Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dua te pi hapa mos me ngel shtatzene

Dua te pi hapa mos me ngel shtazene... dhe a ndikon nese pi sonte dhe me ra me flejt me burrin dhe a me run a ndikon, ju lutem me ndihmoni... E kam nje djale 15 muaj por momentalisht per nje kohe te gjate sdua me mbet... Ju lutem me ipni pergjigje kush po i din hapat quhen Diana 35.

Rajan Feta (6 vite më parë)
(6 vite më parë)
Po ti flej sonte me burrin amo skini nevoj mu derdh mbrenda e sa per tableta edhe un kam perdor gjdo dit duhet se nese e harron njo ateher mbesish meniher un si i kam ndal as nje muaj si kam perdor se me mundojshon i villsha edhe mmeniher kM mbet
Jeta . (6 vite më parë)
Pilulat kontraceptive perdoren vetem pas nje egzaminimi ne gjinekolog,me rekomandim te tij.mundesh te perdoresh prezervativ.
Xhesika . (6 vite më parë)
Rajan se si perdoren tabletaqt une nuk e di se nuk kam perdore ndonjehere, di vetem se nje shoqja ime perdorte dhe ka dite te caktuar kur fillohen e tani duhet pi cdo dite, ti konsultohu me ndonje gjinekolog bej vizite sepse po perdore tableta qe ti rekomandojn grate edhe und te mos jene te duhura per ogranizmin tuaj dhe te demtojne. ne te sugjeroj derisa sdo te ngelesh shtatezene dhe ke frike qe ngelesh derisa te konsultohesh me dr. perdorni prezervativ dhe jeni ok. uroj ta zgjedhesh problemin!
Rajan Feta (6 vite më parë)
po ama un jes shum shpejtt dhe tash jam ne gurbet ne pushim edhe kur te shkoj nshpi pse skam flet gjat meniher mund me mbet...per at e kam problem se shum shpejt ngeli .........ama se di cfar hapa me pi me than DIANA 35,,,,,edhe me zdi kur me i fillu se skam lidhje me tabletat si shkojn
Lanika Lanika (6 vite më parë)
rajan kam ndegju qe kur te perdorsh tableta kunder shtatzanis nuk jet shtatzan mirpo soo mir me perdor tableta kur mundesh mu rujt edhe ne menyr natyrale

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?