Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pershendetje mike
Nena te nderuara pershendetje pas nje kohe para 2 muajsh her pas here bisedoja me disa prej mikeve ne portal isha shtatzene kam lindur para 1 muaj por nuk me lan te kenaqem me engjellushen time te bukur nje dit pasi qe e linda foshnjen ma moren nga krahet me ndan nga ajo tani po vuaj shum shum e si do te ndihej nje Nene qe lindi per her te par e ia vrane zemren do tju sugjeroja te gjitha vajza te reja nepermjet ktij portali te mendojn mir e mir para se te vendosin per fatin e jetes se e pesova un nuk dua te vuaj askush ne bot mos ma merni per te keq ndoshta e teprova te me falni.
Naze Naze (6 vite më parë)
(6 vite më parë)
Mire naze mire, se mbreme vetem kam komentu e kam flejt, flm per kujdesin. Te pershendes shume, gjithe te mirat per ty dhe vajzen tende.
Naze Naze (6 vite më parë)
Flm louise po ti si e ke katin llokumja shum e bukur ish a po rritet
(6 vite më parë)
Oj Naze urime pra per punen, e ishalla me jete te gjate vajzen, uroj te bashkoheni sa me pare, e te keni vec dite te lumtura. Kurr mos u dorezo, as mos vuaj, por keshtu sic ke thene lufto dhe mendo pozitiv
Naze Naze (6 vite më parë)
jo Louise ne u ndam perfundimisht u shkurorezuam ...
Naze Naze (6 vite më parë)
shoqet e mija me te mirra fjalet e juaja me qetesojn dhe me japin shum kurajo dhe shpresa per jeten me tutje un jetoj vetem per vajzen time po te mos ishte ajo un do te isha krejtesisht ne nje jet tjeter burri im ai tashme per mua nuk egziston esht i vdekur .I kuptoj shum mir keshillat e juaja por realiteti esht se e kam shum veshtir para meje esht nje luft e madhe pik se pari duhet ta gjej nje pun te mir te kursej te holla se paku per 6 muaj te paguaj banesen punen tashme e gjeta po ende jam ne fillim te punes pasi te sigurohem mir ateher do te filloj procedurat per ta marr vajzen duhet te paguaj avokatin e kam pak te veshtir po kurr nuk do ti humb shpresat do te luftoj deri ne vdekje nuk jam fare mir jam gati ne depresion ,nuk flas me askend perveq jush ketu ne poral ,e prej shum faleminderit per perkrahjen keshillat ju kam shoqet me te mira sa per moshen qe dikush pyeti un jam 21 vjeqare edhe pse skam shum vite jete mua me duket se jam plak aq vuajta ne ket jet mizore por shpresoj qe edhe un nje dit do te kem gezim ne jet
(6 vite më parë)
Diell Za ke shume te drejt. Ja po tregoj nje rast, nje nip i imi, nderroj jete ne moshen 21 vjece, ka qene vetem 1 vit me i vjeter se une, dhe la pas nusen me djal. Nusja thonte as sdu te dal, as sdu te martohem kurre, por vjehrri i saj e uli dhe bisedoj me te, i ka thene, po flas si me bijen time, ti je kaq e re, pse me kalu jeten vejushe. Merre djalin, mbaje derisa e ke ne gji, dhe te vendosesh me u martu, kur martohesh, na e bjen, se du me u rrit nipi te familja e babes. Edhe ajo ashtu veproj, e mori djalin, vendosi me u martu, ua solli, jeton ne gjermani, i ka tri vajza, flet ne tel me djalin cdo dite, ai tash i ka 10 vjet, sa here vjen ne pushim e merr djalin, sa e sa here e qojne te dajt. Tash Naza ishalla bashkohet, masi qe u pajtun nje here ne shtatezani, shpresoj te kene luajtur rol vetem hormonet per kete ndarje e te bashkohen prap. Me e keqja eshte se ne ks, nuk i kushtojne rendesi as kurores, se me as qene e kurorezuar kish shku puna pak me ndryshe. Mu me vjen keq shume qe nuk e len me e pa vajzen, po shpresoj qe do qetesohen gjakrat e do gjejne mirekuptim. Po prap, ne secila vetem po japim mendime, Naza eshte ajo qe me se miri mund ta vleresoj situaten dhe te gjej zgjedhje
Maja B (6 vite më parë)
nisa me pelqeu shume mendimi yt se ne sado qe marrim keshilla nga nenat prap nuk e dim se sa drejta i kem dhe si te veprojm dhe kush e di me mire se nje psikolog dhe avokat.
