Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Sekrecionet gjate shtatzanise


Pershendetje nena ! Jam 38 javeshe shtatzene dhe ka 3-4 dite qe kam pas sekrecione vaginale ne ngjyre te bardhe si ne te verdhe.a tregojne sekrecionet se lindja po afron sepse gjate ketyre diteve kam pas dhe dhimje barku qe sme kan lene me ba gjumin e qete gjithe naten.apo noshta mund te kem dhe ndonje infeksion.ju lutem me ktheni pergjigje se eshte shtatzania ime e pare dhe nuk kam shume njohuri :D

Eljona Jona (2 vite më parë)

Shto Koment

  • Eljona Jona (2 vite më parë)
    shume flm per pergjigjet majlinda dhe a maloku....une jetoj jashte dhe nuk munem me shku ne vizite te gjinekologu pa pas daten e vizites nje her ne dhjete dite kam kontrolle te shtunen kam kontrollin e rradhes.sot mora doktorin ne tel dhe ja shpjegova ai me tha nuk eshte gje shqetsuse perderisa nuk ke gjakderdhje.po e kam ba dhe ate por e kam ba pak ma perpara se kisha dhimje barku dhe shkova ne spital dhe ma banen dola me infeksion te lehte dhe mora antibiotike dhe me kaloi.
  • (2 vite më parë)
    mund te ndodh qe ke kandidoze. nuk eshte asgje shqetesuese. tani sekrecionet vin duke u shfaq me shume dicka qe eshte normale por nese ndryshon era dhe behet e trashe atehere duhesh te drejohesh tek mjeku. ne javen e 36 normal duhet me u bo nje strisho vag. dhe serv. me shiku a ka najsen a jo. a e ke bo ti?
  • Majlinda ... (2 vite më parë)
    Mundet me qene ndonje infeksion edhe eshte mire me ba nje kotroll tek gjinekologu sepse procesi i lindjes te eshte afruar dhe gjate rrugeve te lindjes beba mundet me marr infeksionin tend, andaj shko sa me pare tek nje gjinekolog.

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.