Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Si pergatiten palacinkat?


Pershendetje ju nenat e Kosoves si i beni palacinkat se kam degjuar qe i keni tradite?

Silvi Silvi (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Drita Rita (2 vite më parë)
  Kete me margarinen brenda se kam ditur
 • Eliza M (2 vite më parë)
  mire qofshi gjithmone e dashur.. vajza ime sot eshte grindur ter diten tani po i dalin dy dhembet lart me duket, gishtat i kane ngelur vetem ne goje... nje puthje per engjellushen tend linushe
 • (2 vite më parë)
  eliza pallacinka eshte ne gjuhen sllave,po ketu ka mbet ky term e ndryshe ne gjuhen shqipe jane krepes.mire jemi ne ,faleminderit.po ju si jeni,engjellushja si eshte keto dite
 • Eliza M (2 vite më parë)
  Aaa lina e keni fjalen per krepat, shum faleminderit shume e dashur,,, je si zemer
 • (2 vite më parë)
  eliza dasuria keshtu i ben krepeset:merr pak miell aq sa ke deshire te besh dhe i thyen 2-3 veze,gjysmen e gjalpit ose buter e shkrien,miellin me vezet e tund me qumesht deri te behet e trashe sa trashesia e jogurtit dhe aty ja hudh gjalpin e shkrier.ne tigan nuk hudh me yndyre ose gjalp sepse ja ka hudh ne brendesi.sdi sa e ke te qarte tash,h
 • Eliza M (2 vite më parë)
  pershendetje te dashura a mundeni ju lutem te ma pershkruani pak ne gjuhen letrare se si pergatitet palacinkat se nuk po i kuptoj dot shum fjale nga ato qe ka shkruar dashurija...
 • (2 vite më parë)
  oj nora a i ben me nutella ose me mjalt e arra,ose me kashklavall e pavllak pak e mi fut ne furre,hmmmm super behen
 • Eni Deon (2 vite më parë)
  me cfare i mbushni palacinkat?
 • Nora Ina (2 vite më parë)
  Po qysh jo tu qit e tu honger :-) kur i kreva as dy copa nuk meten faliminderit
 • (2 vite më parë)
  a ti kajti nora ahahahaha tpaqin bo mir
 • Nora Ina (2 vite më parë)
  Qe sa i kreva pallacinkat se mi lakmut e pervova recetin tim mi shkri edhe margarin ne brum mhhhh shum te mira dulen
 • Silvi Silvi (2 vite më parë)
  po matiave kur ja hidhni kosin?
 • Luis Luis (2 vite më parë)
  Hmmm flija byrek pallaqinka bash per tula hehee une i pergadia me dy tri vez mill sheqer qumesht edhe shum pak uj ama tmira me dalin
 • (2 vite më parë)
  po si trashsia e jogurtit qe e blejme ,se behen me te holla piqen me mire edhe me te shishme
 • (2 vite më parë)
  super .:) thnx
 • Silvi Silvi (2 vite më parë)
  masa duhet e holle kam pershtypjen qe te hapet ne tigan apo jo
 • (2 vite më parë)
  a din noi tjeter recept per ushqime qishtu te lehhta Dashurie se un s ko koh e bo tjera veq qishtu te shpejta :P
 • (2 vite më parë)
  laura si te kan dal tmira apo
 • (2 vite më parë)
  po laura ashtu asht est shum leht sepse ske tbejsh me tym
 • (2 vite më parë)
  shkrije edhe do margarin edhe perzije me ate perberjen qe e kan shkru me posht edhe ske nevoj me perdor vaj per tigan fare. kete info e kom huazu prej Dashurise nje nate qe tregoj :P haha
 • Lolaa . (2 vite më parë)
  Silvi edhe une i bej si Nora ina , vetem se une kam deshire me sheqer dmth ne vend te kripes i qes sheqer, dhe pa pavllak.
 • Silvi Silvi (2 vite më parë)
  flm shume
 • Nora Ina (2 vite më parë)
  Une i qes qumsht vez pak pavllak= kajmak) krip dhe mill dhe i tund mir
 • (2 vite më parë)
  e merr miellin sa dush maseen mvaret ti sa do ja then dy ose tri vez e qkrin margarinen pasi te tunesh miellin ja kthen gjys margarine ne brum e len te trash sa per flija e merr forteren dhe e qet mbi shporet ske nevoj asgje as zejtin as asgje vetem ashtu dhe kur te nxehet ka kthen me nje goruzhd mjafton dhe e rrotullon pasi te piqet ne dy anet duhet dit rrotulluar

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.