Jeta . (6 vite më parë)
Une po shfrytezoj rastin qe te jap nje propozim per stafin e bebaime, qe te hapet nje rubrik/link i ri per nje psikolog dhe poashtu per nje advokat juridik i ceshtjeve familjare(ndarjat, e drejta e kujdestarise e te ngjajshme), pse e shoh te arsyeshme te behet ky ndryshim pikerisht ketu dhe nuk po e shtejelloj me tej faktin qe per keto ceshtje munden te drejtohen nenat neper shoqatat e grave apo shoqata tjera humanitare po e sqaroj ne vijim.une jam ketu pothujase 1 vit dhe ate qe e kam hasur eshte anonimiteti i skajshem tek nenat, anonimitet nga menatliteti, frika, rrethi, paragjykimet e shum arsye te tjera.sipas punonjesve te shoqatave te grave per problemet familjare, thuhet qe grat te cilat vijn per ndihme jan ne rritje ne krahasim me vitet tjera por ato perseri ngurojn nga shkaqet qe ceka me larte,edhe pse dhunohen dhe ju mirret e drejta njerezore perseri problemin e shohin tek vetja nga frika e ankthi i mbetjes ne rruge.pikerisht pse jemi ende ne kete faze te perceprimit te familjes ne shoqeri, besoj qe pikerishte ketu do beheshin publike realisht se sa qendron numri i dhunus ne familje, vajzave te reja te debuara nga foshnjet dhe ne te njejten kohe do merrnin nje informat te sakt nga advokati perkates per keto ceshtje.ne si popull nuk kemi arrit ende te bejm jeten e amerikanit apo gjermanit, kemi rrug per te bere, dhe nese gruaja mbetet akoma ne kete mjerim dhe ne rrim duarkryq dhe tregojm vetem keqardhje, po them qe jemi dhe ne per keqardhje se neser dhe femija jone mund te qelloj ne ndonje hendek te balatosur.nje fjal shum e mencur thote: mundohu vet te ndryshosh gjendjen tende(popullit) sepse tjetri nuk vjen te ta ndryshoje.
Diell Za (6 vite më parë)
nare une spo di ku po jetojke ti...........??? se nuk eshte e mujshme qe me u qudit ti kaq shume e mos me kuptu qa po ndodh se neseeee jeton ne kosove ki plot rastee,kjo ka qen edhe ka me qen keshtu perderisa i kemi kto kushte se nese femra ska pune ska vetfinancim qysh po mendon ti kush ta jep fmin ty me rrit e nese baba pak i ka kushtet menihere e merr kjo eshte bota ku na po jetojm e qe quhet kosovvv ,ti mundesh mos mu pajtu as une sisha pajtu po qe tha drenusha qa i bon ti fmis nese ski pune prinderit nuk ta pranojne ty edhe fmin tand me ta rrit perderisa skan kushte per vete,,, ti jeton ne nje shtepi me 4 5 antare e qe i vetmi burim i te ardhurave eshte sigurimi social i kosoves jo i zvicres e i gjermanis ...po kur po them i kosoves po flasim per nje shume prej 50 eurosh ne muajj e qka bon ti me ato qysh e rrit nese ske pune ske shkoll ske shtepi personaletjjjjj jan shumee probleme
(6 vite më parë)
Naze me vjen shume keq per kete qe tka ndodhur ,zoti te dhashte durim e force te ec perpara ,shpresoj shume shpejt tna shkruash qe je bashku me vajzen tane ,qdo te mire
(6 vite më parë)
shume mire e the drenusha,like e ki prej meje
(6 vite më parë)
ashtu pra drenusha ishalla i vjen sa me shpejt kjo dite pershendetje
(6 vite më parë)
Une iu kisha lut nazes qe ti permbledh forcat, te shkollohet, te avancohet, besoj se kjo eshte menyra e cila do ta bente tkete vetbesim, tket force dhe keshtu ne menyre ligjore ti afrohet femiut te asaj!!
