Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ca emra te bukur per djem

Pershendetje te dashura nena shpresoj qe po kaloni mire ju dhe bebushat e juaj kam nje lutje nga ju ne mund te me tregoni ca emra shqip, musliman, ilir per djem... por qe kane nje kuptim te forte me ndonje domethenje te bukur te mire... ne po presim bebushin tone te pare dhe jam ne javen e 37 por ende nuk kemi mundur me burrin te vendosim per emer te djalit tone keshtu qe ju lutem neqoftese dini ca emra per djem, mi shkruani do ua dinim shume per nder. Me respekt Ronilda G.

Rona Gashi (6 vite më parë)
llesh (8 muaj më parë)
dua kombinim emrash te marsilda dhe aleks ju flm
almedina (4 vite më parë)
pershendetje mka pelqy shume ky emri Ronil da mfal qfar kuptimi ka nese ka mundsi mem tregu
ahmet (4 vite më parë)
o kuxho nuk keni kesh sa kam kesh un kur kam ni nja dy vllazen ne pojat me dhen i kan than ju kan lind djem edhe adin qysh ja kan lan emrat heheheheh njoni pelevan tjetri kapetan tash i kan ndrru emrat mas 20 vitev
elda vitija (5 vite më parë)
reis,omar,omer,drin,arbresh,lind,leart,etj,,,,,,
ron gashi (5 vite më parë)
diamant i bje diqka e vleshme
(6 vite më parë)
Pershendetje ronilda.Te uroj per bebushin,.Elenik osht emer i bukur edhe musliman,mu me pelqen shume,por kuptimi i emrit nuk po me kujtohen mometalisht,shpresoj te besh zgjidhje.Ntm
(6 vite më parë)
Asuhejb i bukur?! Psh kur do e therrisja dike ne emer asuhejb, shume e veshtire mu kish dok, vetem nese i kishit shkurtuar emri, asu ose hejb
Rona Gashi (6 vite më parë)
Asuhejb qenka emer shum i mire po qkuptim ka mund tme tregosh tlutem
Aulona Bejleri (6 vite më parë)
E keni ne terezi ju vajzani po duke mendu per emrin e cunit i dogja groshet
(6 vite më parë)
Ronilda gashi..Une ti kisha propozuar edhe disa emra tjer..Por ato qe ti shenova me posht mua me pqeljn shum:keto janemra terj is\'hak , beder , ismail , Thabit , usejd , katade , kudame , fudejl Xhabir ,, halid , huhdejfe , hubejb , Hatab , musab , muadh , mervan , harith , zubejr, , zejd , , sad , sufjan , umejr , Asuhejb , alkame , amr , vesim,shejmsi.Etj
Aldia Aldia (6 vite më parë)
elisa a plasi gazi ne at oment me duket si te isha aty po e shoh gazin e juaj tuj qesh me te madhe ahaahahhahaah shum ebukur elisa te pershendes
(6 vite më parë)
Shum interesant riola.Hahaha.. Ronilda. Un djalit tim do tja ve emrin shuajb..Emra tjer qe me pelqej jan:ammar.Ommar,unejs,enes,ernes,ensar,magdesi,usame.Etj etj..
Liza Z (6 vite më parë)
eeee kur isha ne shkolle fillore kishim ne klase edhe njerez te komunitetit rom dhe ne mesin e tyre nje vajze korb e zeze,ne po prezentoheshim me radhe kur i erdhi radha asaj i tha mesuesja po ti si quhesh tha une quhem Bardhoke
Aldia Aldia (6 vite më parë)
hahhahahhhahaahah sa kam qesh me ket emrin qejfli moj riola ahahhahha te pershendes shum klm
Riola ... (6 vite më parë)
nje shok klase ne universitet ishte shume simpatik...kam ra ne hall thoshte sa her qe prezantohem me gocat e ju them qe quhem ^bari^` fillojn me qesh...kurse une se kam majt dot te qeshmen kur nje djal nga maqedonia me tha qe quhej qejfli...o zot sa turp me vinte qe po qeshja po i thash me fal po nuk po e mbaj dot te qeshmen:- mos e vrit mendjen me tha se sje e para
Rona Gashi (6 vite më parë)
Hahaha tani ma nxore ket emer kelmend nga mendja se shummm me pelqente si tingllonte
(6 vite më parë)
Hahahhahaah iris sa kam qeshe hahaah...Melek ma mire
Riola ... (6 vite më parë)
hahahaha o iris :)
Aulona Bejleri (6 vite më parë)
Po ku di un e shkreta kam degjuar qe esht engjell :)
(6 vite më parë)
Jo ronilda nuk me pelqen kelmend, spo di a je nga kosova apo jo?! Po tek ne ka mbiemer kelmendi, edhe nje djale i tezes burrit eshte diku 35 vjeq e ka emrin kelmend...Po fundja pune shijesh:) te pershendes!
Rona Gashi (6 vite më parë)
Faleminderit emer i bukur por edhe kelmend eshte i mire apo jo
(6 vite më parë)
Arvanit-arbresh..Dicka me paraardhesit tane
Rona Gashi (6 vite më parë)
Qdomethenje ka arvanit?
(6 vite më parë)
Mua me pelqen emri arvanit :)
(6 vite më parë)
Iris cka mu qesh me ty, emer mysliman: gabriel hahahaah
Rona Gashi (6 vite më parë)
