Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si pregatitet mualebia me miell orizi te gatshem?

Doja ta dija si pergatitet me qumesht formule miell orizi milupa? Nuk thote asgje ne paketim?

Megi Kola (5 vite më parë)
Megi Kola (5 vite më parë)
Risela flm po qumeshtin e ngroh ? Apo ngroh ujin dhe pastaj ja hedh te dyja qumeshtin dhe miellin ?
Risela Velaj (5 vite më parë)
megi dhe une i perdor djalit miell orizi te milupes pergatite me qumesht ne 4 lug gjelle 150 ml qumesht te pershendes
Kosovare 1 (5 vite më parë)
Nuk e di se per qfare mielli ke pyetur(nuk kam njohuri mbi ,,Milupa oriz\"mirpo i qet gjysmen e sasis qumesht formule dhe gjysmen e sasise uje te destiluar,e ngrohe ne temperatur rreth 50 ose 60 grade dhe me pas i qet orizin derisa masa te duket taman...ok...
(5 vite më parë)
Megi ne paketim anash shkruan se si duhet pergaditur

/komuniteti

/anketa

Nëse do të mund të zgjedhni mënyrën si do të lindni, cila do të ishte?