(6 vite më parë)
Po de me kon ne shtete Perendimore shanc shka as me pa me u tregu kjo qe aj se ka dasht fmiun se le ma me ja marr hiq se hiq
Hamdije ... (6 vite më parë)
valla me qen nazja mtu ne ch ska forc qe e ndan nga fmija plus ne rastin e saj qe biri saj ka qen shkaku per ndarje k qen aj qe ka kerku t ndahet nga ajo
(6 vite më parë)
Nena apo mike te dashura, humanizmin me fjale ta lojm. Nese u prekem kaq shume, mundemi me hape nje fondacion, dikush 10, 20. 50 euro aq sa ka mundesi, me ndihmu nazen pra?! Fjale kemi te gjithe, por veprat na mungojne. Nuk thashe me nda femiun nga nana, por thashe mos u merzit, se njerezit kan humb femije te hastretit (ju ka vdeke) e po jetojne> Kshtu desha ti them se te pakten ajo e ka gjalle, dhe nje dite do bashkohet me te!
(6 vite më parë)
lina mike un se di si asht rasti po me preku ajo qe me nda femiun prej nene vetem per ket shkruaj a nese nje femer braktis femijun e vet me deshir ateher per at femer sflas hiq as nuk mirrem me at qe te komentoj rastin po sido qe te jet ju pershendes
(6 vite më parë)
Nare,mos i hyn shume ketij debati se ky problem eshte teper i komplikum per me diskutu na ktu.Ne jemi shqiptare edhe kemi me mbet me kete mentalitet pergjithmon na pelqen neve apo jo.Shumica e nenave te reja i braktisin femijet per arsye se nuk e kane perkrahjen e famijes me te aferm,e pastaj nuk kane te ardhura elementare.Ka shume gjera ktu qe nuk kishim mund me i shtjellu ne me shkrime,shume shume jane raste te komplikume keto
(6 vite më parë)
diellza e ku po jeton ajo shoqja qe detyrohet me mbajt femijen ne bark tek baba e kur te lind me ja jap burrit nqfar bote jeton ajo spo e kuptoj qetash sen hiq
Diell Za (6 vite më parë)
naze shume keq pom vjen sa sdi me shpreh me fjal e di kur shkrujshe me heret une veqmuj me than qe sje vet ka plot qesi raste si ti edhe jan per keqardhje une e kam nje shoqe kojshi eshte ne muajin e 8 prej muajit te 6 eshte e lshume rrin te baba i vet edhe e din qe si te lind prej spitalit familja e burrit kan mja marr beben edhe ajo vajz e ka shumee keq e pa pershkrushme po apet mundohu me e taku me qen me to aq sa ke mundesii ishalla zoti ty te jep durim me e kalu kete sprove per ty sprovvv shumeee e madhee ,te pershendess
(6 vite më parë)
nuk di sa vjeqare eshte po tek e fundit eshte nene dhe duhet ta kuptojm dhimbjen e saj dhe ti tregojm per ligjet dhe shum mir qe po tregon drenusha se nese eshte e re as ligjet si di ajo
(6 vite më parë)
Oj mike,pa siguru kushte te mira per femijen Nazja,ska si e rrit ate femije.Edhe ska ligj ne bote qe ja jep nje nene pa te ardhura femijen ne kujdestari.Me cka do e rrit beben???me ajer???Kshtu te jemi real,njeher duhet ti plotesoj disa kushte e pastaj me hy ne organet gjyqesore per me fitu rastin.Ndryshe ska shance sipas mendimit tim
(6 vite më parë)
Sa te mira beheni kur debatoni. Me sa kuptova une, nena ne fjale sdi a eshte mbi 20 vjeqare, ndoshta e kam edhe gabim!
