Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Nene me dy femije!


Pershendetje nena, une kam nje femije, dhe tani pres femijen e dyte. Deshta nje mendim, nje ide, se si eshte ti kesh dy femije, sepse une jam shume e lidhur pas te parit dhe nuk e di si do te jete kur te behen dy! Me shkruani pak ju lutem!

Harijeta (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Anisa Durres (2 vite më parë)
  Goca ime eshte e vogel akoma Louise dhe nuk e kam me plan me ngel 7zan edhe ca koh ama me then te drejten me mungon shumm koha e 7zanis, sa te maroj edhe i cik fakultetin edhe inshAllah do filloj me tjetrin. Se di un kam qef tkem se paku 3 femij dhe e di qe do ti dua njesoj.
 • Driana .. (2 vite më parë)
  Shume mire eshte ti kesh dy femije,ndjenje e mire kur ti shohesh dy krijesa te mrekullueshme qe i ke sjell ne jete,por edhe kjo ka veshtiresite e veta.Pas lindjes se dyte nganjehere veq u ulsha se sdisha tek cili me shku perpara,vajza e vogel qajke,djali lypke diqka,por me kohe mesohesh,une i kam 19 muaj diference femijet,i dua te dyte njesoj,por kohen me te madhe ma merr djali..Hernrieta mire do te jete me te dyte
 • (2 vite më parë)
  Anisa une ne spital, kur e linda vajzen, nje nene aty lindi femiun e dyte. Njesoj sikurse une, rrinte me bebe tere naten ne duar, duke e shikuar. E ne mengjes, kur i ka ardh vajza e vogel, me nje dhurate per mamin, o sa bukur mu ka dok. E pyetem se cfare ndjenje eshte, tha per mua si nene njesoj, e per gjysherit shtatezanija dhe femiu i pare kane qene me te vecante.
 • Anisa Durres (2 vite më parë)
  Po shkruaj edhe pse une kam vetem nje goce per momentin po nuk e mendoj se do bej dallime. Une qe tashi e mendoj qe do ta dua shumm aq sa e dua edhe gocen. Nuk e kuptoj se si mund te bejn dallime dhe ashtu njersish njoh edhe un dhe me bejn shummmm nervoz kur i shoh sjelljet e tyre.
 • Edlira Tirane (2 vite më parë)
  Pershendetje Harijeta! Te kuptoj shume mire sesi ndihesh pasi edhe une kur prisja femijen e dyte mendoja lloj lloj gjerash,si psh a do ta dua njesoj sa doja djalin, a do mund te kujdesem dot per te dy, per shtepine punen etj..... por sapo lindi une e desha ate qenie te vogel, edhe pak nga pak fillova te kujdesem per te dy, per shtepine, (kuptohet edhe me ndihmen e njerezve te mi te afert) etj. OK iku kjo, kur ngela shtatzane perseri mendoja \" mire, kam 1 djale dhe 1 vajze ,po ky femija i trete ku e ka vendin? :) \" E dashur Harijet cdo femije ka vendin e tij, edhe ti per femijen e dyte do kujdesesh njelloj si per te parin, mbase edhe me mire se ke experience nga i pari, une jam dhembshuruar shume pas vajzes sime te vogel 4 muajshe e pak sa ndonjehere me duket sikur e kam per here te pare qe behem nene.
 • Arneta (2 vite më parë)
  Pershendetje e dashur edhe une me djalin isha shume e lidhur djali im ka 3 vjet e gjysme po qe 2 muaj e kam edhe nje vajze po jam shume e lidhur prape me djalin edhe jam shume e lumtur me te dyte tash djali po me jete pak anash se vajzes po duhet mi kushtu pak ma shume kohe se eshte e zogel po djali e don shume edhe nuk xhelozon hiq mos e ke merak e dashur se po tu zgjatke ymri kur po i shihshe te dy femijet ne mengjes ka ti baj punt hi ne dhome i kqyri a jane fjet a zgjuar po se di me ta peshkru cfare ndjenje e kam, me kenaqet zemra mos ta nin e dashur ishalla i kena me ymer te gjate e me fat femijet se dhurata ma e mire e allahut si na ka jep jane femijet te pershendes.
 • (2 vite më parë)
  Une ende jam nene e nje femije, mirepo dij nje rast, ku nena ka dy femije te gjinise se njejt (kete e ceka por mos me mendu dikush qe ben dallim per shkak te gjinise), e don dhe kujdeset shume me shume per te parin, sesa per te dytin. Une per vete, e kam vajzen e vogel, dhe nje here nuk mendoj per femij te dyte, shpresoj te me fal zoti femiun e dyte, kur te jem gati per te, dhe te kem vajzen ne qerdhe, ku mund te i kushtoj gjithe diten bebit, qe te mos i mungoj asgje. E ne mbremje te mblidhemi e gjith familja bashke, e te kenaqemi te gjithe se bashku

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.