Jo qe si dua djemt dhe lus zotin qe femiun e dyte ta kem djale por vajza eshte sherbeti i shtepise...
(6 vite më parë)
mjalt qika majlt djali......
Adre Tirane (6 vite më parë)
E dashur shqiptaret jane te fiksuar me djemte. une kur isha tre muajshe shtatzene dr tha duket si cun por nuk ishte e sigurte. Sa dolem nga klinika burri mori ne tel mamin e vet i tha eshte cun. Ne muajin e peste dr i tha e sigurte goce. Kur dolem i thosha burrit mere mamin tend ne tel thuaji ai jo se marr se merzitet. E mori pastaj ne fund te dites. Mami im kur i thashe goce tha obobo prape goce se i ka nja dy mbesa. Edhe kur te urojne kur ke lind goce nuk thone urime me jete te gjate etj por hajt me cun heres tjeter. Mua me vjen plasja nga kjo gje. Po tani qe lindi goca burri e do aq shume sa nuk kerkon me cun.
Leon Leandra (6 vite më parë)
O vetem me ta fal zoti nje femi esht mrekulli nga zoti.Kurr nuk me ka thon burri kam qef djal po kam qef femi a esht qiika a djal nisoj per mu vetem e kan shendosh e mir kjo esht kryesorja tung te pershendes
Tina R (6 vite më parë)
Eris Zoti vonon por nuk harron kshtu qe mos humb shpresat, eeee sa per gjinine nuk kam pas presion gjithmone me kan than te jete nje femij i shendetshem edhe pse e di qe ne mendje kan than po te jete djal edhe ma mire.pershendetje per te gjitha ju.
(6 vite më parë)
Shpresoje cdo dite, po lutem cdo dite, por ka momente qe e humb fare dua vetem te qaj. Mos ma vini re ju lutem, te gjitha ato nena qe kane femije jane me me fat ne kete bote, i uroj te gjithave me te mirat
Kloa 1 (6 vite më parë)
mbase zoti po vonon ca sepse po mendon te te fale nje bebe te mrekullueshme . kurre mos u bej pesimiste sepse asgje nuk eshte ne doren tende,dikush tjeter mendon per ty
(6 vite më parë)
Ehh ju faleminderit per perkrahjen por jam bere shume pesimiste, nuk kam me besim kurre se mund ta perjetoje ate gje. Faleminderit eeeeeeeeee
Kloa 1 (6 vite më parë)
Eris shume shpejt do e perjetosh edhe ndjenjen e te qenurit nene,por te lutem na trego sapo te kesh te reja te bukura sepse edhe une jam sy e veshe nga ti
(6 vite më parë)
Faleminderit besa
Besa Ismailanji (6 vite më parë)
eris te gezofte zoti me nje femije sa me shpejt.....
(6 vite më parë)
Te me japi zoti nje beb pa te jete ca te doje, per emndimin tim jane paragjykime, si vajza si djali jane njesoje, te jete femije te shendetshem dhe te rregull te tjerat skam asnje rendesi.
Besa Ismailanji (6 vite më parë)
vjehrra...gjate gjith kohes eshte me mire te jete djale..djal...djal...jo po duhet nje djale..jo po djali ashtu e jo po djali keshtu....kam djalin 6 muajsh e tani thote ta kishe cupe do e kishe per vete pffffffffff............ndersa burri thoshrte qe rendesi ka qe te me shpetoni te dy
Kloa 1 (6 vite më parë)
shendosh te dy inshallah
Lanika Lanika (6 vite më parë)
nuk me ka ndodh asniher te me bej presion burri ose ndokus te bej djal femi nuk kam ende jam gati ne fundi e shtatzanis ee ishalla doo zoti me ndihmon e te kem nje bebe te shendosh mjeku me ka then qe e kam djal po mu nuk me doket e rendesishme fare gjina djal vajz vetem le te jet i shendosh aty vendos zoti qka te fal djal apo vsjz

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?