Maja B (6 vite më parë)
oj nare ne qfar vendi jetojm na osht tmerr i zotit..pate pare pate te njofshem as qe ta lshon ni shikim se le ma me mu marr me ty.nazi e ka pak prolbem qe nuk e pranon familja e saj femijun po nazi te lutem mos u dorzo ,.fol dit e nat me prind e tu,thuaju qe per askend ne bot nuk jeton perveq ate femije.tash me kqyr edhe anen tjeter askush nuk i di hollesisht punet e tua e smujm me komentu bonja kshtu bonja ashtu.po e di qe me qef se ti me pas fmin afer vetes nuk ka qef askush po prap me mire me pa gjdo dit se sa mos me pas me i dhan me pi e me hanger .besoni ose jo une e kom ni kojshike qe prind e vajzes i thojn mos hajde ktu me fmi me na e hargju haqin.se vet nuk kan ma pari.,e qka me i qujt kta njerz.
(6 vite më parë)
drenush edhe mua pa lidhje ma dukt shkrimi jot.
(6 vite më parë)
edhe drenusha kur zoti fal femijen edhe rriskun ja dhuron me veti nuk mund te themi spo e lind nje femij se skam me qka me ushqy asnjeher sduhet mendu at gja felija eshte ardhmeria edhe nazes zoti ja ka fal e qe me do burri pun e madhe burra ka boll e fmija asht dhurat un ju kisha lut nazes si femer qe te lufton deri ne momentin e fundit qe ta ket femiun afer vetes se as gjyshja as gjyshi nuk e dojn me shum se nena mvjen shum shum shum keq po kjo asht e vertet dhe ti e din mir ket gje dhe per fund nuk te kam ofenduar ty por shkrimin tend qe sme pelqeu hiq hiq amo bash hiq
(6 vite më parë)
askund ne bot ska ligj qe femija te ndahet nga nena e as tek ju nuk ekziston . sot ne ket koh qare ska kush pa e njoft ligjin sidomos kur ndahen dy prind ska te drejt askush tja ndalon qe mos ta shof nena bile bile ska shanc me ja marr te sapolindurin mvjen keq po shktu asht
(6 vite më parë)
Nare, mire kish qene sikur t\'kishe shkru pak ma me edukate. E para e punes as ti nuk je ne poziten e nazes, po je ka fol prej karrikes se nxehte. Nuk e di si eshte me qene ne mes te nje bashkesorti qe nuk te do dhe nje familje qe nuk te pranon, se kishe fol ndryshe. Sipas mendimit tend ai femije eshte me mire te rritet nga nje nene pa mbrojtje, qe ska qumesht ska pampersa me i ble, ska strehe dhe eshte nen stres. Cilin ligj ta ka njoft perpara shqiptari qe ka me ta njoft sot. Une thjeshte desha tja lehtesoj, e jo tja bej shume tragjike se mjaft keq besoj qe eshte duke u ndjer ajo vet. \\Nuk e pata qellimin me preke askend, por nuk desha te kontriboj ne mosdisponimin e saj dhe tja japim edhe nje shtytje me shume drejt depresionit. Thashe rritet te gjyshja, duke pasur parsysh dashurine e gjysherve per niperit dhe mbesat! Ja kalofshi bukur!!
