Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Farat e kungullit!


Dhe nje gje degjova te dashura nena farat e pjekura te kungullit gjate shtatzenise nuk po deshka konsumuar sepse kur te lind bebushi i dhembin veshet, gjithashtu domatja dhe lengjet e gazuara asesi te mos perdoren sepse bebit i skuqet "prapanica". Ca mendoni ju nena te dashura sa jane te verteta keto? Me respekt R. G.

Rona Gashi (2 vite më parë)

Shto Koment

 • (2 vite më parë)
  Sa i perket farave edhe domateve, kam konsumu gjithmone, vajza e edhe nje jave mbush nje vit, kurr ska pasur dhimbje veshesh. Lengjet e gazuara nuk i preferoj, tash veres pij, vetem kur kam pas kokdhembje ose gjakun e ult kam pire Cola. Portokalli, limoni, dhe lengjet e tyre shkaktojne skuqje, mirepo lengjet e pemve nuk preferohen me u konsumu gjate shtatezanise e as gjate gjidhenjes, nese vec don me pi, nje gote ne dite te perzier ke 50% uje
 • Yllka Kurteshi (2 vite më parë)
  Farat une kom ndegju qe jane shume te mira gjate shtatzanis per bebe per sy langjet e gazuara mos i perdor uje qaj eshte mas mirti me pi as langjet e pemeve mos i pi shume ha peme ne vend te langjev e nese ki frig nga ushqimet vet e pa ziera mire mos i konsumo dhe mishi duhet me qene i pjekur ose i zier mire pemet dhe perimet pastroj mire mundesh edhe me ufull mi pastru edhe i shperlan me uje :))
 • Rona Gashi (2 vite më parë)
  Dhe mu kjo gje mu duk shume qesharake po pasi po presim femiun ton te par gjithqka po me shqeteson mos po ha diq qe bene dem etj etj.gjitha te mirat
 • (2 vite më parë)
  Per fara sosht e vertet se une kur kam qene shtatzane jom knaaaq tu honger fara e femive te mi kuuurre sju kane dhimt veshet. E kur e ki femiun ne gji domatja ndoshta i ben gazra jo tjeter sen, kurse pijet e gazuara jane te pashendetshme cdohere :-))

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.