Me fal riola ndoshta ashtu e kam shkruar se dua te jem me e afert me ju pasi jam nje e re tani ne portal sido qe te jet kerkoj falje shpresoj te mbesim mike nportal
Riola ... (6 vite më parë)
po ti lexosh me vemendje komentet e tua ,,ne cdo koment kthen pergjigje me ironi ose te pakten ashtu duket...askush nuk ta ka per detyre qe te japi mendim dhe te prese nje pergjigje te tille nga ana jote...une thjesht te dhash mendimin tim kurse ti e fillove fjalin me :riola moter e dashur...mua ironike mu duk nejse uroj ta gjesh emrin ashtu sic ja u don zemra te dyve :)
Rona Gashi (6 vite më parë)
Roila me fal rast se mendoj se foli me ironi apo diq ngjashme po se di sa po mkuptoni aq shum kan gjet emra saqe tani as vet se di cili eshte me I Miri per djalin ton per ket doja ndihme nga ju pornsi duket u keqkuptuam e sido qe tjet kerkoj falje!
Rona Gashi (6 vite më parë)
Flm shum diturie un kam kerkuar shum emra ne internet po aq shum kam gjet kam ber nje list te gjat me emra musliman sa tani spo dim cilin tia veim djalit ton.Psh.Bejzat-i ndrtshem,azad-luan,daris-dijetar.Danijal-intelegjent.Ajmal-i shenjt etj.Cili nga keta emra thuani se eshte me i bukuri??
Dita Pr (6 vite më parë)
Edin:
Dita Pr (6 vite më parë)
Ronilda mbasi jem muajin e shenjt emer i bukur eshte edin::
Riola ... (6 vite më parë)
ronilda moter e dashur meqe asnje nga emrat qe nenat te kan shkruar nuk te shkon per shtat futu ne internet dhe gjeje sipas kerkesave qe ke..dhe nuk eshte nevoja me fol me ironi
Rona Gashi (6 vite më parë)
Psh emri ajan-dhurat nga allahu kshu diqka emra qe kan njenkuptim te fort
Rona Gashi (6 vite më parë)
Psh emri ajan-dhurat nga allahu kshu diqka emra qe kan njenkuptim te fort
Aulona Bejleri (6 vite më parë)
Gabriel
Rona Gashi (6 vite më parë)
Roila moter e dashur nga bashkimi inemrave tan nuk po del noj emer I mire se di sa po mkuptoni ne po kerkojm nje emer qe ka kuptim te fort
Rona Gashi (6 vite më parë)
Jon emer shum i bukur deti jon lured ne e kemi opsionin adriatk njer nder opsionet..
Riola ... (6 vite më parë)
ronilda ti e ke emrin shume te bukur...pse do ti vesh djalit emra demode..bej nje bashkim emrit tend dhe te burrit dhe ndoshta del emer i bukur..dy shoqet e mija kan bashkim emrash njera erna nga ernes i jati dhe natali mamaja...kurse tjetra e ka elza elmaz i jati dhe zana mamaja
Zana . (6 vite më parë)
Dijar,blend,eris,deon,jon---e ka djali im
Rona Gashi (6 vite më parë)
Deri tani te un dhe burri im ky emer zgjim eshte i pari dmth qe po mendojm tia vemi kete emer djalit ton.. Por nderkohe po shiqojm dhe tjer emra kush din ndonje te na shkruan
Krenare ... (6 vite më parë)
Ronilda nga ata emra qe paske shkru, mu me pelqeka emri zgjim.
Rona Gashi (6 vite më parë)
Po tjere emra a dini me jepi disa opsione rast se mundeni
(6 vite më parë)
Edhe emri kelt eshte shume i bukur.Eshte emer ilir.Te pershendes.
Aldia Aldia (6 vite më parë)
anuar esht emer musliman aldin edhe ky esht musliman mua me pelqejn shum te pershendes klm
Rona Gashi (6 vite më parë)
Po per emrin azdren,zgjim,begatim dhe kelmend qmendim keni?
Marinela Dine (6 vite më parë)
Rolinda te kjo adrese mund te gjesh shume emra djemsh ilir: http://www.takime.de/emra/
Rona Gashi (6 vite më parë)
Jo vetem ilir por emra modern kuptim mire te jen shqip.musliman apo ilir?shpresoj tme kuptoni
Ela Ela (6 vite më parë)
Blond, Enea jane emra ilir dhe e vecante.
Valizake Thaçi Celina (6 vite më parë)
Dokleat, Molos, Daors, Arinis (te gjitha keto fise ilire), dhe te bukur per emra femijesh. Klm :)
Rona Gashi (6 vite më parë)
Flm e dashur jo emrin ilir po noj emer nga noj fis ilir apo diq e ngjajshme..Po ti di noj emer tbukur?
Marinela Dine (6 vite më parë)
Prsh Rolinda, meqenese do emer ilir virja emrin Ilir. Te uroj nje lindje te lehte.
Rona Gashi (6 vite më parë)
Faleminderit nga ju dyja qe me shkruajt por ne po dojm shum emra te din qe tmund te vendosim per cilin eshte me i miri ...qa dini emra na shkruani ju lutem.faleminderit per mirekuptim
Hana_ Hanushe (6 vite më parë)
Ammar: do te thote jete gjate.
Rona Gashi (6 vite më parë)
I bukur Diell, Yll... Po tjere emra di t`na tregosh?

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?