(6 vite më parë)
naze vertet me vjen shum keq e veshtir eshte kur aborton nje femij sepse mendjen ke gjithmon tek aj se le ma me ta marr nga prehri o zot sa veshtir vertet gjendje e rend shpirtrore per ty ska me rend as vdekja seshte me e rend se braktisja pa deshir e nje femiu o zot ta ket mall nanen ska me veshtir dhe ta ket nena evladin mall duke ja largu nga gjiri o zot o zot mir qe po na man toka breeeeeeeeeee
(6 vite më parë)
Naze me vjen shumm keq per rastin tend,ishalla zoti i pranon lutjet e tuja e kthen vajze sa me shpejt,mundohu me shpirt me bind familjen tende,.Qdo lufte e ka nje fitore,ishalla sa me shpejt e merr ne krah voglushen tende..Gjitha te mirat ne jete.
Maja B (6 vite më parë)
Naze me vjen shum shum keq per rastin tend,beso se ne shpirt me ka lendu rasti yt dhe shpresoj qe asnje nene mos ti ndodh kjo gje.me se miri eshte te bisedosh me prind e tu,tregoju se smund te jetosh pa te.nuk e di une kurr nuk do mund te jetoja pa vajzen time.keshtu qe lufto edhe ti ,fillimi do jet i veshtire njeher pasi nuk ke perkrahje nga familija jote po besoj qe duke tentu me bisedu me familien tende do te kuptojn.ishallah do zoti dhe do bashkohesh prap me vajzen tende.
Serina Sh (6 vite më parë)
oo naze e dashur mka prek ne shpirt historia e jote oo zot vrai kta njerez pa shpirt inshalla zoti te ndihmon tkisha pas mundesi me ta siguru nje vend pune oo zot skam as fjale e dashur
Nora Ina (6 vite më parë)
Se pari duhet ta bindish familjen tane qe ta pranojn vajzen ne shtepin e tyre deri sa te punsohesh ne ket mosh perveq nena dhe gjiri i nenes gati astenje kusht tjeter nuk lyp beba , pastaj kur te punsohesh ndoshta ki nenen motren apo diken te familjes se kujdeset per vajzen gjat orarit te punes pa pages qe mund tja dalish per me jetu sebashku me vajzen! Uroj nga zemra qe ta gjejsh nje zgjedhje !
(6 vite më parë)
Naze e dashur, mundohu te mos merzitesh, mendo qe njerzit kan humb djalin apo vajzen e vetme dhe kan vazhdar jeten. Te rrisesh nje femije vetem dhe pa perkrahjen e asnje njeriu, eshte shume e veshtire per ty.Po edhe nese punsohesh, prape duhet ta lesh ne duart e dikujt tjeter gjate orarit te punes, plus qe do pagese ajo qe kujdeset per te. Ndoshta ne fund me mire eshte qe vajza te rritet ne familjen e burrit me gjyshen e saj...ti mundohu se paku ta takosh, ta shofesh se si po rritet, mos te te mungojne tere jeten keto fazat te zhvillimit te femiut tend. Nje dite jam e bindur se do te takoheni pa lejen e asjkujt dhe nuk do te ndaheni asnjehere :)..te uroj te mirat e botes!!
