Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dhembet tek bebet
Pershendetje nena si po kaloni?Bebushat si jane?Doja te ndaja me ju nje shqetesim,djali im 6 muajsh po pregatit dhembet duken ne nofullen e poshtme dy shenja te fryra dhe vendos shpesh duart ne goje.Pervec ketyre sot ka patur temperature deri 38.Kam degjuar qe dhembet ndodh qe dalin me temperature,si ju ka ndodhur bebeve tuaja dhe sa zgjat temperatura deri ne daljen e dhembeve?Ne cfare moshe i kane dalew bebve tuaj?Javen tjeter nisem dhe per pushime dhe jam ne merak sesi do perballoje edhe ndyshimin e klimes.
Noel Hado (6 vite më parë)
Noel Hado (6 vite më parë)
ju falenderoj shume per komentet,fatmiresisht nuk ka patur shume temperature mbreme,max gjate mbasdites 38 pa dy vija,pastaj me pak 37 e gjysem.I ulej vete,une nuk i dhashe dot ilac sepse nuk mbajti shume temperaturen e larte.
(6 vite më parë)
Vajzes sime i kane dalur 4 dhemb perbrenda nje muaji, biles 4 dite pa u mbush nje muaj i plote, ne asnjeren here nuk ka pasur temperature. Dhembet normalisht nuk sjellin temperature, por ulje imuniteti, e mandej femijet semuren me lehte. Vajza per secilin dhemb, vetem se nuk ishte ne qejf nga 3-4 dite si diteve tjera, perndryshe aagje tjeter
Mimi 2014 (6 vite më parë)
Prsh noel ,djali im nuk ka pas temperature asnjehere .Nuk e kane munduar dhembet edhe aq shume ,perveq qe duart i mban gogja shume ne goje .Djali tim kane filluar ti dalin dhembet kur ka mbush 8 muaj .Tani ka 8 dhembe .Prsh
Ela K.. (6 vite më parë)
jo dhembet nuk jane me temperature,,,besoj se po i dalin dhembet,goces 6 muaj i kishin dale 2 dhembet poshte
Edlira Tirane (6 vite më parë)
Pershendetje Noel! Sic duket djalit kane per ti dale shpejt dhembet, edhe vajza ime eshte 6 muajshe edhe i mban gjithe diten duart ne goje edhe ka jarge shume edhe une kam frike se do ti nxjerre gjate veres. djalit tim te madh i kane dale 6 muajsh ndersa vajzes 7 muajshe, keshtu qe edhe kjo e vogla po ngjau nga ata kane per ti dale shpejt, por une trembem se eshte vere dhe eshte nxehte edhe do kete siklet shume, por cte bejme keshtu e kane femijet. Kalofsh mire!
Aulona Bejleri (6 vite më parë)
Vajza ime grindet sh por ende nuk ka shenja te dhembeve edge pse po behet 8muajshe jam e shqetesuar a do te ket probleme ne ate faze?
Noel Hado (6 vite më parë)
faleminderit,djali im ka qe kur ka bere 4 muajsh qe pediatria me thote po pregatit dhembet ,duket qe po forcohet mishi etj etj dhe tani duket vertet dy pjese te ngritura.
Melissa Ernes Shala (6 vite më parë)
pershendetje nena bebes tim vajzes shum heret kan fillu dhembet as 3muaj nuk i kishte tenperatura o normal veq kjo nuk dojke as me pi veq flejke diten e naten ngjum me pi shum pak veq gjum veq kam perdorur krema maszazh edhe do hapa pi gjrmanis e tjerat i kan dal si fishek as nuk e ka ndi tung tung
(6 vite më parë)
edhe djali im kur i kane dal dhembet ka pas temperature dhe ndonjehere barkqitje.Mos u ben merak se shume shpejte i del ne siperfaqe edhe dhembi
Noel Hado (6 vite më parë)
faleminderit shume,jeni shume te mira.
Jeta Rina (6 vite më parë)
pershendetje per ty dhe per beben tuaj,vajzes sime i kan dal dhembt heret i ka pas tre muaj kur i kan dal dhembet e par i ka mbajt durt shum ne goj dhe ka pas temperatur 2 dit i kam dhene vetem benuron per temperatur dhe ja kam ble nje lloj gome per krurjen e dhembeve.
Drita Rita (6 vite më parë)
Noel mos u brengos nese ka temp maksimum neser duhet ti del dhembi edhe vaja jeme i ka gati 3 dhembet larte dhe nuk po rahatohet dhe sot kish edhe pak temp.nese eshte i shqetsum mundesh ti japesh paracetamol ose teething gel dhe ja masazhon mishin e dhembeve

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?