Mimi 2014 (6 vite më parë)
egziston edhe menyra tjeter alimentacioni dhe pagimi i baneses nga ana e ish -burrit..Te kisha sygjeru me fol me ndonje keshilltar ligjor ose avokat
(6 vite më parë)
O Naze sa po me vika keq, une nese sgabohem, ti u pajtove, te kerkoj falje, dhe krejt çka te brengoste ishte pesha e bebit ne bark :-( po ai kur nuk e donte bebin dhe donte qe ti te abortoje pse ta mori? Po perse nuk shkon ta takosh me polici? Perse nuk merrje bebin e me shku ne strehimore ose perse nuk bere nje marveshje ta mbash bebin deri ne moshen nje vjece sa eshte ne gji e pastaj per vizita? Mu me ma pas marre vajzen menjehere pas lindjes ndoshta edhe kisha vdeke ose isha semure psiqikisht, por kur te me kalonte ajo faza e lehonise qe eshte shume e ndishme, do luftoja dite e nate. Njof shume nena qe deri ne moshen e shkolles ua kane ndalu femine, po ne moshen e shkolles kane shku e kame taku dhe kane kriju nje lidhje shume te forte mes vete....sdi cfare te them, vetem mua me duket shume shume e veshtire
(6 vite më parë)
naze me vjen keq shuum...sdi qa te them, o zot ne dit sodit me ta ndalu me pa femijen tend,ku jan 9 muaj qe e ke mbajt ne bark ku jan ato dhimbje qe ke kalu per me qit ne drit...ai skoka njeri as kafsh ...lufto lufto me morr vajzen dej ne pik te fundit nga ai parazit
Mimi 2014 (6 vite më parë)
harrova te te them kerko ta shohesh se paku njehere ne jave sepse te takon me ligj
Mimi 2014 (6 vite më parë)
Pershendetje e dashur .Me erdhi shume shuuuume keq kur e lexova kete .Sa i perket femijes,njehere per njehere e ke shumme veshtire ,se pari perkrahjen e familjes nuk e ke po ashtu edhe kushtet .Dmth edhe po te hush ne procedure gjuqesore nuk do ta japin femijen,sepse kushtet optimale nuk qendrojne.Perballe teje eshte nje rruge e gjate ,nje lufte e madhe .Se pari duhet ta gjesh nje pune dhe nje venqendrim.Po qe se do e kishe perkrahjen e familjes dhe kushtet,atehere 99% ti do e merrje femijen sepse ligji e parasheh kujdestarine ta merr nena pasi qe edhe burri ka gjet tjetren grua .Kerkoj falje per shkrim se disa taste qenkan qrregulluar.Te uroj me te mirat per tu
S Sk (6 vite më parë)
Naze me vjen shum shum keq per ke qe t paska ndoll ishalla zoti t ndimon e bashkohes me vajzen sa me shpejt. E ish burrin ishalla zoti e denon siq osht mas keqi ishala kurr lum n jeten e ti nuk bon. O zot denoj kta burra qi selen kesi soi e i lan foshnjet pa nene.
Hamdije ... (6 vite më parë)
:\'( zdi cka te them zdi si ta shpreh keqardhjen time per kete rast shkruaj me lote ne sy e me dridhje zemre nga frika e nga keqardhja e kti rasti..uroj nga zemra qe te bashkohesh sa me shpej me engjellushen tende ishalla ish buri yt do vedisohet e do ta kthen ciken..nuk di cfar zemre kan njerzit si mund ta ndajn nje krijes te pafajshme nga gjiri i nenes...keshilla ime eshtelufto per te mos lejo qe mos e shohesh fmiun tend....nje dite degjova rastin e till kishte ndodh te na ne mk e un ne moment mendova cec nje gje sikur un te kisha qen ne nje situat te till do kisha luftu me gjyqe e me gjkthcka ne fund nese do kisha humb prap nuk dorzohesha un mendoj se me par e kisha mar jeten time e te bebit e sisha nda nga ai/ajo..po ishalla zoti nuk me sprovon e ishalla tu te ndimon ne favkrin tend
Dija Dija (6 vite më parë)
Naze pom me vjen shum keq ishalla Zoti ta bon ni zgjidhjee ,se ma veshtir nukk kaa kur skaa troo shtetii qee mej paguu burri jott krejtaa ishin ra mi kryy taj si kish ra menn per tjeraa....Zoti te ndihmoft ishalla
Melissa Ernes Shala (6 vite më parë)
pershendetje naze po me vjen keq shum shum per ty e bebe tende beso se trupi me esht terqethur nuk mund te besoj qe te ka ndodhur ashtu lufto per beben tende i ke te gjitha drejtat nena ben gjithqka per femit e vet se fryma e nenes era e nenes i rrit ishalla allahi tndimon e tjep forc se pari e gjitha tmirat
Naze Naze (6 vite më parë)
flm pe keshill mike un me gjith forcen do te luftoj per vajzen time vetem se duhet ti plotsoj disa kushtet venbanimi puna e pastaj ndoshta mund ta fitoj prap vajzen e flm shum fjalet e juaja te mira me japin pak shprese per jete besoni nuk me jetohet ende e niej aromen e saj para sysh me rrin fytyra e saj ......
Anoda , (6 vite më parë)
Pershendetje Naze,me vjen shuuume shuuume keq,une para disa muajsh kam menduar se lidhja juaj eshte permiresuar por paskam gabuar..Te lutem kerko pune,dhe lufto per vajzen tende, Besom se u preka shume nga ky rast :(..Lus Zotin te mos i nodh me askujt,dhe ti te bashkohesh sa me shpejte me engjellushen e vogel,te uroj shume sukses dhe cdo te mire ne jete. Zoti te ndihmofte
Jeta . (6 vite më parë)
Naze te kam menduar para 2 diteve, thash ku vajti a lindi a cfar u be...une shpreh keqardhjen time me te sinqert mike e dashur.une di vetem qe sipas ligjit eshte nena asaj qe i takon femija, ketu ka nena mjaft te zonja qe vijn nga kosova qe shpresoj tet ndiihmojn disi qe te fitosh serish vajzen, ajo qe te kan bere ty pik se pari nuk eshte humane e as njerezore, por dhe jo ligjore.jam shum e deshperuar rreth asaj qe lexova, qe sot ne shekullin 21 te mirret foshnja nga gjiri i nenes, kjo eshte kulmi.te uroj ta zgjedhesh sa me shpejte kete ceshtje, por nese me kishe degjuar mua, vajzen kurr ne jete mos ja lere ish burrit, do te ishte mekat per ate krijese.
aanilaa (6 vite më parë)
Pershendetje! me vjen keq per ju zonje e nderuar! por ju keni te gjitha te drejtat e kesaj bote ta keni ju femijen,te paktem me aq sa i di ligjet,deri sa ajo te jete ne moshe per te percaktuar vete se me ke prind do rrije,mirpo ketu ne atdheun tone te dashur mbizoteron forca dhe jo e drejta,pe fat te keq. un ka disa dite si jam kthyer pe pak pushime mirpo me duhet te bej nje vizit te gjinekologia po ska kam idene sa mund te kushtoje nje vizite ketu. mund te me thoni nje cmim te perafert?
Naze Naze (6 vite më parë)
Flm lina do te mundohem me gjith shpirt
(6 vite më parë)
po me vjen keq per ty naze por mos le gur pa levizur derisa ta kesh vajzen ne krahet tu,, lufto per te
Naze Naze (6 vite më parë)
ehhh Nora nuk po mundem me ket shtet qe kemi ne kurr nuk perkrahe e drejta gjithmon ligesia esht mbi te miren ne dit te sodit kush ka lek ka te gjitha
Katti A (6 vite më parë)
Pershendetje Naze me vjen shum keq per ket qe te paska ndodhur,nga je ti?pse nuk mer masa sa e di un me ligj i bije nenes femiju deri sa ti beje 18 vjet e pastaj vendos vet vajza me ken rin,ket situat e ka edhe nje e familes time me gjygj e mori djalin dhe e ka ajo,ishallah sa me shpejt e mer vajzen e di sa keq je ne ket situat me vjen shum keq
(6 vite më parë)
Mire jemi,edhe djali eshte rrit pak.ne po mendoj qe ti te gjesh nje pune te mire dhe te marresh nje banese qe ti krijosh kushtet per beben tende qe te bindet edhe shteti se ti ke mundesi ta rritesh vet femijen dhe ta akuzosh burrin per tradheti bashkeshortore qe te mund ta fitosh gjyqin.Mos u deshpero po vazhdo me punen dhe here do kur do do e shohesh dhe do e kesh ne krahe vajzen se ska ligj ne bote qe ja ndalon nenes rritjne e femijes kur eshte prindi materialisht dhe psiqikisht ne rregull.Uroj me gjithe shpirt dhe zemer qe te e takosh vajzen sa me shpejte
Nora Ina (6 vite më parë)
Ai e ka pas deshir mu ndah se e deshti nje tjeter edhe ta murr fmin tan ???!!! Kuku zot shum po me dhimbesh, lufto boni ze gjitha dhe merrja vajzen!!!!
Naze Naze (6 vite më parë)
e flm prej jush qe me jepni perkrahjen jeni shoqet me te mira qe kam
Naze Naze (6 vite më parë)
Kam provu Lina por nuk ma dhan vajzen sepse nuk i kam edhe pse un mendoja ta sakrifikoj veten time per vajz por nuk kam shtepi timen jetoj tek babi tani ata nuk me pranuan me vajz e kushte mendoja te punoj vet ta rris vajz shteti nuk ma dha vet se ma mundesuan ta shoh sa her qe un dua po burri jem asnjher me nuk ma dha vajzen ta shoh a mund te shtyhet diqka gjithmon me dhun po cte bej jeta i ka kto duhet ti perballojm , po ju si jeni me shnet bebe qysh e ke
(6 vite më parë)
Me vjen shume keq per ty naze...ishalla zoti ti ploteson deshirat...
Linea Linea (6 vite më parë)
Mir naza esht.. Omoj loqk me vjen vertet shum shum keq sa um ke merzit edhe mua ishalla zoti te ndimon e te bashkon me vajzen tande turoj shendet e gjithat tmirat e ksaj bote ..
loreta (6 vite më parë)
mirembrema Naze,se pari shprehi keqardhjen time ndaj fatit tend sepse sapo lexova qe te kan mar vajzen u trishtova eshte gjynah prej bebit vogel qe ju kan nda por aj babi i saj nuk qenka njeri prej gjaku aj paska helm ne trup sepse te braktisesh bashkshorten dhe te ndash vajzen prej nenes duhet pasur arsye te fort e arsyja e tij paska qen nje tjeter ku...kjo eshte mekat por nje gje te siguroj as ne endrrat e tij nuk dot gjen lumturi aj njeri eti uroj qe te kesh qetsim ne shpirin tende sepse jetes nuk i dihet se si sillet uroj qe vajza te jet ne duart e tua shum shpejt.
(6 vite më parë)
Naze une seriozisht nuk e kam dite se je ndare,dhe ke lindur pervec qe ke permend disa probleme para disa muajve po nk te kam taku me ne portal.Me vjen keq teper,po nese do kishe pas mundesi ne menyre institucionale ta kerkosh vajzen se me ligj duhet ta kete nena foshnjen afer.tjeter sdi cka te keshilloj se vertete nuk do dija si do e kisha perballu nje situate te ketille siq je ti,Zoti te ndihmofte
Naze Naze (6 vite më parë)
e si je ti bebushi si esht a esh rrit
Linea Linea (6 vite më parë)
Oj nazame vjen keq per ndodhin tana ,, po siq te ka than edhe lina m nuk po te kuptoj pse takan mar vajzen ?????
Naze Naze (6 vite më parë)
cte bej Lina vajzen ma morri tani ish burri im kerkonte shkurorizim sepse e dashuron nje tjeter me ndau nga vajza dhimbje me te rende asnjeher ne jet nuk kam perjetuar mos indodht askujt nuk ja uroj as armikut me te madh
(6 vite më parë)
Pershendetje Naze,me vjen keq qe per kete qe te paska ndodh po nuk po e kuptoj se kush ta mori vajzen?dhe perse?????!!!!!!

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?